Masopustní průvod ulicemi Kroměříže

17. února 2013 v 14:42 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
I letos jsem byla přemluvena k účasti na masopustním průvodu ulicemi města Kroměříže, který každoročně pořádá Středisko volného času Šipka.
Úcast jsme slíbila jen pod podmínkou, že dostanu kostým kankánové tanečnice:-)
Ráno jsme teda vyhopli z postýlek a hurá na Šipku. Zblajzli jsme snídani, namalovali líčka a šli vyfásnout kostýmy:-)
Moje kankánková tanečnice (a všechny její obměny, byly rozebrány, než jsem se dostala na řadu:-( ) Naštěstí jsem vzááádu uviděla něco krásně barevného, co na sobě mělo sympatické fialovké a modré barvy. Bylo to teda něco neskutečně velikého a ani s mou bohatou fantazií mi nedošlo, co by to tak mohlo být za kostým, ale prala jsem se o něj jako lev.
Pomocí spínacích špendlíků a všech ruk, které byly kolem mě, jsem to na sebe nějak naházela a šla se podívat, jak to vypadá:-) Trefné a nejvystížnější bylo - vypadala jsem jako přehoz na gauč:-)
Mno a tak jsme chvilkku po deváté hodině mohli vyrazit. Tlačil se čaj i grog, tancovalo se, zpívalo, hrálo a veselilo:-)První zastávka byla na Hanáckém náměstí, kde měla projev paní starostka a paní z muzea řekla pár slov k tradicím masopustu. Nahlídli jsme do stánků. potancovali, potočili se, vypili troška toho silného grogu, podívali se na hudebníky na chudách (neskutečné!!) potkala jsem pár známých, pofotii jsme se a mohlo se frčet pomalinku dál.
Prošli jsme pusto prázdným městem - přes Miličák, Kovářskou na Velké náměstí, ke starém obchodňáku, ke Komendě, na Oskol na Sport, tradičně jsme se zastavili v Domově pro seniory na Erbeňáku, kde z nás snad měli radost a hurá zpátky na Šipku na obídek.
Po vydatném obědě jsme se unavené cáraly pomalinku domů.
Myslím si, že průvod to byl hezký, masky byly nádherně barevné (tradičně), hudba byla, sranda byla, zima byla jen chvilkama, jen toho lidu mohlo být povícero:-) A koblížky chyběly:-) Ale ty mi napekla doma maminka, takže to vlastně ani nevadí:-) Masopustu zdar a někdy příště třeba zase:-)

PS: fotky možná ještě nějaké budou později
PS2: kdybyste nepoznali, co jsem to byla, tak to byla vílaa:-D

A ještě jedna od Gabky, s naším Vendulákem:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama