Březen 2008

Nováčci v práci:)

30. března 2008 v 20:04 | Dandelka |  News
Inu než začnu s odpolednem, zastavila bych se krapet u ránka a dopoledne. Vzbudila jsem se asi ve tri - čtyři pět.. teď nevím jak to s tím časem bylo, protože jsem netušila jestli se mi čas posune sám na mobilku, tak jsem nevěděla jak si mám natočit budík. Zapla jsem počítač a podívala se na čas online.. V tu chvílu, ač jsem měla ještě dost času, jsem byla úplně probraná. Zkoušela jsem ještě na chvilku usnout a podařilo se, o to horší bylo vstávání v šest. Tak nějak jsem se z té postele vydrápala a "hurá" do chladivýho rána. Inu přeci jen, bylo pod nulou, ale jinak se to během dne krásně vyslunilo do příjemných jarních teplot. Došlapala jsem do práce, a už tak sedím za kasou - tak tak jsem to stihla:D - seznámila jsem se s novou příjemnou kolegyňkou Peťou a v tu chvíli jsem zahlídla Apofyska..:) Nejdřív jsem si myslela, že se zbláznil, že jde nakupovat tak v brzkou hodinu, ale on mi na to řekl, že tam nastupuje jako nová ochranka:) To bylo radostiiiiiiii.. Jako víte jak.. Za první konečně vyhodili toho dědulu, který si jen kupoval svačinu, místo toho aby hlídal a když už hlídal tak zaměstnance.. a to víte, každá dobrá veselá duše se hodí. Hned tam bylo veseleji. Tím nechci říct, že v práci není dost dobrých lidí - tak to v ŽÁDNÉM případě.. Co jsem poznala, tak všechno jsou to sluníčka... ale prostě..přece jen někdo..jako je Péťa se hodí vždycky..
Byl nalit optimismem a já ho nechtěla od něj zrazovat, ale sám byl nakonec dnes pokřtěn kroměřížskou menšinou, která se opět přišla představit.. Pokřtili nejen Apofyska, ale i Peťku, která s nimi ještě neměla tu čest. Samozřejmě to bylo tóčo jako vždycky.. Peťa a Peťa se toho zhostili jako každý jiný nováček ( ani já se tomu nevyhnula) a zkoušely to po dobrým.. Ale teď už asi ví, že po dobrém to nejde.. I já se v práci naučila nemít ráda, mít k některým odpor a vědět své.. Neříkám, že celá menšina je taková, znám pár lidí (i z pošty) kteří byli naprosto skvělí, ale to tito nebyli..
Takže Peti a Peti, vítejte a hodně zdaru a pevných nervů.. jsem ráda, že vás tam oba mám a snad se sejdeme na víc směnách:)

