Říjen 2008

Adéla ještě nevečeřela aneb výlet do Phy:)

28. října 2008 v 21:18 | Dandelka
V sobotu jsme se vydali na další výlet:) Po předchozí zkušenosti (viz výlet na Machochu) jsem byli vybaveni hektolitry vařícího čaje, nejteplejšíma bačkorama, který jsme doma či u sousedů našli, deset vrstev na sobě, jak by řekl tatínek" byli jsme navlečení jak voli". Já sebou tasila dvoje teplé ponožky navíc a dokonce i deku:)
Ráno, po té, co se někteří museli od autobusu ještě vzdálit do svého domova pro zapomenuté vstupenky (neee, vážně - my je měli u sebe) jsem mohli vyrazit:) Mě tedy už před tím vyrazilo málem dech to, že jede i několik lidí přibližně mého věku a dokonce někdo známej, že Juli?:)
A tak se vyrazilo, cesta nebyla nejhorší, baňkovat se začalo už před odjezdem - smůla pro ty, co zapomněli vstupenky:) A tak, než se dojelo do Prahy, až na řidiče, který se musel spokojit s lízátkem, si mohli všichni vyzout ponožky a sundat několik vrstev oblečení:)
Abych ale neskákala, cestou jsem se stavili několikrát na tu nejdůležitější pauzu a na jednu, kterou jsem potřebovali hned po té první nejvíc:) Zastavili jsme se na jídlo - mno výběr teda nebyl nejhorší, ale u mě zvítězila zelňajdová polévka - a dokonce slovenská.. a musím říct, že výběr to byl dobrý:) Povedla se - až na ty pitomý hřiby, který jsem musela pracně hledat, lovit a tajně oddělávat)
Venku jsme se podívali všichni na kozenky (živé), já jsem uspořádala koncert pro diváky - aji kokino jsem si vysloužila a mohlo se jet dál:)
Konečně jsme dojeli do Prahy, kde krásně svítilo sluníčko:) Taťka nám naplánoval trasu, a tak jsme se vydali na Petřín - pešky, lanovka nejela -jak nám bylo v autobuse řečeno:)
Vzali jsme to jaksi oklikou, takže mám i fotečku s Karlíkovým mostem (mno - ten mobil v ruce, jak nám bylo řečeno, v Praze se krade ani nevíte jak, tak jsem ho pořád kontrolovala:D)- vedle mě soused z Karolína z druhé strany dědiny:)
Chtěla jsem se vyfotit s krásným černouškem - námořníkem, ale nepovedlo se, tak aspoň jedna fotka z tatínkem.. Mno jo.. bubinky:) na ty ho užije:D
a za mostem jsme to tak nějak prošli, až jsme se ocitli u policejní stanice:) Tak aspoň jednu na ty pražský
tak aby nekulhali...
Pak jsme jednu hlídku potkali a ptali jsme se jich, kudy na Petřín.. tak nás poslali k lanovce, která byla za rohem, ale my jim tvrdili, že ona nejede..tak nám doporučili pěší trasu:)
Hlavně, že jejich heslo na autě hlásá: Pomáhat a chránit:) kdyby teda chtěli pomoct mě, a chránit mé nohy před puchejřama a odřeninama, kterých už jsem měla plný packy, ocenila bych to .. Leč - nestalo se tak.. a tak jsem šlapali s radostí dál:) hej, mě se to fakt líbilo, bylo to fajná vycházka, ale kdybyste věděli, jak mě ty nožky bolelyyyyyyyyy, tak pochopíte i následující fotku:)
a tady už se konečně moje nohy začali řešit.. a konečně mi někdo uvěřil, že to fakt bolí, tak už se mi objevil i úsměv na rtech:D
tady je mé smrtelné zranění z blízka - klidně si prohlédněte i můj palec na noze.. někdo má nahoru frňáček..někdo paleček:) Taky mi nepasujou jen tak ňáky boty a ponožky mám věčně roztrhaný:D :D :D
mno a pak už to přece jenom bylo trochu lepší.. díky tomu, kdo vynalezl náplast:)
Vyškrábali jsem se na veliký kopčisko, zekterého senám otevřel nádherný výhled na matičku Prahu:)

