Červenec 2012

Zámek Vizovice

11. července 2012 v 10:49 | Dandelka |  Cestování s Málinkou
Naše Hančí už je bakalářka, a tak jsem se vydali podívat se na ten obřad, kdy bude promována:) Společně s Marťou a Marťou, ale nakonec díky Marťovi, který si nemohl honem rychle načesat háro, jsme přijeli pozdě, a tak jsme už bohužel neseděli s Marťou, ale všechno jsme viděli:-D Jako vždy, a jako každá taková oficialita to bylo nudné:) Jediné, co bylo fajn, tak proslov za studenty - ten bývá vždy zábavný, alespoň něco:-D
A potom jse se hned vydali na zámek do Vizovic. To je ostuda - mám to div ne za barákem, a ještě jsme tam nebyli:-D
Trošku mě to zarazilo, že ten zámek stojí tak hned u hlavní cesty, ani pořádně nepoznáte, že je to zámek:-D
Nádvoří mají ale krásné:-) Přišli jsme tam a během chvilinky vycházela zrovna prohlídka, takže nám to opět krásně vyšlo:) Koupili jsme si vstupenky, suvenýry a pak už si nás průvodce svolával. Už v prvním sále jsem z pana průvodce byla mírně nesvá. "Tak co bych Vám ještě řekl.", "Co jsem vám to chtěl ještě říci?", "O čem bych vám ještě něco řekl", "To je vlemi stará skříň". Měla jsem pocit, že pán je nějaký pohádkář, který zrovna vymýšlí historii celého zámku:-D
A tak to vypadalo ještě několik sálů. Ty jsou relativně malé, takže se dá říct, že ve větší místnosti jsme dostali instrukce, co všechno uvidíme v dalších deseti pokojích (nadsázka:-D), tak ať si to projdeme a prohlédneme:-D Půlku z toho jsem samozřejmě zapomněla, tak jsem si toho možná ani nevšimla. Totálně mi totiž učarovaly fotobuňky, které rozsvěcovaly a zhasínaly světla:-) Byla jsem jak Alenak v říši divů - to jsem ještě asi nikde neviděla, nebo jsem si toho nevšimla:-D
Parádní byl hudební salonek, kde jsme viděli nádherné pianko, ale také něco na způsob "gramofonu" s dírovanými deskami, který - světe div se - fungoval a pan průvodce nám to dokonce předvedl:) Byli jsme všichni úplně paf:)
Mě dostalo zeštíhlující zrcadlo - to bych si fakt přála domů:-D
Záhada tajemnosti našeho průvodce byla rozluštěna o pár pokojů dál. Pan průvodce říká: " A tady na levé straně uprostřed ten velký obraz.. tam můžete vidět.. nemůžete vidět.. tady bývá jiný obraz..asi se sem vrátil už ten rekonstruovaný.. no to máte kliku..takže obraz se jmenuje.." No úplně špicovní:-D Pan průvodce velmi pobavil. Řekl nám toiž, že je na zámku po měsici a mezi tím se tam vrátil obraz, který byl na čištění. To vysvětlovalo i ty fráze "co jsem vám to chtěl ještě říct, co dál?". No známe přeci z vlastní zkušenosti jak to je:)
Ale teda upřímně, po prvotním rozladění musím říct, že to byla jedna z nejlepších prohlídek, kdy jsme kde byli:-) Zámek až tak uchvancancující nebyl - jsou i lepší a hezčí, ale pan průvodce byl určitě nezapomenutelný, takže moc děkujeme:-D
Já a Marťa ve Vizovicích

Na Brdo se skřítkem Pěšinkou

11. července 2012 v 10:11 | Dandelka |  Cestování s Málinkou
A hned druhý den, po výšlapu kolem svatého Kopečku, jsme se rozhodli zavítat znovu na Brdo:) Loni jsme tam byli s dětma, ale to jsme šli přímo a skřítka Pěšinku jsme ještě ani neznali, a přiznejme si to, já ani nevěděla, kolik je tam jiných cest:)
Jelikož to tam přeci jen aspoň trochu známe, tak jsme věděli, že půjdeme lesem, takže Balů běžela s námi. Přestože bylo zase úmorné vedro, tak v lese bylo příjemně. Trasa nebyla opět nijak náročná. Cestou jsme dokonce potkali Marťovi známé, kteří zrovna jeli na Kamínku na kolech - no blázni:)
Poznala jsem, že na Brdo nevede jen jedna cesta, jak jsem si myslela, ale nejen skřítek Pěšinka, ale i skřítek Marťa mi ukázaly, že možných cest je více:)
Celou trasu jsme měli asi po dvou - třech hodinkách (teď fakt nevím:-D) a je fakt, že ač jsme šli lesem, tudíž relativně v chládku, tak Balů už byla ke konci docela unavená.

