Únor 2010

Rodinný obííí na Bumbálce:)

28. února 2010 v 17:11 | Dandelka |  Photos and pictures
Dneska jsme byli na rodinném obídku na Bumbálce..:) Úpě jsem valila oka, protože to tam mají celé zrekonstruované, upravené, nádherné, nové:)
Takže kdo chce někam na výletek, tak šupky dupky na lyžovačku na Stupavu, nebo na procházku do lesa a na obí nebo na pohárek či kafi doporučuju Bumbálku - Motorest Samota200 dm3 dechu:)

27. února 2010 v 19:54 | Dandelka |  Ehe...?:)
Líbilo se mi:) Doporučuji:)


Výlet do Nemojan

22. února 2010 v 18:11 | Dandelka |  Cestování s Málinkou
Jelikož nám včera vykukovalo od samého rána sluníčko, čímž nám chtělo oznámit, že jaro je za rožkem, či spíše za mráčkem, byl odpolední plán téměř jistý:) Výletek:)
Vytáhli jsme našeho drahého Hubertka, ať se chlapisko po zimě protáhne, naložili Balušku a rodiče, či spíš rodiče naložili nás, nabrali jsme Martíka a hurá na výlet:) Navrhovala jsem Velehrad, maminka Hostýnek, tak jsme se vydali do Nemojan:) Tatínek prej slyšel, že je tam náádherný zámek, a ten prý musíme vidět...:)
Ano, dojeli jsme tam, nebylo kde zaparkovat, tak jsme si dovezli zadky zimní really až nahoru k zámečku, který stal uprostřed hřbitova. Zevní prohlídka trvala asi deset minut, pak jsem se podívali na celé Nemojany z vyhlídky a mohli jsme jet pomalinku dolů:)

Balušátko

M a M

Maminka modelka
Moje drahé
brekeke..nechápu proč mám každý oko jinak velký:D
Moje malé - nadšené
Pohled zespod
Sýýýýr
Typická poza našeho tatínka

Pohled z rozhledny - Nemojany 1
Nemojany 2
Cíl vejletu

Nervy to byly solidní, pže kdyby nějaké auto jelo zrovna nahoru, stěží bychom se tam sobě někde vyhnuly:( Nakonec ta cesta dolů, nebyla tak crazy jak cesta nahoru, sjeli jsme to celkem bez problémů a hurá dál:) Jelikož to byl velmi krátký výlet, s čímž jsme ani nepočítali, tak že si na "žal" dáme aspoň pohár:) První cukrárna - zavříno.. Druhá cukrárna - Otevříno:) Juch:) Jen paní cukrářová mírně nestíhala.. Dostali jsme staré zákusky, protože na pohár neměla ingredience, dostali jsme kafe, v němž maminka měla půl hrnku a tatínek ještě o půl hrnka míň..:) My s Marťou vyhrkli mléčnej koktejl (Marťoš dostal větší.. Tss).. nechápu, jak může dát každýmu jiné množství..:) Jediné, co bylo dokonalé, tak naši dostali do mlíčko v mini konvičkách..:) Krááásné:)
Tak jsme to zblajzli, vypili a jeli domů:)
I tak to stálo za to:)

Adélka:)

19. února 2010 v 21:48 | Dandelka |  Ehe...?:)
Jsme dostali ve škole za úkol vyrobit hračku:D No to bylo:) Já s mýma levýma rukama:) Tak jsem šla do knihovny, napůjčila si milion knih v domnění, že nějakou hračku, kterou bych zvládala i já tam najdu:) Ale chyba láááávky:)
Vybrala jsem si panenku z vlny:) Vypadala docela jednoduše..:) Tak jsem ve škole začali robit:) Děcka takováá zrůda mi z toho vylezla:) Napřed jsem ji chtěla pojmenovat Eliška, ale to by se pánčelka asi urazila, tak jsem ji pojmenovala Adélka:) Jelikož nešlo ani vidět, že je to panenka, tak jsem "to" určila jako "věc", která nejde poznat, a tak bude dětem rozvíjet fantazii:D Spíš jak panenka vypadala jak vodník:)
Než jsem dojela domů, upadlo ji oko:( Bratr ji jako dárek k narozeninkám odmítl, Marťa si klepal na čelo a maminu popadl záchvat smíchu jaký jsem už dlouho nezažila..:) Přišla se na moji zrůdičku podívat ještě třikrát a nikdy nevydržela a vyprskla smíchy:(
Tak mi to večer nedalo, a pustila jsem se do nové panenky..:) Není to eňo ňuňo..ale už se jí dá říkat panenka Adélka.. Ty nožky má ještě trošku jak anorektička, ale hold, měla v hlavě malou díru:D

