Srpen 2011

Hrad Buchlov

28. srpna 2011 v 11:06 | Dandelka |  Cestování s Málinkou
Měli jsme volný den a vypadalo to na hezký den, tak jsme se rozhodli, že se podíváme na hrad Buchlov a na zámek Buchlovice:)

Ráno jsme nabalili svačinu, vzali Marťu a Hanču a vydali se směr Buchlov (s bezvadnou orientací mého milého řidiče jsme dojeli až do Koryčan:-D)
Nakonec se poštěstilo a my zdárně dojeli až na Buchlov. Měli jsme štěstí, takže jsme se stihli vyčůrat a už jsme šli na prohlídku. Dostali jsme bezva průvodkyni. Podívali jsme se do černé kuchyni a prošli jsme si celý hrad. Až na tu zbrojnici to bylo zajímavé. Nádherný byl i výhled na široké daleké okolí.

Hrad Buchlov - oficiální stránky TADY (něco málo o Buchlově - Počátky hradu se datují do 1. poloviny 13. století. Byl založen českým králem jako strategicky obranná pevnost a jako středisko se soudní pravomocí s tak zvaným loveckým právem.
Nejstarší část hradu tvořily obranné věže s obytným mázhaus, velká síň, palácem a kaplí. Kaple byla vystavěna v 80. letech 13. století pražskou kamenickou hutí po vzoru St. Chapelle královského hradu v Paříži. I když byl hrad v trvalém majetku krále až do 16. století, byl často dáván do zástavy šlechtickým rodům.

Na konci 15. století jej vlastnili páni z Cimburka, za kterých byl v pozdně gotickém slohu vystavěn reprezentační rytířský sál. V roce 1520 přechází hrad do soukromého držení a od 16. století do století 18. století byli jeho majiteli postupně moravské rody pánů ze Žerotína, ze Zástřizl , Petřvaldských z Petřvaldu a Berchtoldů. Na Buchlově probíhaly stavební úpravy ještě v duchu renesance a baroka...
Hrad je vyhlášen národní kulturní památkou, je ve správě NPÚ Praha, ÚOP v Kroměříži, správa SH Buchlov)Všechny fotky TADY (malinka, malinka)

Skanzen v Modré

15. srpna 2011 v 21:48 | Dandelka |  Cestování s Málinkou

Jelikož nám v neděli přálo počasí, rozhodli jsme s Marťou, že navštívíme skanzen v Modré. Byla jsem tam před 3 roky na Silvestra, kdy bylo zavřeno, tak konečně jsem viděla, co se skrývá i za "zdmi".


A jelikož nám vyšlo počasí, tak to byl naprosto super výlet. Poznali jsme jak se žilo v dávných dobách /aji bych si to vyzkoušela, ale jen na chvilku/, seznámili jsme se s kozenou, pohladili sek naprosto krásného a úžasného oslíka, "podestlali" prázdné chlívky a vyfotili se na všech možných i nemožných zvířátkách ( i když na jedno vylézt tak to byl nadlidský úkol:-D) a mohli jsme pomalinku frčet domů.


Jsem ráda, že jsem to konečně viděla i uvnitř a jsem ráda, že nám tak hezky vyšlo počasíJ bylo to fajn a doporučuji


Zbytek fotek TADYK (malinka, malinka)

Sraz veteránů v Kroměříži

15. srpna 2011 v 21:30 | Dandelka |  Ehe...?:)

Když jsme v poledne dorazili ze Zlína, rozhodli jsme se, že se vydáme na náměstí, kde byl sraz veteránů:) Nakopli jsme Betku a jelo se:) A že to byla naprostá pastva pro oči asi ani říkat nemusím.


Podívali jsme se na všechny autina a motorečky a jakmile odjeli na jízdu Kroměříží, my jsme se zastavili ještě na zámku na výstavu Karla Franty (a musím podotknout, že některé obrázky bych si tedy pověsila v pokoji hned - hlavně ty čertovské) a vrátili jsme se akorát na vyhlášení výsledků:) Fandili jsme Elišce a Míšovi a v a kategorii motocyklů - komu jinému než červené jawe?:)


Co dodat? Asi nic - obrázky poví víc:) TADY (malinka, malinka)Večer jsme to zakončili Mamma Miou. A moje Baluška byla poprvé v kině, a zvládla to naprosto špicově:) Moc se ji to líbilo:)

Prima hlášky

15. srpna 2011 v 21:25 | Dandelka |  Mottos


Dospět? Jsem pro srandu, ale co je moc, je moc.


Když ti někdo řekne: Čas hojí všechny rány, tak mu dej přes hubu a řekni: Počkej, za chvíli to bude dobrý.


Má holenní kost mi ve tmě pomáhá najít nábytek.


Pro některé lidi půjdu až na konec světe, pro jiné ani ke dveřím.


