All about me

1. máj

4. května 2013 v 8:44 | Dandelka
Na prvního máje, když jsme měli to volno a i počasí nám přálo, jsme se s Mírou vydali do Těšánek na rozhlednu Zdenička. Mě to tam loni tak uchvátilo, že jsem mu to musela prostě ukázat:-) Jelikož mu o tom básním už několik týdnů, věděl, že se tomu nevyhne, tak si to naplánoval hned na první možný termín, ať už to má za sebou:-)
Vzali jsme Balušku a mohli jsme vyrazit:-) Nikdo nikde, stromy kvetly jako blázen, takže na pohled nádhera, na spuštění rýmy jakbysmet:-) Vydali jsme se stezko vzhůru: hned na začátku pomohli trochu vodnímu kolu, aby se aspoň trošku obtočilo a nerezlo, potom jsme přešli mostek a vydali se kolem rybníku. Byli jsme tak zahloubáni do hledání rozkvetlé třešně, až jsme přešli odbočku na rozhlednu, a tak jsme si to tam celé hezky obešli:-) Baluška se nám tam fest popálila o kopřivy, jak dělala neplechu, ale nakonec jsme rozkvetlou třešni našli, já dostala sladkou pusenku, takže si můžu být jistá tím, že neuschnu a nakonec i tu rozhlednu jsme našli:-) Sice jsme si to obešli, ale procházka to byla nádherná. Na rozhledně sice vyfukovalo, byl mírný opar, takže jsme toho moc neviděli, ale i tak to bylo hezké:-)


Zpátky jsme to vzali už tou "kratší cestou z velkého kopce, zjistili jsme, kde jsme blbě neodbočili a huráá domů.
Zblajzli jsme oběd, odpočinuli a mohli se vydat dál, tentorkát za fotbalovým dobrodružstvím do Bězměrova.Už když jsme tam přijeli, chtělo se mi smát:-) Nepamatuju si, kdy bych byla na fotbale, který se hrál na louce:-) Tak rozkvetlé fotbalové hřiště jsem ještě neviděla:) Ale na druhou stranu, body plusové jim přičítám za to, jak hezky hráli:-) Myslím hudbu:-D
Baluška z toho bude mít opět zážitek, protože ji nechtěli kluci zase mezi sebe:-) Bylo jich málo, ona by jim mičudu určitě pomohla ráda honit. Však než se rozcvičili, kolikrát mi za Mírou utekla:-)
Lubeňáčci sice prohráli, ale to se nedá nic dělat:-) Třeba to v příštím zápase bude lepší:-) Na výkon na louce - docela fajn:-)
Vymrzlá po fotbale jsem ještě zajela ogrilovat večeři do Šelešovic, kde už byla Hanička, Martinka, Marťa, Marťa, Marťa s Aňou a Pepou, Cinka s Járou a Míša:-) Byla to fofr akce, ogrilovala jsem a jela, už toho větru ten den bylo až až:-)
Maso jsem měla v nové marinádě a můžu říct, že lepší jsem snad neměla (kdybyste chtěli, tak je to: 2 vejce, 1 kl soli, pepře, Maggi, worchestr, 1pl hořčice, majoránky, solamyl, 2 stroučky česneku a já přidala 1 pl oregána, protože ho miluju:-) maseno se nemusí ani potírat na grilu, není vysušené, je skvělé. Marinádu klidně můžete dát do mrazáku a v ní maso naložené v lednici vydrží i týden..:-) Doporučuju:-) Nechte si chutit)

