Květen 2008

Se sušenkami Bebe je to jinak:)

23. května 2008 v 19:48 | Dandelka
Geniální reklamka.. podívejte se, je to práce našich známých a možná poznáte i hlavního aktéra:) Všechna čest všem, kteří se na tom podíleli.. bude-li se vám líbit, dejte reklamce se dvěma budíky na obrázku hlas:)
Ten Bezdomovec, jak ho chválí, je taky fajnej:) taky kukněte:)

Maturitaaa:)

21. května 2008 v 20:36 | Dandelka |  Vzkazy
Ano, ano, už je to tady zase a já si to nemůžu nechat ujít. Já už to mám nějakej ten pátek za sebou, ale ráda bych pogratulovala všem, kteří už to mají za sebou, ať už úspěšně nebo neúspěšně (protože se taky učili a jen jim prostě nepřálo štěstí, na které já sama od své maturity věřím, při tahu otázku.. se povede v září - už tam bude víc místa jen najeden předmět..:) ) a hlavně chci popřát štěstíčko všem, které to teprve čeká.. Myslím na vás a držím vám všechno, co můžu:)
a nezapomeňte mě informovat:)

S Nellinkou

20. května 2008 v 17:10 | Dandelka |  Photos and pictures
Je naprosto fantastickáááááááá
Ci taky takofouuuu:)

Raďův den - Bařice - Šelešovice

18. května 2008 v 20:22 | Dandelka |  Fočus
Dojeli jsme o půl čtvrté do Bařic, kde zápas dohrávali dorosti. Od Kroměříže se na nás hnaly mraky jako blázen, ale na druhé straně bylo krásně.
Modlila jsem se, aby to vydrželo, protože jsem byla domluvná s Kayuškou, že dojede pokecat, když to včera tak nějak nevyšlo a taky s Baruškou, jsme se domlouvaly už tak před 2 měsíci, že dojedeme a konečně pokecáme. Rozpoutala se velká smsková domluva, co teda jako bude. Protože někde pršelo, jinde svítilo sluníčko a my nevěděli co čekat.
Já je přemlouvala ať dojedou, že máme auto zaparkované hned u hřiště, a tak že si uděláme stojící dámskou jízdu:) Jakmile jsem ale do auta sedla sama, začal takovej slejvák, že jsem tomu ani uvěřit nemohla. Pršelo a blejskalo se sedm neděl.. Kocábku náram náram nou.. Neo nebyl překvapenej on to věděl.. Kocábku náram náram nou:D
Přesně o půl paté přestalo, tak se převápnovaly lajny a mohlo se začít. Sedla jsem si na lavičku pro jistotu hned vedle auta, abych to v případě dalšího slejvaku měla kousek, protože mi psala Baruška, že u nich zase začalo pršet. Přisedl si ke mě Marťa, tak jsme mohli konečně po sto letech pokecat a zjisti co je u toho druhého nového. Mezi tím Šelešovice získaly nádskok prvním gólem devítky - Vaška.
Chvilku na to se spustil znovu slejvák, tak jsme se s Marťou odebrali do autík, abychom moc nezmokli. Mezi tím dojela Kayuška, ale než mě našla, začalo lejt, takže se schovala pod stříšku u hospody. I v tom dešti kluci se nedali a asi po deseti minutách vytrvalého deště zvýšili na dva nula pro Šelešovice. Rozhodčí za deště vytáhl žlutých karet až běda běda:)
Na samém konci prvního poločase se poštěstilo ale i Bařicím a daly si jednoho góla.
Druhej poločas už vám vylíčím jen ve zkratce, protože to už se ke mě dostala Kaynnka, takže jsme spíš pomlouvaly všechny kolem, než, že jsme sledovaly fotbal:)
Po pár prvních minutách druhého poločasu nejmenovaný hráč Bařic, hrajíc v kolikačích, doufám, že nechca, kopl Šelešovického brankáře do hlavy. Ten musel být s podezřením na otřes mozku okamžitě stáhnut z hry a do brány se místo něj postavil "obyčejný" hráč, protože druhého náhradního brankaře, nechcou Kvasičáci pustit do Šelešovic.
Takže, ve zkratce, co Bařice koply, to tam spadlo..
Brankář byl okamžitě po zápase odvezen do nemocnice a konečný stav - Bařice - Šelešovice 5:3

Venuška králící, slepice a psi

18. května 2008 v 20:07 | Dandelka |  Photos and pictures
Dalším tématem by mohla býti neděle. Ráno jsme vyskočila v osm z postýlky, nachystala Radečkovi snídani až do postele (taky bych se tak chtěla mít:D) nabalili jsme věci do auta a vzhůru pro Venušáčka. Tomu se zprvu moc nechtělo, následně nám usnula v autě, ale po probuzení na Karolíně už bylo fajn
Kdysi jsem totiž Gabkovi ukazovala fotky Balči, Benečka a Danoška, a ona řikala, že by to bylo něco pro Vendulku, tak jsem Venušce slíbila, že jakmile bude trošku hezky, vezmu ji za psíkama na Karolín. Napřed ji oslintal celou Benček, pak Balča a naposledy Danošek. Byla z nich unesená.
Pak uviděla kočičku, to bylo ještě větší eso, ale na plné čáře zvítězili králíčci a slepice:) Od králíků se nemohla odtrhnout a se slepicema se pořád chtěla kamarádit, ale ony před ní utíkaly
Pak jsme šly ještě na ulici natrhat mamince kytičky. Natrhaly jsme kopretiny a ještě takový ty žlutý malý kvítečka.
Měly jsme dvě velké a jednu malou kytici. Bohužel nám ale všechny uvadly, protože jsme je nedaly hned do vody. Místo toho jsem se šly najíst.l Vendulka se najedla, zajedla to čokoládou a pak objevila tajemství holčičího pokoje. Páni tam bylo hraček. Panenky ji teda neučarovaly, ale ti čtyři koníci byly fantastičtí:) Ty už nedala z ruky:)
Pak si ještě chvilku lehla, ale furt se vrtěla a neměla klidnýho spaní, tak jsme se ještě jednou rozhodly jít obejít dvoreč a rozloučit se pro dnešek se všemi zvířátky:) Opět jsem ji nemohla odtrhnout od králiků a slepic. Nejvíc ji rozčilovalo, že ti králíci nechtěli jíst seno:)
Po slibu paní Karasové, že se jí na Karolíně moc líbilo a určitě ještě někdy přijede na návštěvu (aby ne, když si ji paní Karasová uplácela čokoládou:D) jsme nasedli do auta, ujeli pár kilometrů a v tu ránu spala:) Na Barbořině jsme ji předali živou a zdravou rodičům, otočili se doma a vzhůru dál:)
A nakonec to nejlepší:) Videa..:D

Kayuščina bečkaaa

18. května 2008 v 19:48 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
Tak jsme byli na sobotu pozvaní na Kayušinu bečku. Holt narozeniny se musí oslavit jak se patří, mno ne? Na jednu stranu jsem se tam děsně těšila, protože tam měla být Kaynnka na druhou stranu jsem se tam bála jet, že tam nebudu nikoho znát. Celé odpoledne jsme strávili na Karolíně, kde pan Karas alias Pat a Marťa alias Mat makali na pergole. Před večerem se rozžhavil gril, pláclo se na něj strašně ostré maso, nadělala se mísa výborného zeleninového salátu a už nám ke štěstí nic nechybělo
Kolem deváté jsme se pro Kaynnku vyfešákovali, přibrali Marťu a hurá na Vrbku. Feri se neohroženě vrhnul do jámy lvové, ledabyle potřásl Kaynnkou (ani ne tak její rukou, jak vysloveně celou Kaynnkou), vyskládal flašky a hrnul se k pípě.
My jsme tam přišli s Karim jak dva největší exoti:D Na bečku s bonboniérou:) Ale já myslím, že Kaynnce přesto udělala radost. Vrhla se mi kolem krku a nechtěla pustit:) Hned za ní přišla Lucinka, a tak jsme udělali tuli tuli ještě spolu a bylo konec všem oficialitám. Kari jak jinak putoval s klukama ven pokecat si o autech - to by nebyli oni, že?:D A já jsem tam tak stála a provozovala činnost mě v poslední době nejmilejší - pozorovala lidiJ Fakt na Sladech a všude jinde - úplně moc mě to baví:D
Pak za mnou přišla ještě hostitelka, tak jsme malinko pokecaly, vyfotila jsem ji s pár lidma, kteří do toho chtěli jít,
zavezli jsme Kayušku domů se všemi jejími dary, protože ona trpaslík malej by to všechno pak asi ani nepobrala.
Ještě chvilku jsme tam pobyli, ale potom jsme se dali na ústup. Rozloučila jsem se s Marťou velmi originálním pozdravemJ Mávla jsem na něj, ukázala palec dolů, on zavolal Looseři a já mohla obrátit palec nahoru. Zkrátka a dobře. Looseři forever. Už to navždy bude Rybář Looser:D
Kayi díky za pozvání a ještě ráz všechno NEJ