jenomže v tom nastal další problém.. Zelňačka byla strávená.. a mě začalo po tom kopci kručet v bríšku:) Tak mamča začala hledat ve svých skrýších v kabelce, jestli tam nezapomněla nějakou maluškou tyčinku, oplateček, patku rohlíku, zkrátka jakejkoliv poživatelnej drobeček, ale k mé velké smůle tam nic nebylo:(
Bohužel.. je hlad - není energie - není síla.. musí pomoct jiní:)
bohužel.. už nejsem asi malé holčička a už vůbec ne žadná lehká děva, a tak mě hold tatínek postavil na svoje a já se svými odřenými patami, kručícím žaludkem a pěkně nešťasným obličejem musela šlapat po starých zámeckých schodech (chicht) sama:)
Tak už víte, z kterýho toho zvářátka člověk pochází?:)
ale došli jsme zdárně až nahoru - všímáte si potud že kolem nás na fotkách není nikoho jiného?:)
a tam byl BUFEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEET.. yahuhůůůů:)
po těle i na rtech se mi rozlilo blaho a úsměv a můj bezedně prázdný žaludek byl konečně ukojen:) ach .. to byla slast:)
pak jsme si vyšlápli ještě až nahoru těch 299 schodů - naštěstí mi zůstala fyzička ze zámku, kde jsme s hvězdama chodily každej den na věž:) a měli jsme nááádherňučkej výhled:)

mno a pak už jsme šupajdili dolů:) Tak jsme tak kousek poodešli a najednou slyším takové divné vrčení - děcka LANOVKAAAAAAA.. ta mrcha jela:D Ale já už sotva šla na mých rozdrásaných nožkách, tak už jsem neměla ani sílu se rozčilovat:) Zpátky jsme se teda svezli - mno trochu opačněj postup jak u jiných - následně jsme pochopili, proč jsme šli jediný nahoru a míjeli nás jen lidé jdoucí opačným směrem, a také to,jaktože u bufetu bylo toliko lidu, že to nebylo možné, že by tolik turistů a tolik Pražáků bylo tak nadšených na výšlap:)
Ale i tak to bylo fajn:)

Pak už jsme se pomalinku vraceli k divadlu:) Ještě památeční umělecká fotka - jsem tak velká jak Národní divadlo:)
skákli jsme si na čajík a pak už hurá do divadla:) byla to naprostá špice:) Doporučujuuu:) Jen si vemte svetřík.. klimatizace je studená...:)

Výlet na Machochu:)

21. října 2008 v 20:20 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
V sobotu brzo ráno jsme vyjížděli s našema na Machochu na výlet:)

Jako první jsme navštívili Punkevní jeskyně:) Dostali jsme ve Skalním Mlýně rozchod, že můžeme jet vláčkem nebo jít pěšky po zelené nebo po žluté:) Než jsem vybzunkli čaj, tak nikdo nevěděl, po které máme jít. Nikdo před náma, nikdo za náma, všeci lapěli v hospodě, tak jsem se dali po modré:) To byste nevěrili, kam jsme došli?:( Tam kam jsme měli:) K Punkevním jeskyním:) Ale jako dobré:) Trasa jeskyně měla 650 m suché a 450m mokré:) A měli jsme to jít hodinu:) Moc se mi takovej kousek nezdál, ale stalo se:) Punkevní jeskyně - suchá část byla prakticky jako každá jiná.. za to ta vodní:) Mno dojel pro náš klučina - z dálky to vypadalo jak holčina:) Ne, že bych ženám nevěřila, ale měla jsem nahnáno, že nás vyklopí:) Ale jak jsem řekla, nakonec se z ní vklubal klučina:) A neobyčejně vtipnej:) Povídal, že Punkevní jeskyně - ta vodní část je záludná a tajuplná.. Záludná proto, že se můžeme potopit a tajuplná, protože ani on sám neví kde a kdy to bude:) Málem nám všem pourážel hlavy o boční nerovné stěny, ale musím uznat, že takovej výklad jsem dlouho nezažila:) Zajímavej, vtipnej, navíc ta loďka jede docela rychle, takže i ten výklad obsáhlej musel říct maximálně fofrem, aby nám to neříkal za rohem:) Ale říkám..hlavně jsem se smáli do začátku až do konce, málem jsme loďku převrátili:)
Navíc, jako bývalá průvodkyně to umím ocenit, že? Kor v takové zimeně tam na té vodě:)