Marťa a Marťa narozeninky:)

19. února 2010 v 21:30 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
Tak první slavila Martinka, resp. ještě neslavila, ale slavit bude:) Narozeninky už měla, takže ještě jednuc Marťuli všechno nejlepší a na Premierech to oslavíme:)Hlavně se prosím tě pořááááádně konečně uzdrav:)

Ňu, a v úterý slavil Martík:) Už je z něj velký kluk:) Dostal sedánek na křesle (masážním:D né elektrickým, i když někdy by zasloužil:-P) a můj první vlastoručně udělaný dort.. :( Mamina mě v tom tentokrát nechala úplně samotinkou.. Ani prstíčkem nepomohla:( Uff.. to byla fuška.. :) Ještě jaxi nenaskočil, tak byl jakejsi prťavej, tak jsem ho "zvedla" aspoň 22 lízátkama:)

Takže Marťuliiiii, taky ještě jednou:) Všechno nejhorší......................................... Ať se Ti vždycky vyhne:) Pusenu:)

Mi připomíná dětský povinný fotky u dortu:D Ona teda trošku povinná byla, ale tak:D
S maminkou a klobáskou
S tatínkem:) Tváří se divně oba dva:D
Má fotečku i se mnou:D Ale je fakt ulítla (i na mě už je to moc, tak nic :D Třeba za rok:D)

Karneval v Lubné 2010

7. února 2010 v 15:56 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
A tak se stalo, že jsem byla pozvána, stejně jako desítky dalších, na karneval do Lubné, který pořádal místní sbor dobrovolných hasičů. Takže jsem vzala Gabku, respektive Gabka vzala mě, vzaly jsme Vendulku s Lukáškem a bylo vymalováno.
Že pojede Vendulka, to bylo v plánu už dlouho, a tak jsme se spolu s Vendíkem daly do vyrábění křidýlek pro berušku, protože Venuška chtěla být beruška. Křídla se relativně povedla, našla se čepička berušková, oblekly se červené pančochy a triko a mohlo se vyrazit na bál.
Na poslední chvilku se rozhodlo, že pojede i Lukýnek, tak Gabek upletl ocas, já namalovala jen nos a vousy, nasadila se čapka a mohlo se vyrazit.
Krátce po druhé hodině jsme dorazili do Lubné. V místním kulturním domě, který byl perfošně vytopen (jsem ani nečekala) se to už hemžilo desítkama masek. Děti byli převlečené za všechno možné. Od tradičních princezen, přes různá zvířátka (dostal mě na kolena ježek:D) až po zdravotní sestřičku (či spíš bratříčka), indiány, čarodějnice a taky medvídka Pů, do kterého se zamiloval Lukášek a pořád za ním běhal.
Byli tu děti od nejmenších, co sotva chodili (neberu-li v úvahu Elišku, která má něco málo přes měsíc a prospinkala to, ale ta masku neměla), ale po ty trošku starší.
Hasiči měli vymyšlené program nejen pro děti, ale i pro jejich doprovod. Děti i rodiče soutěžili (nechci být rodič.. naplnit lžičkou v ústech jednu štamprli mi fakt dalo zabrat), tančili a bavili se.
Pořadatelé si secvičili několik scének od známého Genzera a Suchánka - Kalendář Řehoře a Břetislava, přes Popelušku (strašná škoda, že nešlo slyšet pro velký hluk) a scénky z Ať žijí duchové, až po Labutí jezero. Děti si potom zahráli různé hry, od plnění štamprlí, přes krmení zvířátek a tradiční židličkovou, až po sbírání botů všem přítomným:)
Největší radost však, především menším dětem, udělaly rozhozené konfety po celém kulturním domě (já je z ponožek sbírám doma po schodech ještě dneska). Válely se v tom, sypaly si to na hlavu i za kalhoty a byly nejvíc spokojené. Rada pro hasiče na příští rok: nakupte konfety, program pouze pro dospělé:)
Pro nás trošku neštastný čas, a jelikož se Lukáškovi začínala zavírat očka, rozhodly jsme se ukončit naši letošní návštěvu na karnevale trošku dřív než na samém konci.
Přesto můžu zhodnotit tuto akci jako velice povedenou. Šlo vidět, že si s tím hasiči dali velkou práci (nezávidím jim ten úklid konfet). Připravené to měli opravdu do nejmenšího detailu a akce byla velmi zdařilá. Jak řekla naše Venďa: "Bylo to dobré".