Rektorský den sportu 2008

13. května 2008 v 20:01 | Dandelka |  All about me
A byl tu zase po roce.. další rektorský den sportu na UTB:) Možná si ještě dnes vzpomenete na špačkování kolem Pochodu Smrti aneb Pochod proti lidskosti z roku 2007, kdy jsme se 6 - 8 hodin prodírali po blátivých hnusných cestách v okolí Zlína. Pršelo, boty zůstávaly v blátě a ukápla nejedna slza vyčerpání, vzteku a bezmoci:) Ušlo se zhruba 30 km a všichni jsme toho měli plné kecky a tak bylo sepsáno několik petic.
Bral se na to asi zřetel a letos to bylo naplánováno jinak. Mohli jsme se vybrat z několika činností. Buď turistický pochod (který měl být kratší, ale všichni se mu snažili vyhnout - inu ještě před jedenáctou hodinou, kdy jsme měli před sebou poslední zápas ve skupině, jsme se dozvěděli, že holky, které byli na pochodu už sedí v buse a jedou domů...) nebo aerobic maraton, odbíjená, tenis, kolečkové brusle, cyklistika, plavčo a možná ještě něco. Bohužel na aerobicu na nás nezůstalo místo, (teď už říkám naštěstí:D protože hopsat 3 hodiny na tom pařáku bez přestávky bych asi nedala), a tak jsme se rozhodovaly, zda tenis nebo odbíjená. Po té, co jsme zjistily, že odbíjená je vlastně obyčejnej volejbal, jsme zahnaly strachy z možného znemožnění a směle se přihlásily.
Ráno jsme se s Káčou, Kačou a Broňkou naskládaly do auta a fičely si to směr Zlín. Tu jsme se po několikaminutovém bloudění a hledání onoho pravého místa setkaly s Verunkou a Jíťou, při zapsání jsem se potkala ještě s Marťou a už bylo o zábavu postaráno:) Bylo nás tam jako máku, takže vidina ztrapnění byla ze začátku obrovská.
"Kdo máte kompletní družstvo, běžte si ho zapsat" zněl příkaz mistra Melichárka. Tak jsme se s holkama v naší sedmičce sbalily a šly si zapsat ryze dívčí tým. "Družstva jsou smíšená, po 8, měli jste to všechno na netu" zněl další příkaz. "A jo taaak," ozvala se Jíťa "To my ale nečetly" Z prvu to vypadalo zle, ale pak se k nám přichomejtla partička kolem Láni, tak jsme se tak nějak rozhodili a udělali dvě družstva. Posádka našeho auta plus Marťa, Červinka a ten poslední (ani představit jsme se nestihli) tvořili první díl. Verunka, Jíťa a nějakcí klučíci - prej děsní aktivisti druhej. "Ale my už tam jsme zapsaní," ozval se Marťa, když jsem chtěla jít náš tým zapsat. Tak jsem ho jen přepsala. Místo jakýchsi dvou písmenek, což byl jejich prvotní název, jsem zvolila název trošku nápaditější, originálnější a víc vystihující naše umění ve volejbale - Looseři - prostě ti nejhorší:D Taky jsem za něj na konci dostala od Martínka vynadané - nechápu proč?!?! Marťa byl dobrovolně nedobrovolně zvolen vůdcem našeho týmu:) Takže všechny výčitky za prohry padaly na jeho hlavu:D
Po prvotních zmatkách jsme se společně s týmy Ztracených, Jsme tu a Anti týmu, zabydleli na kurtu číslo čtyři a začaly hrát.
První zápas proti Ztraceným. Ztracení byli úplně ztracení a my s přehledem vyhráli, až jsme se zalekli toho, jak jsme dobří:) Jméno už však změnit nešlo, a tak jsme pod jménem Looseři hráli až do samotného konce:)
Pak nás čekala asi hodinková přestávka, kdy se utkal zbytek týmů. Na každém ze 4 hřišť hrály 4 týmy ( na jednom pět). Abych vám tu nekecala, další výsledky nenapíšu, protože jsme (tedy alespoň já) hráli pro radost a potěšení (a že to nebylo ani jedno z nich se taky přiznám, prostě to fakt byla prdel:D" mno zkrátka a dobře.. ani nevím, jestli jsme vyhrávali nebo prohrávali, ale ve skupině jsme nakonec byli třetí:) Podle umístění se pak utkaly týmy se stejným umístěním ve skupinách společně. Každý s každým v jednom setu po 25 bodech. Leváci to vzdali, darovali nám výhru a tak jsme odehráli pouze 2 zápasy. S Broňkou jsme si v tomto "semifinále" či co to bylo narazily ruku, ale jinak oukej:) Sluníčko do nás celý dopoledne pralo jak divý, takže jsme přijeli trošku žahnutí, ale spokojení, vysportovaní a hlavně - vysmátí:) Tedy - alespoň já:)
PS nakonec - skončili jsme desátí s hvězdičkou (jen nevím, co ta hvězdička znamená)
PS dva nakonec - Marti - fakti sorry:D Ale oceň spoň mou snahu
PS tři nakonec - Všem kujinkám nejvíc - fakt bájo den - díky vám:)
Všechny fotky zde
A proč jsme to vlastně absolvovali??? Jen pro toto: a máme ho - ZÁPOČEEEET