Betlémy na Florii v Kroměříži

13. prosince 2012 v 21:01 | Dandelka
Musím uznat, že mít Florii prakticky za barákem není až tak na škodu:-)
Letos tam byly připraveny Vánoce nejen pro děti. Venku v areálu mrzli prodejci nejen s punčem a občerstvením. Mohli jste si koupit stromeček, laserem vyřezávané ozdůbky ze dřeva (soba a kofolácké prasátko jsme tam nemohli nechatJ) tak tradičně nějaké to glycerinové mýdélko či nějaký ten adventní věneček nebo aspoň dekoraci na něj (ale zase až takový výběr to nebyl).
Uvnitř v areále to byl podle mě ráj pro dětiJ Pro děti tam byly připraveny různé hry, nejen na vyzkoušení, ale i na koupení. Děťátka mohla malovat, lepit a tvořit podle svých možností. Pro každý věk něco. Celý areál je ozdoben množstvím stromečků, které si nazdobili děti z mateřských škol kroměřížska. Viděli jsme papírové ozdoby, perníkové, z pomerančů… Myslím, že se stromečky moc povedly - mě se nejvíc líbil asi ten od dětí z mateřské školy Tetetice. Ale samozřejmě i ostatním školičkám se moc povedly:-) Já načerpala inspiraci, protože fantazie učitelek s dětmi dohromady je nekonečná:-)


Betlém z kostela
Ledová chaloupka
Nádherný ze dřeva
Betlém LadyBetlém z kukuřičného šustí
Andělíčkový stromeček
Marťa a betlém z kostela

1. narozeniny našeho Mikulky

21. října 2012 v 17:40 | Dandelka
Tak sice skoro s 2-měsíčním zpožděním, ale přece:-)
Mikulášek už měl rok (hej to snad ani není možný, vždyť nám ségra, resp. Luky, včera říkal, že je těhotná..:-O).
Samozřejmě dárečky byly, dort byl (úplně mňamózní). Myslím, že jsme si to užívali úplně všichni, až na Mikuláška:-) Ten kolem sebe měl akorát hafol lidí, jinak úplně normální den:-)

"Tajně" uždibuju
S maminkou a tatínkem
S maminkou rozbalujeme dárečky
Teta pro mě něco má, něco má:-)
Netřeba hmotných darů, stačí pár sušených brusinek a jsem jen váš:-)
Trhám, trháš, trháme:-)

Naše krásné Vánoce

16. ledna 2012 v 10:57 | Dandelka
Však víte jak to je. Já ty Vánoce naprosto miluju. Letos jsem se do posledního dne modlila, aby bylo aspoň trošku snížku:) Ve Zlíně pořád nějaký snížek byl, ale doma to otálo úplně všechno. Tak jsem z toho byla taková nešťastná:(
Ale to nevadí, nadělali jsme krásnou vánoční výzdobu, maminka napekla marokánky (koootel marokanek, mnami mnami) a jeste nejaké jiné mňamky, nadělali jsme salát, bratr udělal kapříka a pak už jsme jen čekali na pohádky, Marťulku a samozřejmě se těšili na Eďu Luka a Mikulinku našeho krásného:) To víte, první Vánoce s tou naší opičkou:)

Mikuláška máme místo televize:)

Tak první dorazil Marťula:) Stromeček už jsme měli nazdobený, s tím už jsme si hráli 23.prosince A byl nádherný, to mi věřte. Krásný pomerančovo-citronový:) Nádherně voněl:) A těch dárečků:) Ou jé:) Ježišk se mi asi zbláznil:) Ale byla jsem nejvíc moc spokojená:) Krásné všechno:) Pak jsme se podívali samozřejmě spolu na pohádku a pak se naše cesty rozešly.

Jelikož měl taťka noční, tak jsme měli spíš vánoční pozdní oběd a pak na nás už čekala ta hora dárků, kafe, cukroví, pohádky a dobrá nálada:) Bylo to úplně úžasné odpoledne, jako každý rok zakončeno spravedlivým spánkem - to víte, ty dárky a ta pohoda - to unavuje:)

A na první svátek vánoční už za námi přijela sestra s Lukym a Mikuláškem:) To bylo radosti:) To bylo radosti:) Drobeček malý:) On je tak hodňunký:) Tak jsme mu pomohli rozbalit dárečky. Aspoň z toho, jak krtečka cumlá, mu snad udělal radost. Pak jsme si pohověli trošku v papa, malinký se trošku prospinkal a byl čas, aby jeli domů:( Když s ním ten čas tak rychle běží:( Sotva přijeli, tak už jeli zase domů:( Chyo:(

Spokojený v papa:)


Mikulka se strejdou - to je snad jejich první společná fotka:)
Nevypadá to slovo před mým jménem dokonale?:)
To jsme rozbalovali dárečky a tulili se:)
Můj dáreček:) Každý rok by mi stačilo zabalit tu potvůrku do krabice a byla bych nějšťastnější