Krásné nedělní odpoledne

30. března 2008 v 20:02 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
Petík nás pozval na zápas Gumiček, že bude hrát proti Romči, tak to bude boj, ale my jsme to plánovali tak nějak s Ráďou už včera, a tak jako že jo. Ráďa dojel a ještě, jestli vemem Lentilku. Tak jsem jeli pro Káďoša, tomu to zase trvalo jak ženské, a tak se stalo, že jsem dojeli až po odehraných dvou setech. Petík sice říkal, že to nevadí, ale tak omluvkuju se...
Dojeli jsme za nerozhodného stavu 1:1 pro Gumičky. Mezi fanoušky už sedelo princátko se Shellby, Moordy a Alda.. jestli tam byl někdo dál, to jsem neviděla.. Jooo, na druhým okně seděla nějaká parta mladých hopperů - faakt drsní byli:D. Tak jsme si tam sedli a v tu chvíli se Guminkám přestalo dařít, jako kdybychom přinesli smůlu:(
Gumičky nakonec podlehly.. bohužel.. Inu snad to nebylo naší vinou:( Ale nevadí, i tak jsem moc ráda, že jsem vás všechny viděla. Kluci jsou stále stejní, jen Něhouš je ostříhanej, Janča si na druhous tranu nechává narůst vlásky ale jinak vše při starém, nebo při mladém:)
Rovnou z Gumiček jsme jeli domů, naložili deku a Balů a cestou se stavili pro Alču a Kačku a vydali se směr Lutopecny na fotbal Lutopecen proti Bařicím. Zápas to byl velice vyrovnaný. Babraly to obě strany. Balunka z toho byla celá naštvaná, a tak neměla na práci nic jiného, než všechny zlobit a na hráče štěkat a vrčet. Byla to fakt sranda..:)
Postupně se nám začalo ochlazovat, a tak jsem přesídlili po vzoru holek na druhou stranu na sluníčko, I když i tam celkem hodně foukalo, přece jen to bylo trošku lepší než ve stíně. Potkali jsme Radušku z Bařic a Miru s jeho nevěstou a jejich novým přírůstkem. Mají malinkýho pejsánka.. Balča z něj byla "mírně" vyjevená a moc se ji nelíbilo naše tulení, ale zvládala to kočena.
Ráďa s Káďou tam potkali svého bývalého trenéra, prohodili s ním pár slov a při konečném hvizdu za stavu 1:0 pro Lutopecny, jsem se mohli odebrat do teplého autí a vzhůru domů.
Odvezli jsme holky a chystali se odvést Káďu a pak si sjet ještě na pizzu:) Bohužel jsem to vzali za bágrákem tou stezkou a v půlce už na nás čekali páni policajti a v tu chvíli jsme byli o pětikilo lehčí.. Docela mě to naštvalo.. Je tam sice značka, že je to stezka, ale kdykoliv jsem tam šla či jela kolem mě projelo milion aut.. a teď.. Mno jak na potvoru.. Ale nebyli jsme samotní.. Už tam stálo jedno auto a když jsme dojížděli stavěli další.. Odvezli jsme oslíka domů, dojeli domů, udělali si véču, protože na pizzu nás přešla chuť. Já vám tu teď tvořím, ať máte co číst a hned přidám i pár foteček.. Jsou bohužel jen z mobilku, páč foťák si zabavili naši na výlet:) Tak se mějte, užívejte si slunečné dny a holalííí zase někdy tady:)
Ráďa s Balů
Raďošek Baluška a kousek Málinky
Balů a Lentilka
Kačka s Alčou
Kačka s Alčou podruhé
grupa lidí
Oslík drářdí Balů s čokoládovým vajíčkem od Málušky
a opět..
balča dala Alči co proto:)
mazec fotka - káda a kari
a toš tak:)
DÍKY MOC VŠEM ZA KRÁSNÝ ODPOLEDNE.. (výjma pánů strížců zákona.. )

Škola v Kvasicích

27. března 2008 v 9:59 | Dandelka |  News
Dneska jsem se vypravila do Kvasic kvůli jejich speciální třídě s tělesně a mentálně postiženými. Chtěla jsem tam najít slinu na psaní bakalářky příští rok, s čímž začínáme už letos. Tak jsem si řekla, že budu mít příští rok méně práce. Ráďoš mě vytáhl v půl sedmé, že tam děti chodí brzo a tak už jsem v sedm hodin nervózně přešlapovala pře ředitelnou v Kvasicích. Nebyl ale důvod k nervozitě. Pan ředitel je formát. Příjemný, ochotný, milý a galantní. Nejen, že mě pouštěl do každých dveří jako první, vycházel mi vstříc, radil mi, zařizoval. Řekl mi, ale že děti chodí později, jestli bych mohla dojet až kolem půl deváté, když už tam budou děti i jejich učitelky. Tak jsem se otočili a jeli na Karolín. Cestou jsme ve škole potkali Ráďovu pánčelku, která jen řekla: "Aaa, pachatel se vrací nam ísto činu" Wooops..:D CO jsem slyšela tak musel být pěknej rošťák... Tak jsme jeli na Karolín (páááni Benošek vyrooostlllll.. už je to kus hafana, ale pořád je to štěně nabité energií:) ) a krátce po půl deváté jsem klepala na sekretářku podruhé a otevřel mi sám pan ředitel. Hned nás odvedl do první třídy, kde jsme zjistili, že paní učitelka je na hospitaci v druhé třídě a tak jsem šli tam. Ujišťovala jsem ho, že klidně počkám, až hospitace skončí, ale říkal, že to není problém. Cestou si tak nějak "uvědomil" že zná Ráďu, jeho rodiče a že vlastně jehos égry chodí k nim do páté třídy. Paní byla taky velmi příjemná. Řekla, že pokud je to opravdu to co hledám, když si tím budu jistá, že určitě můžu dojít, pan ředitel se mi snažil taky hodně poradit. Byla jsem z toho v opravdovém šoku, protože takovou vstřícnost a ochotu jsem opravdu nečekala.. Pan ředitel se potom otočil a nechal nás tam svému osudu. Ale během minuty byl zpátky a ptal se nás, jestli se nechceme podívat na holky, že akortát píšou matematického klokana. :D Tak to jsem nečekala. Holky seděli v lavicícha mučily své mozkové závity. Jakmile nás uviděly Verča byla v úplným tranzu a Lucka viděla možnost úniku a chtěla jít za náma. Tak jsem dostala nějaké kontakty, pan ředitel se s náma rozloučil a ještě mi navrhl, že i kdyby to nebylo to pravé ořechové a chtěla jsem si udělat nějaký výzkum na jejích škole, že klidně můžu dojít s dotazníkama a oni mi mile rádi vyjdou vstříc. Byla jsem v šoku.. Takové krásné jednání jsem dlouho nezažila. Mám z toho úoplně krásnej pocitek:) Kujiii

