Únor 2013

Karneval v Lubné 2013

26. února 2013 v 21:53 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
A po roce tu byl zase karneval v Lubné. Přípravy byly dlouhé a ještě delší, ale perfektní a milé:-) Počasí nám přálo, takže ani pro mě nebyl problém na zkoušky přijet:-) Jako přespolní jsem pomohla jen tím, že jsem přijela, takže bych tímto veřejně chtěla poděkovat (a projevit údiv a obdiv) všem, kteří se starali o zajištění všeho potřebného od hranolek (na které jsem měla amimochodem už asi týden chuť), přes toaletní papír (na soutěž) až po balonky, koloběžky, kostýmy a a a a :-) Jste světoví:-)
Počasí si to vybralo až den před karnevalem a v sobotu. Napadly miliony tun mokrého sněhu a dostat se do Lubné byl krapet problém.
V pátek mě zachránil bratřík a v sobotu Šárčin Vojta:-) V pátek se navezlo zboží, pozdobil se kulturák, nafoukli se balonky a v sobotu jsme to ještě jednou zopákli a v tom už nám začaly chodit děti. Kupodivu, přestože bylo sněhu jak na horách, čili dostupnost do Lubné byla malinko horší, dětí přijelo požehnaně. A všichni v nádherných kouzelných maskách. Naše Vendulinka byla kouzelná Růženka a Lukášek byl nádherný pirát:-)

Karneval jsme zahájili pohádkou. Tentokráte O veliké řepě:-) Lucka, jako řepa byla kouzelná. A Šárčina kočička neměla chybu:-)

Tahal dědek, babka, vnučka, vnuk, pejsek, kočika i myška, ale nepovedlo se:-) To překvapilo i samotné děti:-) A tak jsme je je požádali o pomoc. Ač jsme se na zkouškách báli, že nám pomoct hned tak na začátku nikdo nepřijde, opak byl pravdou. Všechny masky vyskočily a tlačily se nám pomoci:-) Ani do jedné řady jsme se nevešli:-)
Celým karnevalem nás prováděli skvělí, vtipní a originální klauni - Marťa s Danym:-) Tůze jim to slušelo:-)

Po pohádce se pokračovalo se soutěžením (tradiční nošení pinpongových míčků na lžičce, slalomem na koloběžce, házením papírových koulí, nově lovením nádherných barevných rybiček z rybníku nebo taky soutěž rodičů s dětmi, kdy rodiče obmotávali děti toaletním papírem a dělali z nich krásné mumie) a tancováním. Jako každoročně - největší úspěch měly konfety.. :-) Já to říkám pořád, že stačí rozhodit pár balíčků konfet a můžeme jít na pivo:-)
I Bob a Bobek se zapojili:-)
Luky s Vendulkou byli favorité celé soutěže:-)
Pak přišel na řadu legendární Bob a legendární Bobek od Lubenské přehrady. Já jsem to vystoupení viděla poprvé, takže jsem se opravdu maximálně pobavila.Kluci si dali záležet a vystoupení se jim maximálně podařilo. Jejich Gangdam style neměl chybu.


Děti to úplně pohltilo a dokonce ještě po skončení karnevalu, když písnička začala hrát, tak samotné vyskočily a začaly tancovat jako o život, aniž by jim někdo předcvičoval:-)
Letošním vrcholným číslem bylo kankánové vystoupení:-) Jak se nám to povedlo - posuďte sami.. Ale ať je váš názor jakýkoliv - my si to užili:-D
No a pak přišel samotný závěr, na který se všichni těšili snad nejvíc - vyhlášení tomboly:.) Myslím si, že nějakých 50 cen, nebyl vůbec špatný počet:-) Brousila jsem si zoubky na hlavní cenu - trampolínu, ale bohužel říká pane někomu jinému:-) Nevadí, i se skládacím toboganem se spokojím:-) Věřím, že našemu Mikulinovi udělá radost i tak:-)

Doufám, že si děti karneval užily minimálně stejně jako my, protože my se vyblbli do syta a už teď se těším na příští ročník:-)
Můj velký dík patří Šáře, Vojtovi, Dáddovi a jeho dědečkovi, Toníkovi, díky kterému se můžete podívat na boží video no a samozřejmě úplně úplně všem, se kterýma jsem to sobotní odpoledne mohla strávit - protože jsem si ho maximálně užila:-) Díky díky díky

