Osobnosti

Anne Geddes

18. listopadu 2007 v 20:35
Všichni ji známe, teda alespoň podle jména. A podle tvorby.
Anne Geddes, vynikající mezinárodní í fotografka, jejíž obrázky jsou nejprodávanější na světě, pochází z Austrálie, ale nyní žije na Novém Zélandě. Děti fotí už přes dvacet let a jak to tak vypadá, tak ji stále nedošla inspirace, a to je moc dobře. Vyhrála nespočet soutěží, zařadila se do mnoha společností, asociací, různých projektů. Její práce se dostala už do 79 zemí po celém světě. Její stránky každoročně navštíví přes 3 miliony lidí z 200 zemí světa. Úctyhodné, co myslíte?
Její obrázky zaujmou svou pestrostí barev, ale i černobílé, na kterých se většinou střetávají generace jsou okouzlující a chytnou nejen za oko, ale i za srdce. Fotí nejmenší, i odrostlejší, fotí bílé i barevné a fotí na celém světě, ve všech pozicích, různých pózách, kostýmech, na všech možných i nemožných místech a potom z toho vznikají obrázky, alba, kalendáře, puzzle, knihy pro první léta života dětí, ( prodáno již více než 15 milionu kopií a přeloženo do 23 jazyků), dětské kolekce oblečení atp. Spolupracovala i se samotnou Celine Dion, slavnou zpěvačkou úvodní písně Titanicu, se kterou nafotila kolekci fotografií, znichž jedna byla použita právě pro knihu prvních dětský let (taky ji máme - je krásná).

Vřele doporučuju její oficiální stránku www.annegeddes.com , kde se dozvíte úplně všechno. Jsou tam rozhovory přímo s fotografkou na různá témata ohleně její práce, inspirace na dárky, můžete si prohlédnout její díla, poslat si pohlednici samozřejmě s miminkem
 
 

Reklama