Hodina aerobicu:)

27. března 2008 v 9:43 | Dandelka |  News
Tak jsme v úterý naklusaly s Kačou a Maruškou do tělocvičny na aerobic.. Bylo nás tam pět a půl a před nám stála núplně jiná "instruktorka". Jaké bylo naše překvapení, když nám řekla, že není noví instruktorka,že je cviitelkou volejbalu a jen na nás má "dohlídnout" než dojede Evča, která uvízla v zácpě. "Tak já jsem volejbalistka a aerobic neumím. Je to na mě složitý a už teď vás všechny obdivuju. Takže si bude předcvičovat sami" Na mou námitk, že někteří z nás mají první semestr aerobic mi bylo odpovězeno, že to vůbec nevadí a můj druhý návrh, abychom si teda pinkly volejbal byl taky odražen. Ale za ODMĚNU, že jsem se opovážila promluvit, jsem měla tu výhodu a mohla jsem předcvičovat PRVNÍ: Jaká ČEST:D hanbou jsem se málem propadla, udělala jsem první dva základní kroky a radši tam poslala nějakou jinou trpitelku, která byla v koncích stejně jako já. Pak se tam vystřídala ještě Káťa, Maruška a nakonec tam přišla nějaká holčina, která je v tom zběhlá a dala nám hezky do těla:) Ale trapas to byl teda šílený. Nevadí mi ze sebe udělat debila před lidmi, které znám, ale padesát holek z různých fakult.. Lol:D

Velikonoční pondělí:)

24. března 2008 v 17:45 | Dandelka |  All about me
Pondělní ráno se samozřejmě neslo v duchu zápasu s taťkou jestli dostanu výprask nebo ne - byla jsem připravena pod dvěma přikrývkama - abych zvítězila.. ale i přesto jsem dostala.. Sice trošku, ale aspoň neuschnu:) Potom jsem hned valila do práce. Mno nic moc - spíš nic než moc. Nudaaaa.. Ňákej mírně připitej pán mě toužil vymrskat i v práci.. To jsem zdvořile odmítla. Když to nepochopil..musela jsem přitvrdit:D
Tak jsem to nějak přetrpěla a hurá domů:) Štráduju si to kolem Slovanu, když v tom se od modrýho baráku vyřídí stříbrná felicie, dupne na brzdy a já než se vzpatamtuju, má otevřené dveře:) Jiříček mě zahlídl a s vidinou dalšího vejce, nehledě na to, že bylo dávno po poledni, neváhal v kvádru vyskočit, nechat otevřené dveře od auta a hnát se za mnou . Utíkala jsem co mi nohy stačily, ale Jiřík byl hold rychlejší. Fofrem mě naplácal na zadek, odvykládal strašně dlouhou básničku o zajdovi a jelikož chlebem, který jsem koupila pohrdl, tak vzal zavděk aspoň pusinou.
Došla jsem domů a už u našeho brdzil Ráďoš. Z okna jsem vypozorovala, že nese "tatar" tak jsem zamknula a odmítala ho pustit dokud mi svatosvatě neslíbil, že nedostanu výprask. Já hloupá!!!!! Já naivní!!!!!!! Samozřejmě. A hned mezi dveřama.. A jakej?!?! Jak kkdybych byla ta nejneposlušnější holka:(
Ale tak přežila jsem to. Nadlábla jsem se bramborovým salátem, zajedla to zmrzkou a teď, veřte nevěřte, je mi špatně:)
Tak doufám holky, že jste to přežily a vy kluci - máte nás omladit - ne zmrzačit.. Kdy to pochopíte???