Valentýn:)

17. února 2011 v 17:51 | Dandelka
Hala bala, ale byla i oslavička:) My čekáme na 1.máj.. Půjdeme si popčikat pod třešni:)
valentýnský dort
Marťula
já na valentýna a dárečky od Matýska

Karneval v Lubné

6. února 2011 v 22:33 | Dandelka
Prozatím to za mne řeknou jiní, já se k tomu ješě někdy třeba vrátím:) REPORT (akorát jeptiška skončila jako banán, mimino bylo uprostřed:D)

Naše krásné Vánoce

24. ledna 2011 v 21:47 | Dandelka
Náš největší dáreček:)Baluška a dárečky
Radost z deky:) Je ňuňatá
radost z nové deky
Vánoční rodinná.. nejkrásnější stromeček, jaký jsme kdy měli:)
rodinná vánoční
Spinkáme:) Rozbalování dárků dá zabrat
spinkáme
Moje miminko
zabalená baluška

Aerobic s princeznama

24. ledna 2011 v 21:03 | Dandelka
Jednou z činností, které nade všechno zbožňuju a které mě letos dělají maximálně šťastnou je aerobic, resp. hopsání s holčičkama na Šipce:) Jsou to takové moje růžové princezny (málokdy se stane, aby všechny nebyly v růžové), ale taky trošku včeličky (aspoň na těch našich slavných vystoupeních).
Je to naprosto famózni pocit, přijít do té tělocvičny, kde vám sedí jedna krásná růžová holčička vedle druhé, smějí se a těší se, co bude:)
Každou hodinu si s nimi užiju kopec srandy, vždycky mě něcím praštěným dostanou:) Jsou to moje holky, které bych nevyměnila za pytel zlaťáku, holky, které  mi dají zapomenout na všechno to zlé "dospělácké" reality a stáhnou mě do svého dětského světa, seberou mi vítr z plachet svou upřímností a srazí mne na kolena svou oddaností a bezbranností.
Takže..moji milí budoucí zaměstnavatelé:) Chci pracovní dobu takovou, abych ty svoje rarášky malé nemusela ani v příštím roce opustit:)

Naši radost můžete vidět níže:)
Nácvik - ten nám šel dokonale:) Vepředu Markétka a Natálka, dole Sofinka a za ni Adélka
prašná brána
Závěrečnej postoj při zkoušce.. Škodááá, že jsme tak krásnej neměly i na vystopení:( :)
závěrečný postoj
Moje pravé ruky:) Kačenka a Alenka s mojema beruškama:) Zleva: Natálka, Nelča, Markétka, Adélka, Sofinka, Natálka, Stellinka, Marťulka, Verunka a Adrianka
s mojema holkama
A jedeme na ostro:) První den bylo natříškáno:)
vystoupení 1
I Prašná brána byla první den bezproblémů a relativně rovná:)
vystoupení3
Dřepkins:) Již druhý den:)
vystoupení4
Kačenky
vystoupení5
Holubička.. ja safra.. to byl záhul nacvičit:)
vystoupení6
Závěrečný postoj:) Aneb hlavy ve skořápce:)
vystoupení 2
Děkovačka (zleva holky moje šikovné: Evička, Martinka, Nikolka, Nelinka, dvojčata Adélka a Viktorka, Aduška, Sofinka, Stellinka, Valinka, Kristýnka, Ája, Verunka, Málinka, Markétka, Natálka)
vystoupení7

Narozeninky:)

12. listopadu 2010 v 17:04 | Dandelka
Nejkrásnější narozeninky, nejkrásnější dort, nejlepší dort, nejvíííc moc nejkrásnějších dárečků..:) Jéje..jsem snad ani nezasloužila:) Děkuji

dortik
krájím
s dárkama
mamka Eda a Luk
oslavicka
kopec srandy

Moje ovčí úchylka:)

24. října 2010 v 21:55 | Dandelka
Zamilovala jsem si ovce:D Mám je všude:D Na hrnku, vedle postele, v telefonu i na zdi:) Na těch fotkách to nevypadá, ale jsou velikééé:)

Ovenka
ovenky
 
 

Reklama