Děkujem a za rok určitě zase..:)

Moje fotečky jsou rozmazané, proto sem dám jen pár (nesmějte se - hold nastavení toho foťáku pro mě bylo španělskou vesnicí:D) a jak budou mít hasiči, tak sem dám odkaz, ať se můžete pokochat:)
Jinak další karneval příští neděli (14.2. v Cetechovích:) )

Ať žijí duchové: Alpa a Leontýnka
Beátka
Beruška - Vendulka
Gabka - kocourek - beruška
konfety - radost na druhou
krmení zvířátek
Lukáškova rodost v konfetách

Vypůjčené fotky:)
Labuťáci


Karneval - pozvánka

5. února 2010 v 18:02 | Dandelka |  Vzkazy

Pohádky na Sladech a Lord of the Dance v Ostravě..:)

5. února 2010 v 16:14 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo

POHÁDKY - SLADY - 3. ÚNOR 2010

Konečně nějaký termín, kdy se mi pohádková noc na Sladech s Mirkem Karáskem hodila:) Vždycky si to všichni strašně chválili, a co si budeme nalhávat, pohádkové písničky zná každej a každej si je rád poslechne, no ne?:)
A tak jsme se ve stredu s Matýskem vyfikli, a že tedy na otočku to půjdeme omrknout..:) Došli jsme o půl dvanácté a pořád se hrálo jen R´n´b..:) Což mě tedy trošku vytočilo, pže program měl začít v deset, tak jsem myslela, že od desíti se budou hrát pohádky:) Tak tedy že počkáme do půlnoci, kdy to údajně mělo odstartovat:) Mě se už solidně klížila očka, tak jsem byla jen a jen ráda, že se u našeho stolečku zastavovalo tollik známých.. Bylo tam ale teda strašně nakouřeno.. Pálila mě oka:D Od mluvení mě okamžitě bolelo v krku.. Nic moc to větrání:( O čtvrt na jednu jsem to chtěla vzdát, protože lidí tam bylo na můj vkus až až, a já tam byla myslím nejstarší:D Naštěstí si Marťa vzal další drink a tak jsem se dočkala i pohádek:) Chvilku jsme ty hity našeho mládí jen poslochali a pak se u mě zrovinka objevil Feri a bylo jasno..:) "Marti, na jednu:D" Mno, tak jedna to nebyla... ale bylo to super..:) Od Gumídků až po děláni:) Dost náročná půlhodinka na přeplněném parketě..:( Určitě to bylo dáno hlavně tím, že byly prázdninky:) Fakt se tam nedalo dýchat..:(
Ale podrženo sečteno, hezky se to poslouchalo..:) Tak příště třeba na dýl:)