Krásné Velikonoce

22. března 2008 v 11:16 | Dandelka |  Vzkazy

Koupelna a WC

22. března 2008 v 10:17 | Dandelka |  Malování na sklo

Zahradnice :D

20. března 2008 v 21:41 | Dandelka |  All about me
Mno vážení, ten Kaufland mi dává zabrat. Teda ani né tak Kaufland jako to květinářství v něm. Mají tam naprosto bombastickou fialovou konvičku na zalívání. Úplně děsně se mi líbí. Nemyslím si teda, že by konvička s obsahem litru měla stát 300 ale tak budiž světlo. Co mě teda zkřížilo plány mnohem víc, že i kdybych si ji koupila tak nemám co zalívat, protože kvítkám teda moc nehovím. A tak jsem začala zahradničit.. Už mám dvě fialky
To je první a druhá je tady:
Už je mám dva dny a ještě mi neumřely.. tomu se říkám u mě úspěch.. Mno a dneska:D
Jely jsme s Káťou do školy.. Normálka ne. Tam dojedeme a vždycky si skočíme na trh pro jabko - když zrovna není doma.. a dneska jsme tama šly.. hej..nádherné kytičky, nádherné ozdoby na Velikonoce.. Inu nedalo nám to..:) Koupily jsme si jablíčka (mají tam úplně obrovská a sladká.. i když si koupíte to nejmenší - pořád je to jabko, co se nedá sníst najednou:D ). A šly jsem do školy. Potkaly jsme kámošku Hanču, co s náma chodí, která nám oznámila, že škola odpadá, pže paní profesorka onemocněla. Inu s Káťou se nám na jednu stranu zlepšila nálada z odpadnutého vyučka, na stranu druhou jsme jely do Zlína zbytečně. A tak jsme šly ještě do zverimexu, koupit Bruníkovi k dnešním 11. narozeninám (všechno neeeej) nějaký dobroty, já jsem vzala Balči ucho ( tak jsem ji ho doma dala, napřed ho ukazala všem sousedícím psům co byli venku - pro jistotu dvakrát a pak si ho zkoušela zahrabat.. já to tušila, tak jsem ji ho sebrala a asi ji ho budu muset přivázat na řetaz, protože ona ho vždyky zahrabe a pak neví, s čím si hrát a čím se chlubit) Já koupila Ráďoškovi ještě ke svátečku další rybičky, pže tam mají fakt krásný, pojmenovala jsem je Holky a šly jsme s Kačou a rybkama zpátky na trh. Já si koupila nádhernou fialovou primulku (která smrdí po rybách)
Káťa si koupila macešky .. Mno, a valily jsme na bus jak dvě babky z trhu. ryby, kytky - mno pohled na nás musel být veselý. Svým tělem a svou mikinou jsem hřála ryby, aby nezamrzly, ale musím se pochválit - přežily..:) A tak Ráďa měl radost velikou ale odpoledne jsme jeli koupit ještě dalších šest:) Tak teď máme oranžové a naoranžovělé (ty se jmenují Holky a jsou moje) a červené, černé a diamantové jsou Ráďošovi.. Jak se jmenují - to zatím netuším. Každopádně - akvárko vypadá skvěle:)
A toš tak nějak..jsem si říkala, ať tu nejsou jen obrázky, ale taky nějakýkej text, tak aspoň tak ve zkratce. Jak bude zase o čem psát, tak napisám.. Do té doby se mějte krásně a zase se tu někdy stavte.. Bude to tu snad přibývat:)

