Březen 2013

Výstava kamélií v Květné zahradě

30. března 2013 v 10:47 | Dandelka |  News
Tak jsem se letos poprvé dostala na výstavu kamélií u nás v Květné zahradě.
Kamélie jsou květiny, které mají raději chlad (kolem 16 stupňů) a kvetou ponejvíce od února do dubna, proto i jejich výstava bývá směřována na přelom zimy a jara.
Květiny jsou vystavené ve skleníku. Na jedné polovině jsou palmy, které během roku bývají hned u vchodu mezi skleníky a na druhé polovině byly kamélie. Ty červené tomu dávaly šmrnc a bílé eleganci. Rostlinky byly od úplně maličkých až po velké vzrostlé keře. Bylo tam i pouze pár květů, které plavaly ve vodě mezi rozsvícenýma svíčkama:-) Inu romantika jako blázen:-)Víkend v Beskydech:-)

18. března 2013 v 22:05 | Dandelka |  Cestování s Málinkou
Nedávno měla Martinka narozeniny, a tak jsme se rozhodli to oslavit ve velkém v Beskydech:-) Termín na kterém jsme se všichni relativně shodli byl 15.-17. března:-)
Všechno šlo podle plánu, i to počasí nám hrálo do karet:-) Až na dvě věci:-) V tom týdnu před inkriminovaným víkendem jsem se dozvěděla, že zrovna i plešováci dělají svůj tradiční březnový víkend a do toho se ještě Míra stal hrdým strejdou Kamilka:-)
Co naplat, chata musela jít stranou a strejda musel zapít toho svého synovečka:-) Mám pocit, že co jsem slyšela, chlapec nemá šanci dostat v dalších deseti životech ani rýmečku:-) Tak řádně ho zapili:-D Každopádně rodičům moc gratuluju ke krásnému miminku, Kamilkovi přeju jen to nejkrásnější, ať se má čile k světu, a strejdovi ať se mu pýchou neroztrhne hrudní koš:-)
A tak jsme vyrazili v sobotu po poledni:-) Naším cílem byla Dolní Bečva. Cestou jsme už potkali zbytek posádky chaty, svezli Áňu s Marťou nahoru - přeci jen měla klíč a potřeba dvou nul byla maximální, nachystali chlebíčky, mezi tím dorazil zbytek osazenstva, tak jsme poblahopřáli, kdo se neznal tak jsme se seznámili a po chvilce začalo to, proč se na chatu těším vždycky nejvíc - activity:-)
Anetka hrála s každým:-)
Utvořili se více méně stabilně měnné týmy, vybrali se figurky - my s Gustíkem měli Šemíka a mohlo se začít:-) Rozjezd byl váhavý, byť vyrovnaný. S postupujícím časem, otrkaností a snad i promilemi v krvi se hra stávala zábavnější, vtipnější, ale i agresivnější:-D Někteří slovíčkařili, jak moc chtěli vyhrát:-D I my byli mezi nimi:-D Ale náhodou nám to docela šlo:-) Jen bod varu a papiňák mi dělal problémy:-)
Hanča s Vladěnkou dostaly solidní nádskok, ale my ostatní jsme se snažili je dohonit, seč to šlo:-)
Nakonec nás Šemík sice zklamal a dorazil do cíle poslední, ale to nám vůbec nevadilo:-)
A tak se dohrály Activity, nadělala se další várka chlébíčků, jednohubek, nastalo lámání hlav u tabletu,
mezi tím jsme se postupně vystřídali ve čvachtání ve vířivce a hned po ní jsme začali pomalinku odpadávat:-)
Sobota se nesla už ve znamení brzkého odjezdu.
Posnídali jsme a my jsme s Gustíkem vyráželi dál za sportem - směr Pustevny. Měla jsem trošku obavy, že spíš než běžkování nás čeká pěší tůra, ale nakonec Pustevny velmi mile překvapily a otevřely nám krásně bílou náruč:-)
Ustrojili jsme se, nazuli běžky, pročetli mapu a mohli jsme vyrazit. První zastávečka nemohla chybět na rozhledně,
druhá u sochy Radegast
a pak už jsme pomalinku putovali na Radhošť, kde už pěkně vyfukovalo:-) Okolí bylo jako v pohádce, krásně bílé, zasněžené, romantika jako blázen:-) Až na ty čůrky potu na zádech:-)