Nejsem líný, jen šetřím energií.


Nediskutuj s blbcem, nejdřív tě stáhne na svou úroveň a pak tě porazí zkušeností.


Skleróza je nemoc inteligentů, protože blbec si nemá co pamatovat.


Kdyby tvůj mozek byl z čokolády, zaplnil by sotva jednu lentilku.


Optimismus je nedostatek informací.


Když máš z něčeho strach, udělej to hned. Odvahu dostaneš později.


A najednou přede mnou stres. Tak se otočím a za mnou frustrace. Tak jsem zahnul do hospody.


Neberu drogy, jsem taková.


Názor je jako zadek, každý má nějaký.


Kolik je hodin? Nejvyšší čas.


Holky se musí líčít, aby byli krásný, zatím co kluci jsou s tím, jak jsou hnusný, už smířený.


Kluci nemají celulitidu, protože je to hnusný.


Nikdo není dokonalý. I hovno má svý mouchy.


Sss - sss - nečum - pasu hady.


Osud je, když se najdou dva lidi, kterýse nikdy nehledali.


Víš proč se máme rádi? Protože jsme úplně stejně blbý.


Proč na konci peněz zbývá ještě tolik měsíce?


Smůla neexistuje. Tu si vymysleli lidé, kteří nemají štěstí.


Čím více se snažíš, tím víc je to v prdeli.


Nejlepší způsob, jak zapomenout na všechny trampoty, je vzít si malé boty.


Naše generace si už nechce hrát, my jsme začali fetovat.


Budu nesmrtelný, a když mi to nevyjde pokusím se aspoň umřít.


Alkohol způsobuje lhostejnost a zblbnutí..tomu nerozumím, ale je mi to jedno.


Nikdy jsem se nepokoušela tvrdit, že jsem normální.

Každý má nárok být škaredý, ale ty přeháníš!

http://to-


Oslavička v Plešovci

8. srpna 2011 v 17:43 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo

Tak takovou oslavu (ani v Plešovci!!) jsem dosud nezažila.. Když jsme dorazili s Marťou do Plešovce, vypadalo to jako taková ta běžná oslavička. Spoustu dobrot nachystaných na stole (musím pochválit všechy, kteří se při přípravě jakýmkoliv způsobem angažovali, protože to bylo všechno fakt výborné:)), nějaký ten alkohol pro neřidiče taky nechyběl, ale celkem rychle se začalo dít něco zajímavého. Míša dostala velký dárek, ve kterém po chvilce zápolení s provazy objevila nestárnoucí lyžařskou výbavu, včetně plácačky:) Jejím úkolem, jako instruktorky lyžování, byl osazenstvu ukázat jak se pluží, obrací na lyžích (což šlo velmi těžce, protože provázkem měla připevněnou pouze jednu lyži:-D) a jak se zahřívá (ještě, že nebyla zima, plácajda byla prázdná).

No a najednou se rozjel velký úkol pro Staníka, který trval přibližně dvě hodiny:) nejdříve dostal zaječí uši, zuby a k tomu všemu (tuším) 6 nádherných malinkých žůžových králíkůJ No a taky mapku, kterak objeví poklad, který byl v Plešovci někde ukryt:) Ale dobojovat se ke všem pomůckám, kdy musel najít ukryté peníze, které mu ani tak ale nestačily a tudíž musel sehnat podprsenky od místních slečen, aby získal nakonec rýč a nemusel kopat poklad vidličkou či lžičkou:) Nakonec se mu vše podařilo (dokonce i najít klíček na dně několika kalíšků:) a tak se velká výprava vydala na kopeček, kde stály dva kříže a několik mrkví:) Po dlouhých minutách a se Mickimu nakonec podařilo objevit velkou truhlici s daryJ . Oslavenci tady nakonec dostali naprosto žůžové muffinky od Aťule a Pavlíka, zazpívali jsme jim české Happy Birthday a mohlo se pomalinku vracet na klubovnu:)
To nejlepší z celého večera mne čekalo těšně před půlnocí, kdy jsem od Lukáška dostala svou tradiční zmrzlinkuJ DěkujiJ

Martík se ještě zúčastnil závodu na kancelářských židlích (šlo vidět, kdo děla v kanclu a trénuje každodenně:-D), kdy museli projet určitou trasu, na konci si dát jakéhosi zvláštního bowlového frťana a vrátit se zpět:) . Zajímavý nápad - velká pochvala:)

Musím všem plešovákům poděkovat, protože takový fajná oslava předčila všechna očekáváníJ:) Jako vždy to bylo velmi příjemné, milé a kouzelnéJ Prostě - Plešovské:) Děkuji za pozvání:)


PS: Hláška večera: "Ty jsi mi zaneřádil zadek!!" :-D