Únor 2012

Karneval 2012 v Lubné

13. února 2012 v 12:00 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
A tak mě lubeňáčci přizvali k účasti na karnevale v Lubné:) No to by bylo, když jsou někde děti, abych tam nebyla já:)
Byla jsem nadšena, přestože jsem k tomu přišla jak slepý k houslím:) Dostala jsem roli Šmoulinky (yahuhůůů):)

Výroba kostýmu byla složitá (no slaďtě přesně odstín modrých silonek k modrýmu tričku:-D) ale povedlo se:) Maminka sehnala šatičky, vyrobila jsem vlásky (přece jen ty moje jsou na Šoulinku značně krátké) nazula letní bačkůrky, namalovala obličej (především jsem vypadala, jako Šmoulinka po draku:-D ale konečně jsem nevypadala jako vodník, ale dětské "hele Šmoulinka" na každém kroku mě utvrdilo v tom, že kostým se povedl:-D). a tak se mohlo začít.

Dětičky se troušily daleko před druhou, na kdy byl plánovaný začátek:) Během pár minutek byl sál zaplněný princeznami, beruškami, kovboji, ale našel se i Harry Potter, různí šášové a šášulové, kouzelníci, ovečky, vílami a miminem:) A samozřejmě nechyběla spousta šmoulů, Gargamel a celému tomu cirkusu velel Spongebob:)

Karneval začal krátkou šmoulí pohádkou. Bohužel Gargamel nestihl Šmoulinku unést podle plánu, jelikož jsme měli tak přeplněný sál, že se přes všechny ty naše krásné masky ke Šmoulince nedostal včas:) Ale i tak se nakonec pohádka snad líbila, děti pomohly Šmoulinku zachránit tím, že společně s ostatními Šmoulíky zavrtěly v rytmu Makareny zadečkem.
Velký zájem byl o společnou fotku se Šmoulíky, až nas to překvapilo:)
Potom následovala velká spousta soutěží (honila se kočička, stavěly se kostky, tancovalo se s rodiči a samozřejmě nechyběla nejoblíbenější židličková:)). Do toho pořadatelé připravili několik scének:) Děti s otevřenou pusou hltaly své oblíbené postavičky Pata a Mata a pomáhaly jim poskládat obrzky zvířat, tuze se líbilo představění postaviček Teletubbies, které dělaly tuli tuli a vrcholem celého odpoledne, bylo vystoupení lubenských Lord of the Dance, které zvedlo a roztleskalo celý sál. Tady zústali koukat úplně všichni, protože to, co "pánové" předvedli, bylo neskutečné (zvlášť když to nejsou profesionální tanečníci a byli schopni se to naučit během pár dní). Ohlas byl veliký, chvála ještě větší:) A já sama jsem byla nadšena:) Kousínek - resp. závěr se podařil natočit paní Rybenské, tak se můžete pokochat:) Pokud seženu víc, samozřejmě aktualizuji:)Fotky budou:) ale nevím kdy:)

Výlet na Hostýnek

13. února 2012 v 10:38 | Dandelka |  Cestování s Málinkou
A tak jsme si udělali malý výlet na Hostýnek:) Konečně jsem se dočkala:) Tak dlouho jsem na to čekala:)
Vzali jsme i psiska:) Baluška byla úplně nadšená, když přijel autobus. Tlačila se do předních i zadních dveří, předbíhala, ale jak došlo na věc, zasekla se a vůbec se jí do autobusu nechtělo:)
Nakonec jsme ji tam dostali, ale pak zase vyčuhovala, pořád chtěla za řidičem, aby viděla, co se děje, kam to jedeme:)
Vyjízděli jsme ze spodu, kde prakticky nebyl sníh. Čím výše jsme byli, tím něhu přibývalo a dokonce i běžkaři se našli:) Až mě to mrzelo, že jsem si je nevzala taky:) Nahoře bylo sněhu a sněhu, docela zima, děti bláznily na bobech, sáňkách pekáčích ale i na sjezdovkách, psíků tam bylo požehnaně, pár otevřených stánků a hlavně, ušlapaný sníh na schodech, takže se po nich nedalo vůbec chodit. Aj na ten raft by to tam bylo:) Až tam někdo pojedete, tak mě vemte sebou:-D
Tak jsme se tam porozhlídli, kousek jsme pochodili, podívali se na rozhlednu, poklouzali se a potom hurá lesem dolů:) Bylo to srandovní:) Marek házel Balušce sněhové koule a ona chudina byla tak nešťasná, tak vždycky zkousla kousek sněhu a ten donesla:) Štěkala, až se lesy zelenaly:) A tak se aspoň pořádně vyřádila:)
Bylo zajímavé, jak jsme scházeli, pozorovat tu přírodu:) Nahoře sněhu a sněhu, potom ta střední poloha, jak to bylo rozmrzlé a v zimě to zase zamrzalo, tak to pěkně klouzalo a dole bylo zase bláta až pomalu po kolena:)
Nádherný výlet:) Děkuji:)

zbytek posádky u rozhledny
něco na zahřátí
společná od rozhledny
Jak si frčí, holčička moje:)