Šablonky mix a šmoulíci

20. března 2008 v 21:07 | Dandelka |  Malování na sklo
Tak dodávám další šablony MIX a ŠMOULOVÉ

Miláčkův svátek

20. března 2008 v 20:49 | Dandelka |  Photos and pictures
Ráďa slaví zítra svááátek, ale my přáli už dneska.. Tak pár foteček a ještě jednou přání všeho nej:)
Tatínek nejde vidíc, maminka - zacláněc ho a neoholený Raďa
Mamka a Raďa čekají, kdy budu fotit:)
Maminka a Brácha s Ráďou jako prezidenti:)
Já a lásinka - asi mě naštval nebo co, že na něj tak divně koukám:)
Raďa a momentálně jeho největší radost - nové rybičky (dneska dostal dalších milion:D)
Holky naše
Akvárko

Na květináče:)

20. března 2008 v 20:33 | Dandelka |  Malování na sklo
V reálu to vypadá krapet lépe než na těch fotkách...

Světlušky pro dvojčata:)

20. března 2008 v 20:20 | Dandelka |  Malování na sklo
Je to mazec co se té dnešní mládeži líbí:) Ne, děláms i srandu, i když musím uznat, že mě AŽ tak barevné věci neberou, ale holky (7 měsícůú čím barevnější - tím lepší:)

Hafan:)

20. března 2008 v 20:16 | Dandelka |  Photos and pictures
Jsem dostala od miláčina takovýho bafana.. je to takovej tensupráckej co mu lícou uši i tlapky.. prostě k zulíbání:)

Šablonky na sklo 3

18. března 2008 v 20:16 | Dandelka |  Malování na sklo
tak lidičky, mám pro vás další šablonky - TADY tak snad se budou líbit:)

Růžička:)

16. března 2008 v 11:04 | Dandelka |  Photos and pictures
Jsem došla z práce a doma mě čekala taková krásná růžička od Raďoška:) Kujíííí:) Jen tak prej:)


Západ dne 12. 03. 08

13. března 2008 v 16:22 | Dandelka


Šablonky na sklo 2

12. března 2008 v 13:35 | Dandelka |  Malování na sklo
Opět přibyly nějaké nové různorodé šablonky.. TADY
A TU jsou šablonky krtka.. jsou to jen kreslené fixou, tak to není dokonalé kvalita, ale je to:)

Sissi - Láska zůstane věčná

12. března 2008 v 9:31 | Dandelka |  Knihy
MARIELUISE VON INGENHEIM
SISSI - LÁSKA ZŮSTANE VĚČNÁ
Je listopad 1897 a Sissi je opět na cestě do Biarritzu. Císař se cítí velmi osmělý, a tak probírá starou korespondenci a vzpomíná na dobu, kdy císařovninou vášní byl lov a trávila hodně času v Anglii a Irsku. Účty, které František Josef platil za Alžbětiny nákladné lovecké výpravy, ho tak netrápily jako podezření, jež mu hlodalo v srdci - císařovnu na každém honu doprovázel skvěly jezdec Bay Middleton. Bylo mezi nimi opravdu jen sportovní přátelství, jak mu Sissi líčila v dopisech? Co se dělo při každém honu na lišku? Jak se k sobě chovali při steeplechase? Co pro ně znamenaly společné romantické projížďky nádhernou přírodou? Mohl Alžbětě věřit, že skutečně dokáže odolat pokušení a nepodlehnout tak atraktivnímu muži? jako všichni manželé krásných žen i cásař žárlil. Zvlášť když se dozvěděl od svých konfidentů, že Middleton neustále odkládá plánovaný sňatek s mladičkou dívkou v Anglii, aby mohl kdykoli stát po boku své bohyně lovu Diany, obdivované císařovny.
Jen Sissi však ví nejlépe, jaký byl vztah mezi ní a Middletonem, vztah k milovanému manželovi i k ostatním mužům.. Jen on sama ví, že láska zůstane věčná.
Poslední den lovu v Anglii Middleton rozhodne, že se nakonec s Charlottou ožení. Okamžitě posílá zprávu ať pro ni dojede. Ta přijede přesně tak, aby je viděla odjíždět Sissi. Kousek od jejího domu vystupuje z kočárů a posílá Baye samotného domů a čeká na císařovnu. Nemýli se. Sissi za chvilku jede za nimi. Charlotta ji varuje a vyhrožuje, ale Sissi se nezalekne a z jejích vzájmeného ústního střetu vyjde Sissi jako vítěz. Bay si za pár měsíců Charlottu skutečně vezme, ale pár týdnů po svatbě umírá při lovu, kdy nevybere jeden příkop. To ale Sissi zatím netuší. Jen císař, který se to dozvídá od svých poslů, kteří měli za úkol dostat všechny Sissiny dopisy poslané Middletonovi z Anglie, k němu do bezpečí. Zároveň se ale dovídá, že Charlotta po smrti svého muže všechny dopisy spálila a nic z nich nezbylo.