Jen ti lidé by se nad sebou mohli zamyslet.. neodpustím si to.. když mají běžkaři svou tenkou stopu na 30 cm a normální chodci tam mají dalších 5 m místa na to aby se tudy plahočili i s dětmi, psy, sáňkami bobami a já nevím čím vším, tak nevím, proč musí ničit stopu běžkařům a zavazet v ní. Jsou místa na kterých mi to nevadilo, ale když jedu z kopce a nejde to zabrzdit, když se tam ve sněhu válí pes a batole a já musím brzdit zadkem, který mě dneska nehorázně bolí, tak to mě fakt vytáčí:-D Tak..:-) Abyste věděli:-)
Na Radhošti jsme se pokochali krásným výhledem, otiskli si razítko, snědli sváču, vypili čaj a hurá zpátky:-)
Trvalo nám to asi hodinku a půl nahoru, cesta zpátky byla rychlejší, byť měla víc "vyhlídkových" zastávek.:-)
Až tam vzááádu jsme byli:-)
Bylo tam fakt kouzelně.. Docela bych Pustevny zařadila na místa, kam bych se klidně každý rok vracela:-)
Na Pustevnách jsme si chtěli dát aspoň polívečku na zahřátí, ale všude bylo úplně plno:-) Tak jsme koupili vizitky a mohli vyrazit pomalinku dolů. Zastavili jsme se ještě na Zavadilce, kterou jsme si před 2 lety, když jsme jeli z chaty na Hamrech, nemohli vynachválit, a tak jsem do ní vložila veškeré své naděje:-) Byli jsme však zklamání:-) Obsluha rychlá, perfektní, výborná, ale to jídlo:-( Studené, nepovedené, nedobré.. mno.. zklamání obrovské..:-(
A tak jsme se rozloučili se sněhem a pomalinku se vrátili do reality všedních dnů:-)
Díky všem zúčastněným za krásnou sobotu a mému štěstí za nádhernou neděli:-)

PS: Se sněhem jsme se loučit ani nemuseli.. trošku jsme ho nalákali ještě i k nám do nížin :-)

Nedělní procházkování na Brdu

3. března 2013 v 16:50 | Dandelka |  Cestování s Málinkou
Na neděli jsme si naplánovali procháázku na Brdo.l Měla jsem trošku strach z toho, s jakou z tama dojdeme. Přeci jen, sluníčko se nám poslední dny ukázalo, teploměr taky šplhal výš a výš.
Přijeli jsme na Bunč, kde přeci jen bylo bláto, střídajíc se sněhem. Tak jsme si řekli, že to zkusíme a uvidíme. ¨
Nakonec ta cesta nebyla až tak zlá. Kousínek ze začáku jsme přešli přes bláto, ale pak už to bylo fajn. Většinou tam byl uchozený sníh, občas trošku rozbředlý, někde i zamrzlý, tak jsme se klouzali nahoru.
Nebylo tam takové lidské procesí jako před 2 měsíci, takže Balů šla celou cestu na volno a pořádně se vyběhala.
Nahoře, kde bylo (pro mě překvapivě) zavřeno, jsme si dali teplý čajík, tyčinku a mohli jsme se pomalinku klouzat dolů.
Cestou zpátky nám už zalezlo sluníčko, takže zpátky už nebylo tak teplo, jako cestou nahoru. Zpátky to někde taky hezky podkluzovalo, tak jsme se - letos asi naposledy (?) poklouzali.
Dole jsme si dali teplý obídek (na to, jak dlouho jsme na něj čekali, a dostali jen část - byl opravdu vynikající) a mohli jet spokojeně domů:-)
Krásná neděle:-)

Vítej jaro

2. března 2013 v 13:38 | Dandelka |  Tvoření
Sluníčko za oknem, jaro za dveřmi:-)
jarní stromeček
primulka
domeček
věneček na dveře
aloe od holek z práce