Sněhulák na hlavu:-)

17. února 2013 v 16:53 | Dandelka |  Photos and pictures
Jsme si s Márou konečně postavili toho sněhuláka na hlavě:-)
Sníh krásně lepil, takže byl během minutky, ale horší bylo ty téžké koule zvedat:-D Ale povedlo se, sněhulák je krásný a nejkrásnější, jen neměl boty, protože Mára se odmítal vyzout:-D

Běžkování na Bunči

17. února 2013 v 16:39 | Dandelka |  Výlety
Když v pondělí napadlo tolik sněhu a předpověď zněla maximálně příznivě na celý týden, rozhodla jsem se, že o víkendu to musí vyjít ještě na jedny běžky.
A taky že jo:-) Gustík se přidal ke mě, nebo já k němu a v sobotu po poledni jsme vyrazili. Mě trošku vyrazil dech teploměr během dopoledne. Na sluníčku totiž hlásil 13 stupňu!!! Než jsme se trochu vyhrabali, tak venku začalo pršet:-(
Míja naplánoval, že se pojedeme podívat na Bunč, že by to tam mohlo jít. A měl pravdu. Vzali jsme Balunku, na Bunči připli běžky a hurá směr Salaš. Nebylo to tak příjemné jako na Tesáku, protože to nebyla vyloženě vyjetá stopa, ale klouzali jsme po cestě, ale jinak se jelo docela dobře:-) Cestou necestou, krásnou zasněženou krajinou jsme dojeli na Hubertku, kde jsme si dali čajík, trošku odpočinuli a mohli jsme frčet pomalinku zpátky.

Balunka už ke konci táhla ocásek mezi nohama. Ale doběhla to zpátky hezky. Je fakt, že sněhu bylo opravdu dost a ona když si jednou chtěla jít trošku začuchat do lesa, tak v příkopu zjistila, že toho sněhu je tam víc, než na co stačí její malinké nožičky a zase se vrátila za náma zpátky na cestu. Cestou zpátky už jsme potkalli víc lidí. Jak se všichni vyspali, tak vyrazili na sobotní procházku:-)

My zdárně dojeli zpátky na Bunč, dali jsme si si ještě polívečku na zahřátí (a že jsme si tak tak sedli, jak tam bylo plno) a mohli jsme jet pomalinku domů:-)

Moc krásný běžkovací výlet:-) Pořád tak nějak doufám, že letos nebyl poslední:-) Čmuk a děkuji:-)

Andílci

17. února 2013 v 16:03 | Dandelka
V sobotu jsme byli s Mirou na oslavě jeho spolubydlícího Peti. Už když jsme šli do města, tak hezky posněhávalo:-) Oslava to, až na ten hnusnej smradlavej cigaretovej kouř, byla s kousky ledu nejen v jahodovém sirupu, výborná. Mira měl druhý den zápas, a tak jsme se kolem jedenácté hodiny vypravili domů. Vzali jsme to okruhem přes Velké náměstí, které bylo nádherně zasněžené, osvětlené a hlavně liduprázdné:-) Až na svítící nápis Baťa, nemělo prostě chybu:-)
Před radnicí, kde stává vánoční stromeček, se na nás smála neporušená zasněžená velká plocha, která volala po ozdobení andělíčky:-)
Po ujištění, že vůbec nestojíme pod kamerou jsme se vyvalili na zem (já úplně doslovně, ale ta naražená půlka zadku mi za to stála:-)) a udělali jsme si andělíčky. Dodělali jsme si svatozáře a hurá domů:-) To víte - když i malé věci stačí k velkému štěstí:-)
Ještě kousek od domu, jsme měli velké dilema, protože jsme v tom sněhu nemohli poznat stopy. Mysleli jsme na zajíce. Potom jsme si říkali, že tam šel člověk a kolem nějak nějak divně hopsal divný pes, ale to taky nedávalo smysl, protože ten pes by šel opačným směrem.. Po několika minutách jsem záhadu rozluštila:-) Žádný zajíc, žádný protisměrný pes, ale dámské boty na podpatku se špičkou:-D Někdy i trochu jahodového sirupu k velké záhadě stačí:-) Nádherný večer :-*