Obrázky na sklo

11. března 2008 v 14:57 | Dandelka |  Malování na sklo
Housenka a košík s vajíčkama na velikonoce

Vyhráááála jsem:)

10. března 2008 v 20:53 | Dandelka |  All about me
Tak jsem vyhrála:) Jako radost úplně nejvíce moc maximální, to vám povím:)
Veruška měla na začátku února svátek a my s Ráďou přemýšleli, copak bychom ji dali, aby z toho měla holka radost:) Vím, že jednu dobu byly aji s Lucinkou celé žhavé do Top dívky, a když jsem jim dovezla svá stará čísla z dob mého mládí ani jsme o nich nevěděli. Četly jak divé. A tak jsem se rozhodla, že jim dáme roční předplatné. Samozřejmě to dostaly na půl:) Aby to Lucce nebylo líto:) Já byla samozřejmě zvědavá, jak se časopis za tu dobu změnil, a tak jsem si hned vyškemrala první čísla. Holky se nepustily do křížovek, tak jsem se z dlouhé chvíle do ní pustila sama. Celkem mě překvapilo, že na to, že je to pro mladé slečny, tak křížovka pro mě byla celkem náročná. Třeba oproti Chvilce pro tebe. Takže něco jsem poluštila, něco domyslela a nakonec jsem tu tajenku jaksi selským rozumem doluštila. Nikdo nebyl na počítači a byla tam možnost poslat odpověď to mejlem, tak jsem to z nudy poslala. Prostě dlouhá chvíle.. Chvilku aji když si vyluštím, tak už to neposílám, a taky to jde po síti zadarmo, protože jsemt to furt posílala a nikdy nic nevyhrála:(
Dneska jsem byla doma, pže jsem byla jakási celá utahaná, a potřebova jsem nabrat sílu a v tom někdo zvoní. Byla to naše paní pošťačka s balíčkem: " Copak nám nesete?" ptám se, jelikož nic nečekám. "Balíček, a je to pro tebe, Zdeni." Wow:) Odesílatel Send.. mno jsem z toho nesvá, pže na odeslanou křížovku jsem dávno zapomněla:) Rozbalím to a vypadávají z tama olejíčky, aromatické kapky, sprcháč a kdesi cosi.. Čučím na to jak tele na nová vrata... Vypadne papír s logem Top dívky, tak jsem myslela že to vyhrály holky, pže tam bývá..co já vím 20 nových předplatitelek něco vyhraje.. Pak mi začalo vrtat hlavou proč to došlo mě a ne jim a nakonec jsem vyhrabala mezi milionem zajímavých prosepktů dopis s blahopřáním k výhře. A v tu chvíli mi to docvaklo.. Ale že to teda trvalo :-O
Mno a tak jsem dostala aromatické oleje, jakejsi olejéček na pusinu, květinovou vodu, sprcháč, odličovač a balzám.. Děcka to tak kráááásně všechno voní.. Hned jsem se s tím samozřejmě napatlala..potřebovala jsem toho úplnou kapičku..Je to přírodní kosmetika.. a fakt cítím, že i z té kapky to mám na celým xichtíčku.. Ó jé - a jak krásně voním.. Škoda, že tu nemám Rááááďu:)
Jen co mě zaráží..jak jsem mohla vyhrát, když už mám toliko štěstíka v lásce? Ale jsem samozřejmě ráda. Nikdy jsem tu přírodní kosmetiku nezkoušela, ale lákalo mě to, ale pořád tu byl avon a avon (novej katalog TU) Mno a tak mám konečně příležitost.. a můžu vám říct, že mi to za ten den celkem učarovalo především tou nádhernou vůní z jedné kapičky.. Jestli to fakt zabírá na všechno jak se říká, to vám třeba napíšu časem:)
Jinak kdybste chtěli mrknout na stránečky této firmy, tak je to TADY jen je škoda, že to tam taky neucítíte:)
tak takovej šok jsem z toho měla