Mezi suchou a vodní částí jsme si prohlédli Macochu ze spodu. Potom jsem vyjeli lanovkou nahoru, takže jsem se pokochali i pohledem ze shora dolů. Mno vážení nic moc pohled.. Nechtěla bych být dítětem zlé macechy.. Ode dneška budu hodná holka, jinak mi další výlet na Macochu nedopadne dobře:) Dali jsme si výtečně tahavej sýr, který tekl pomalu jak voda, sešli ještě na spodní můstek juknout a pak už se pomalu utíkalo ke Kateřinské jeskyni a znovu do Skalního Mlýna, odkud jsme vyráželi k Punkevní jeskyni:)

Ráno jsme byli promzrlí na kost, takže i na fotečkách uvidíte naše krásné červené nosíky, na některých fotkách lesem jsem s taťkou v poklusu, protože zima byla neúnosná, ale na sklonku výletu, jsme se krásně vyhřáli na sluníčku:)

Cestou zpět jsme se ještě stavili v Muzeu tradičního bydlení, ale bohužel, už i tam se dostala chřipková epidemie, takže bylo pro nemoc zavříno. Ale aspoň se můžete podívat na tu chatku..je fantastická:)

takže asi tak.. Jako výlet vřele doporučuju, ale vzimních botičkách a punčocháčích:)

Díky našim za výlet a vy se mějte fanfárově:)

holalííííííííííííííííí vaše Amalí:)Taneční soutěž v Kroměříži 18.10.2008

21. října 2008 v 18:48 | Dandelka |  Photos and pictures
Dne 18. 10. 2008 se v Kroměříži konala další taneční soutěž:) Po dlouhé době jsem se byla podívat - když už tam teda tančil ten Marťa - a moc hezučky:) Jediné, co jsme věděli, že tančí až odpoledne tak ve dvě jsem zburcovala Kariho a muselo se vyrazit. Na místě, kde jsem Marťu s jeho novým účesem nepoznala a tak jsem kolem něj prošla, jsme zjistili, že tančí až před šestou. Mě tady ty soutěže hodně baví, je to fakt mazec, jak tam ti lidi válí, a tak jsem byla rozhodnutá zůstat. Omrkli jsme malošky, ti byli naprosto senzační, a jak krásně vrtěli prdýlkama:) A pak formace - tak to je sna mé nej:) Přidávám několik videí (jsou bohužel ale rozkouskovaná:) Tak se můžete taky pokochat:)
Vůbec si ale nepamatuju názvy, tak jsem si je pojmenovala podle svého:)

PS: Pokud vám tady nepojede zvuk tak se přes videa rpokliněte na stránky youtube.com a tam už to jede i se zvukem...