Masopustní průvod ulicemi Kroměříže

17. února 2013 v 14:42 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
I letos jsem byla přemluvena k účasti na masopustním průvodu ulicemi města Kroměříže, který každoročně pořádá Středisko volného času Šipka.
Úcast jsme slíbila jen pod podmínkou, že dostanu kostým kankánové tanečnice:-)
Ráno jsme teda vyhopli z postýlek a hurá na Šipku. Zblajzli jsme snídani, namalovali líčka a šli vyfásnout kostýmy:-)
Moje kankánková tanečnice (a všechny její obměny, byly rozebrány, než jsem se dostala na řadu:-( ) Naštěstí jsem vzááádu uviděla něco krásně barevného, co na sobě mělo sympatické fialovké a modré barvy. Bylo to teda něco neskutečně velikého a ani s mou bohatou fantazií mi nedošlo, co by to tak mohlo být za kostým, ale prala jsem se o něj jako lev.
Pomocí spínacích špendlíků a všech ruk, které byly kolem mě, jsem to na sebe nějak naházela a šla se podívat, jak to vypadá:-) Trefné a nejvystížnější bylo - vypadala jsem jako přehoz na gauč:-)
Mno a tak jsme chvilkku po deváté hodině mohli vyrazit. Tlačil se čaj i grog, tancovalo se, zpívalo, hrálo a veselilo:-)První zastávka byla na Hanáckém náměstí, kde měla projev paní starostka a paní z muzea řekla pár slov k tradicím masopustu. Nahlídli jsme do stánků. potancovali, potočili se, vypili troška toho silného grogu, podívali se na hudebníky na chudách (neskutečné!!) potkala jsem pár známých, pofotii jsme se a mohlo se frčet pomalinku dál.
Prošli jsme pusto prázdným městem - přes Miličák, Kovářskou na Velké náměstí, ke starém obchodňáku, ke Komendě, na Oskol na Sport, tradičně jsme se zastavili v Domově pro seniory na Erbeňáku, kde z nás snad měli radost a hurá zpátky na Šipku na obídek.
Po vydatném obědě jsme se unavené cáraly pomalinku domů.
Myslím si, že průvod to byl hezký, masky byly nádherně barevné (tradičně), hudba byla, sranda byla, zima byla jen chvilkama, jen toho lidu mohlo být povícero:-) A koblížky chyběly:-) Ale ty mi napekla doma maminka, takže to vlastně ani nevadí:-) Masopustu zdar a někdy příště třeba zase:-)

PS: fotky možná ještě nějaké budou později
PS2: kdybyste nepoznali, co jsem to byla, tak to byla vílaa:-D

A ještě jedna od Gabky, s naším Vendulákem:-)

O červené Karkulce

17. února 2013 v 14:18 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
No a jelikož se únor nese ve znamení karnevalů, byli jsme tak nějak přemluveni, abychom se jednoho zúčastnili i my:-)
Marťa vymyslela, že dětem na karnevalu SVČ Šipka zahrajeme kratinkou pohádku O červené Karkulce.
Vyfásla jsem roli Karkulky, Marťa babičky, Jára byl vlk jak vyšitý, Jura dostal roli myslivce s pérem na klobouku a Marťa byla vypravěč:-)
Secvičili jsme ji jen tak na rychlo a karneval mohl začít. Ani ne v polovině přišla naše chvíle:-)
Napochodovali jsme do tělocvičny, kde už jsem měla připravenou bábovku, čaj,kytičky, babička postel a myslivec flintu.
Jako postel jsme si naskládali matrace, které byly dostatečně vysoké. Tudíž když vlk sežral babičku a následně i Karkulku, dětěm mohla vypadnout očka z důlků. Vůbec si nevšimly, kde ta babí s Karkulkou zmizely:-) Dobře vymyšlené to bylo:-)
Vlk chrápal jak o dušu, ale naštěstí šel kolem švarný a šikovný myslivec v zablácených holinách, který starou babičku a šťastnou Karkulku z vlkova břicha zachránil:-)
To bylo radost:-)
Jen tak na ukázku pár foteček - možná budou i trošku lepší a možná jich bude víc:-)) Někedy.. :-)