Pro Lindušku a Gitušku:)

6. května 2008 v 19:06 | Dandelka |  Malování na sklo
Hah.. asi to moc nejde poznat, ale jsou to ptáci jarabáci:D Ještě je růžovej, ale tak to je fakt dokonalej hybrid, tak radši nic:D

Obrázky na sklo pro Nellinku:)

6. května 2008 v 18:58 | Dandelka |  Malování na sklo
Po dlouhé době jsem konečně něco málo zase nakreslila:)
Barevná dvanáctinožka:)
Měsíc s méďošem
Žabka - ta je podle mě dokonalááááá

Parádní úterý:)

6. května 2008 v 18:52 | Dandelka |  Photos and pictures
Tak jsem dneska psala zápočet z angliny..:) Uměla jsem věty z testů a slovíčka. Paní profesorka nás trocha překvapila, když nám krom tohoto dala na čtení a plnění úkolů článek úplně jinýho tématu, než jaké jsme brali během semestru.. Ale tak budiž.. Nějak jsme to naplácali, odhadli, otypovali, odevzdali a jeli domů. Krátce na tomi psala Káťa, že už jsou výsledky, aa že to obě dvě máme.. Gratuluju Tobě i sobě:D
Odpoledne mi přijela na návštěvu Venuška:) Tak jsme se podívaly na rybičky, půl hodiny jsme jedly polívku (mno špenátovou, fůůůj, ale jak ji šmakovala:D) a vydaly jsme se do knihovny. Hledala jsem jednu knížku v nejspodnějším regálu, tak jsem si k tomu dřepla, Venuška hned vedle mě a dělala, že taky hledá:D Já byla mrtvá:) Když jsem ji vracela zpět do kočáru, držela jsem ji lízátko, ale ona po mě hmátla a byla jsem celá od něj ulepená taky. Tak říkám: "Nevadí ti, že jsem taky celá zalepená, že?" Prostě řečnická otázka. Ona se na mě z kočáru podívala takovým tím lébunk pohledem a odpověděla: "Ne!" Mno já šla do kolen:D
Pak jsme jely ještě do města, dostaly jsme krásněj modrej balonek a vzhůru domů:)
Doma jsme dojedly trochu oběda a potom jsme šly zalívat:) Vendík zalívala jedno kvítko na balkoně pořád dokola:) Dala tam tak deset konviček, ale pořád se jí to zdálo málo:) Už ji to teklo vrchem spodem, čabrala se v tom jak vodník, ale hlavně, že přišla na to, jak tu konvičku chytnout, aby to teklo:D
Zalíváme:)
Já nic, já muzikant..
Tak nakukovala na Balunku a házela jí balonky
A tak nám ju utahala:)
Ten jazyk nemá chybu:D
Když už byla mokrá pomalu až po kolena, tak jsme se odebraly zpátky. V obýváku jsem objevila ještě zbytky takových těch "polysterových" hadů na jídlo a tak jsme se do toho pustily:) Venuška napřed kousla do hadu a vrátila ho zpátky a vzala si dalšího. Pak si začala kousak třikrát a ten malinkej zbytek dávala mamce a to se na to vždycky ještě tak podívala, že ji dává hodně:D
Hlavně nic nenechat:)
Nakonec byl čas jet, Venuška si vzala sáček, naházela si ho plný hadů a už neměla čas mi ani z kočáru zamávat..:)

Trhy a veletrhy:)