Když jsme došli na Bunč, objednali jsme si zelňačku (jak jinak, že?:-D), ale tentorkát (oproti Macoše) byla opravdu mňamózní:) Martík si dal ještě knedlíky plněné uzeným a se zelím, a tak jsem ochutila a tééééž to bylo moc dobré. Balča už neměla sílu se ani pomalu napítl Jen tam ležela na chladné zemi, šťastná, že leží a chladí se:) A asi byla opravdu hodně unavená, protože byla opravdu hodná:)
Odpoledne jsme se odměnu jeli ještě okoupat. Opravdu další povedený dovolenkový den:) A dalších 200 bodlů na kontě:) Juch:)

PS: Jo a náročnost? Až na jeden maxi kopec jako u Machochy to byla opět příjemná procházka:)

Výlet na Sv. Kopeček se skřítkem Pešinkou

11. července 2012 v 9:56 | Dandelka |  Cestování s Málinkou
Dovolená se musí pořádně využít, a tak jsme se s Marťou rozhodovali, kam se vydáme. Vedro bylo neúprosně, a tak jsme každý den vzali Balču a frčeli na koupák.
Celý den nás to tam ale rozhodně nebavilo, tak jsme se rozhodli, že přece jen Olomouc není tak daleko, tak jsme se vypravili po trase skřítka Pešinky kolem sv. Kopečku.
V Zoo už jsme byli a v době svátků jsme čekali, že tam bude nával, tak jsme se rozhodli pouze pro pěší trasu.
Start je kousínek od vchodu do ZOO. Ovšem, než jsme našli kudy vyrazit, tak nám to hodných pár minut trvalo. Nejdříve jsme šli po cestě doleva do Radíkova, pak rovně a nikde nebyly značky:( Nakonec se poštěštilo a mezi tím jsme našli lesní cestičku. Byla trošenku zarostlá, tak jsme si ji hned nevšimli. Potom už se šlo ale dobře. Nohy jsme měli sice trošku popálené od kopřiv a pošlehané od vysoké trávy, takže jsme smrkali a kýchali jako o závod. Zkoušely jsme hledat maliny a ostružiny, ale moc se nezadařilo. Až o kousek dál jsme našli vyloženě kraj borůvek:) Byly ale ještě malinké a trošku kyselé, ale tak jsme si nasbírali alespoň do čaje (btw. už je uvařený - z 5 kg - tak doufám, že letos vydrží.. včera jsme ho s Marťou zkoušeli a je fakt výborný:-D)).
Kus cesty se shoduje skřítek Pěšinka i s Naučnou stezkou, tak jsme si po cestě nejen zaluštili, ale i hádali odpovědi na otázky skřítka:)
Bohužel jedno písmenko U Kartouzky jsme nenašli. Našli jsme tabuli Naučné stezky, ale Pěšinkova tam nebyla, ale naštěstí se s těmi zbývajícími třemi písmenkami dalo slovo uhádnout a dalších 200 bodíků přistálo na našich kartičkách:) Yahuhů:)
Můžete si počíst:)
zbořeniny a ruiny
Tak trochu Tarzan:)
Máme z každého bodu takovou radost:) Procházka to byla příjemná, nenáročný terén. Šlo se převážně lesem nebo kolem louk a polí. Zvládnou určitě i děti:)

Beruška

11. července 2012 v 9:30 | Dandelka |  Malování na sklo
Beruška jako podšálek pro mou pracovní berušku:)

Naše malé velké štěstí:)

7. července 2012 v 15:59 | Dandelka
Zdá se až skoro nemožné jak člověku může "cizí" miminko chybět..