Velikonoční obrázky

10. března 2008 v 19:54 | Dandelka |  Malování na sklo

Pamatujete si Pipi dlouhou punčochu?

10. března 2008 v 17:13 | Dandelka |  Photos and pictures
to byla aspoň pohádka.. copak dnešní Pokémoni? Ti na ni nemají:)

Miláčkovy narozeninky ve Vážanech

9. března 2008 v 21:00 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
Já Radeček a naše nové rybičky - taková povedená veselá fotečka:)
Hmmm... knížka a co já s tím...?????
Můůůůůj frajer v novým triku...:)
S dárečkama....
Radeček a naši... a já se vztekám mimo fotku a oni se mi smějííí:)

Obrázky

8. března 2008 v 12:40 | Dandelka |  Malování na sklo

Šablonky na sklo:)

4. března 2008 v 19:01 | Dandelka |  Malování na sklo
Tak jsem naskenovala 16 papírů šablon na sklo.. Jsou to takový roztomilý šablonky zvířátek - medvídci, kočičky, žirafa, motýlci, sluníčka, kytičky, želva, psík, myška, beruška, stonožka, žába, šašci, holčička,, kuřátka, ovečka, vajíčka, rybička, ježeček, šneček.. a jsou fakt krásný a nejsou to ty, které najdete na každém blogu:) Zatím:D Jsou naskenované tak, aby, když je dáte rovnou tisknout, aby to vyšlo na jednu A4:) Tak pro malíře, ať se dobře vybírá a práce se podaří:) Holali:)
šablony jsou ZDE

Krteček

4. března 2008 v 11:21 | Dandelka |  Malování na sklo
Bohužel krteček nepřežil ve zdraví přepravu, tak se mu rozjelo malinko oko a v pulce rupl, takže je takovej..slepenej jakejsi:)

Krtečkovi kamarádi

4. března 2008 v 8:23 | Dandelka |  Malování na sklo

Sissi - Koruna a rebelové

2. března 2008 v 11:20 | Dandelka |  Knihy
MARIELUISE VON INGENHEIM
SISSI - KORUNA A REBELOVÉ
V květnových dnech roku 1896 žije Budapešť v opojné radosti z oslav tisíciletí svatoštěpánské koruny. Obyvatelé metropole na Dunaji konečně zase spatřili svou milovanou královnu. Po vyčerpávajících slavnostech se Sissi cítí slabá, propadá depresím a sepisuje poslední vůli. Velmi jí však prospěje pobyt ve švýcarském Territetu. Je jako vyměněná, plná chuti do života a opět zatouží po Vídni. Překvapí Franciho ve vile Hermes a nechá si podrobně vyprávět o jeho návštěvě na carském dvoře v Petrohradě. Štěstí však trvá jen chvilu - z Paříže přichází zpráva o smrti císařovniny sestry Žofie Charlotty, která uhořela v plamenech při dobročinné akci. Sissi má pocit, že Bůh ji trestá za to, že se zase odvážila radovat.
Ve Vídni se začínají šířit klepy o Františku Josefovi a slavné herečce Burgtheatru Kateřině Shrattové. Zlé jazyky přisuzují Kathi a císaři poměr, který údajně překročil rámec přátelských vztahů. Sissi usoudí, že jediné východisko jak vzít pomlouvačům vítr z plachet je objevovat se co nejvíce ve společnosti svého muže i Kathi.
S nastávajcíím podzimem opět odjíží císařovnin zvláštní vlak do Francie a Švýcarska. Alžběta nemá ani zdání o mladém muži jménem Luigi Lucheni, který v neapolských kasárnách právě obdržel zprávu o svém propuštění...