3. května 2008 v 19:15 | Dandelka |  Cestování s Málinkou
Tak po dlouhé době přibude konečně něco do kategorie Cestování s Málinkou a opět to dopadlo katastrofálně:)
Už víc jak měsíc plánujeme cestu na trhy do Polska.. Jenomže já samozřejmě napsaný směny na měsíc dopředu, takže první volná sobota padla na dnešek 3. 5. 2008.. Mno ejhle...
Tak jsme ránko všichni vstali, oblíkli se, posnídali, vzali tajné i netajné finanční zásoby, naskládali se do auta a vzhůru na sever..:) Po dvou hodinách cesty jsme dorazili na místo. Nebylo nám divné, že všechna parkoviště zejí prázdnotou. Vzali jsme prachy, batohy a valili na nákupy.. Tak kam půjdeme první? Zněla otázka.. Krátce po té, co jsme nepotkali ani živáčka, nám to bylo jasné.. Kam? jj.. přesně tam, kam si myslíte..:)
Poláci hold taky chtějí svůj klid a tak všichni stánkaři i nakupující (krom těch z Čech.. bylo nás tam nemálo, kdož se domáhali vstupu na tržnici:D) byli zalezlí doma. Naskytla se nám krásná podívaná na prázdnou tržnici - alespoň vím, jak to tam vypadá bez lidí:D Zkusili jsme aspoň štěstí na potravinovém trhu. Tam jsme měli větší úspěch. Poláci vsadili na nenažranost nejen Čechu a dva stánky otevřeli. Tak co jsme měli dělat? Jet domů s prázdnou? Jsme nakoupili aspoň kokina ať je nám v autě špatně, když už nic:)
Cestou sjme se stavili v Baumaxu (tak mám aspoň tu fialovou konvičku, pro kterou sjem do Polska jela) stavili se na oběd U Stařenky v Chropyni (tam si zajeďte někdy na salát César.. sice je to porce jako kráva, ale fakt vyňukající:) ) a valili domů:)
Odpoledne jsme se s Ráďou vypravili na Floriu do Věžek.. hold nás kachlé pálí v kapse:D Mno tak tam teda už stánky byly:) Lidu tam bylo jako máku, ale přesto ani tento výlet nevyšel na výbornou:) Ráďoš mě táhl vzhůru dál, že to obejdeme všechno, pokukáme, pozjišťujeme a pak budeme nakupovat.. Mno.. Jasně:D Celou dobu se nám v patách táhly mraky jako blázen.. Sotva jsme došly nahoru začalo poprchat.. "Pojď, omrknem ten stánek a aspoň se schováme před deštěm, než to přestane.." Navrhla jsem.. Stánekt o byl velikej, kam se vlezlo dost lidí a Ráďa souhlasil:) Byli jsme v půlce stánku a v tom to začalo.. Déšť jak kdyby sto let nepršelo, do toho kroupy jak ping-pongáče a Ráďoš se jen smál.. Bylo mi to divné a tak se ptám proč.. "Protože stojíme v blatě.. jestli to ujede.. tak nevím nevím.." Ojs:)
Asi po 20 minutách déšť trochu ustal, tak jsme valili dolů. Přestalo pršet úplně, tak jsme to chtěli projít kolem hader a ještě to omrknout, ale všude byly tuny bláta a hektolitry vody i na betonových pláccích, tak jsme šli k autu, že dojedeme jakmile bude hezčí počasí:) Došli jsme k autu a už jsem viděli několik zapadlých aut, která se snažila projet bahnem a odjet. Stejně tak snahu místních pořadatelů, kteří vytláčeli jedno auto za druhým. Nakonec si museli přivolat na pomoc i traktor. Nám se po chvilce, ač jsme stáli v blátě, podařilo přemluvit jednoho pána, aby nám kousek poodjel z trávy a společně s jedním pořadatelem jsme zatlačili a auto bylo na cestě. Sice auto, Ráďa i já jsme byli jak prasata, ale byli jsme na tvrdé pevné asfaltové cestě:) Než jsme dojeli na benzinku, kde jsme to chtěli opláchnout, déšť autíko opláchl a nakonec to nebyla taková hrůza. Jen boty jsou v katastrofálním stavu:) Ale tak ty se opláchnou a bude to fajn:)
Odpoledne jsem ještě jela s taťkou za dědou, ale o tom až někdy příště, až ze mě vyprchne prvotní vztek:) Mějte se fanfárově:) Holalí:)