Black and white - kroměřížská Gradace

Vítězní Red and black:) Vypadalo to fakt hezky

Žluťásci s růžovýma kytkama ve vlasech
Zelenožlutí:)A tady je konečně náš tanečník se svou partnerkou:)
Pozorování soupeřů s mamkou:)

Podvodní svět:)

17. října 2008 v 17:00 | Dandelka |  Malování na sklo
Tak zase něco málo z mé tvroby, tentokrát podvodní svět a už tak trochu chystačka na Vánoce s vánočním kaprem:) Mno to víte, ve Vodní už jsou tradičně za výlohou baňky, kauflanďácký noviny pohltili trapní Santa Clausové (nechápu proč? copak jsme v Americe?) a tak vám přeju krásný předvánoční čas:)


Lutopecny - Šelky

5. října 2008 v 2:45 | Dandelka |  Fočus
Tuším 3:3..:) Byl to ten samy vikend co jsme byli v Lubné:) Počasí hřálo, tak jsem jeli všude tam, kde je to dobré:)
I v Lutopecnách krásně svítilo sluníčko, což jsme s Balů využili k procházce. Když jsme se dívaly, chvilkama se na to dívat nešlo, a tak Balča pochupovala, nebo začala zběsile štěkat, kdykoliv byl balon kousek od ní, tak se musela schovat:) Ale nejlepší to stejně bylo, když ji někdo škrabkal na břichu:)

Rataje - Bařice:)

4. října 2008 v 22:01 | Dandelka |  Fočus
Toto už je tak měsíc starý zápasek:) 7:3 pro Rataje - toť výsledek, ale neva:) Aspoň jsem viděla Aldu, Davídka, Myrru, Rodňátko a Merlina:)
Jediný po čem se mi bude z Bařic stýskat, jsou ty krásný dresy...:)

Káďa a Kari
Zdarec
Kari a Aleš

Kari a Michal

Nevím Kari a Myrra

Davíííí:)

Daví a Myrra:)

Rozcvičanda - Myrra a Alda


Rohový kop:)


Barevné veselé fotečky z Kvasic:)

4. října 2008 v 21:41 | Dandelka |  Photos and pictures
Asi stárnu:) týden jsem měla modříny a bolelo mě celé tělo - z jedné jediné jízdy:D

Můj trhač:)

4. října 2008 v 20:50 | Dandelka |  Photos and pictures

Po dlouhé době v Lubné:)

4. října 2008 v 20:28 | Dandelka |  Fočus
Minulý víkend jsme byli kuknout v Lubné na fotbálek.. Po dlooooouuuuhééééé době:) Lubná - Bařice:)
Počasí nám přálo - svítilo krááásně sluníčko a Lubná Baričáky rozmetla 5:4-- Kráááááásá:)

AAAAAA AKCE
věrní fanoušci
Káďa model
Kari, Aleš, Kulda
Kucííí ušatííí:)
Trochu pohybu na hřišti - to se musel zvěčnit:)
Káďa neměl co na práci tak pózoval:)
Co to?:)
Reklama na Tupperware:)
Pitný režim se musí dodržovat:) Jinak Málinka zase v Lubnééé:) Juchůůůů:)

Holkám už je 12:)

4. října 2008 v 19:54 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
Toto letí, tak jsme s holkama slavili další narozeniny - už 12.:) Moje třetí s něma:) Toto letí:) Holky byly nafouklý jak pouťový balonky, hold ve škole se už asi neberou se škaredýma známkama na narozeniny ohledy, ale tak doufám, že aji tak si narozky užily a jestli ne, tak doufám, že ten 12. rok bude spokojenější a úspěšnější než přímo ten den narozenin:) Holky - ještě jednou všechno nej. Pusu:)

Jeden pro Lucinku
Druhý pro Verunku
Pusinka pro Verunku
Gratulace pro Lucinku
Pusina pro Lucku
Holky s dortama - úplně stejná fotka jak loni a předloni:D
babi krájí dort:)
Marťa je z něj nadšen
Zlomená lžička nebyla výsledkem tvrdosti dortu, ale Marťovi síly:)
Tuto fotku nechápu, ale asi nám bylo něco k smíchu:)