LORD OF THE DANCE - OSTRAVA - VÍTKOVICE - ČEZ ARENA 4. ÚNOR 2010


Dopoledne jsme se sbalili a vyrazili s Matym na nádr..:) Za neustálého kontrolování lístku na večer, jsme dorazili do Ostravy, zdlábli pizzu a hurá s Lukym k nim do Háje:) Chvilku jsme posušili gatě, a mohlo se vyrazit vzhůru zpátky do Ostravy do ČEZ Areny, kde nás čekala ta mega show Lord of the Dance..:)
Dorazli jsme celkem brzo, tak jsem si našli sedadla - úplně ideálně jsme viděli, byli jsme blízko, prostě všechno jak mělo být:)
Show měla začít v sedm hodin, ale jelikož někteří lidé neměli problémy se cárat ještě po sedmé, začalo se až ke čtvrt na osm..:( My už napnutí jak špagáty, protože přece jen ... čekali jsme na to od Vánoc:) Marťa mi jen stihl popřát veselé Vánoce a už naklusali na jeviště naše hvězdy:) Program byl "bohužel" stejnej jak jsme ho už milionkrát viděli doma, ale musím říct, na živo biliionkrát lepší..:) Neskutečný zážitek..:) Nechápu tu koordinaci pohybů všech tanečníků, tu schopnost zatančit to bez jediné chybičky..:)
Jediné, co nás trošku mrzelo, že nedojel sám "Lord" Michael Flatley.. Ale musím říct, že ten tanečník, který ho "zastupoval" byl stejně dobrej. Stejně tak byli obměnění i ostatní tanečníci, zpěvačka i houslistky, a přesto to v mnoha ohledech bylo lepší. Asi proto, že to bylo na živo:)
Doma jsme třeba zpěvačku přetáčeli, ale to, co vycházelo z této ženy, bylo něco nadpřirozeného.. Takovej hlas jsem snad nikdy neslyšela..Tak krásný, čistý, pronikavý..:) Naskakovala mi z toho husí kůže.
Houslistky byli taky famózni.. Krásné skladby, celkem solidně slazené pohyby.. Všechna čest.

První videjko - houslistky (zdroj youtube.com - tyto nehráli v Ově, ale pro představu)
Prosím nevypinejte po prvních vteřinkách, pak se to krásně rozjede:)
J

Jak už jsem řekla, zpěvačka byla famózní. Nádherná, hlas překrásnej, prostě tip ťop:)

Mno a teď už k samotným tanečníkům:) Kdo náhodou neví, co je to Lord of the dance, laicky bych řekla, že je to projený balet se stepem:) Poprvé bylo toto představení uvedeno v roce 1996 v Dublinu a od té doby bylo oceněno nespočten cen. Pohybem vyjádřený bájný příběh dobra a zla mýtických postav Irů a Keltů, jež představuje více než 30 tanečníků v neuvěřitelných tanečních kreacích, kteří jsou na setinku vteřiny dokonale sehraní. Slečny stojí dvě hodiny na špičkách a pánové dvě hodiny dělají neuvěřitelně chytlavý rámus stepařskou obuví:) Do toho poletuje a hraje na flétnu "zlatonka"- Duše.
Co tanec - kus příběhu - to jiné dokonalé kostýmy od modré, přes černou, červenou až po výraznou fosforovou.
Neuvěřitelné..:) Celá ta show je tak nabitá energií, samotní tanečníci, ale i houslistky "spolupracují" s diváky. Krásně si je dovedou roztleskat a dostat do varu.
Dvě hodinky uběhly jak voda a my se s touto magickou show museli rozloučit. Na rozdíl od Mamma Mii v Praze, tanečníkům aplaudovala téměř celá ČEZ Arena ve stoje a ne a ne je pustit. Ruce nás bolely solidně, ale když si člověk na konci uvědomí, co ti lidi na podiu právě předvedli, trochu vydrží a nedá se.
Na ukázku vám sem vložím pár videjí, abyste si to mohli prohlédnout taky (kdo jste neviděli.. kdo jo, určitě se podíváte rádi znovu) a doporučuju...:) Jakmile budou u nás nebo někde blízko vystupovat, ty penízky za to stojí "vyhodit".

Komu by se nechtělo dívat na všechny videjka - taky je sestřih


Začátek...


Fosforkový:)


Válečníci (opět - rozjede se to, ale na živo je to mnohem lepší)


Oprava "flétničky" Duši


A s Matýskem je naše nejoblíbenější:)

Myslím, že na ukázku to stačí.. :) Komu ne, tak youtube.com - Lord of the dance a můžete sledovat celou noc:)

Marti - Kujuuuuuuu:)
Velký dík patří i sestře, Lukymu a Kotkovi za poskytnutí azylu, dovoz, odvoz, první večeři, druhou večeři.... aaaaaa... za všechno:)