Leden 2008

I can´t help myslef

31. ledna 2008 v 14:28 | Dandelka |  Mjůzik
If I would tell you
How much you mean to me
I think you wouldn't understand it
So I wait I wait
Until this day comes
And you will understand it

But I can't help myself
I can't stop myself
I am going crazy
I can't stop myself
I cannot control myself
I am going crazy

And I love you
I want you
I wanna talk to you
I wanna be with you (2x)

I cannot change it
I am sure not making it
One big hell of a fuss
I cannot turn my back
I've got to face the fact
Life without you is hazy

And I love you
I want you
I want to talk to you
I want to be with you (2x)

Kiss me, thrill me
Don't say goodbye
Hold me, love me
Don't say goodbye
Oh, oh, oh...
Don't say goodbye

But I can't help myself
I can't stop myself
I am going crazy
I cannot stop myself
I cannot control myself
I am going crazy

And I love you
I want you
I want to talk to you
I want to be with you (2x)

Oh, oh, oh...

Fell in love with an Alien

31. ledna 2008 v 14:27 | Dandelka |  Mjůzik
Prostě.. však je znáte.. snad většinu z vás ta nenávist přešla, když už to neslyšíte pořád dokola:)
Out in the fields
Where the farmers grow bread
When called for the meals
They took for the shed
Then dark came to fall
And silence was all
A beauty shone bright
Surrounded by light

I fell in love with an Alien
Fell in love with her eyes
Fell in love with an Alien
I'm telling you no disguise

I'm in love with an Alien
I'm in love with her eyes
I'm in love with an Alien
I'm telling you no disguise

She came looking out babe
for a Romeo 'cause
She ain't looking out babe
for a homeboy

I fell in love with an Alien
Fell in love with her eyes
Fell in love with an Alien
I'm telling you no disguise

The moon went to bed
The sun growing red
A scarecrow appeared
And chase her in fear
She send me her love
Her love to me
And then we did grow
A big family

I fell in love ...
She came looking out ...
She ain't looking out ...

I fell in love with an Alien
Fell in love with her eyes
Fell in love with an Alien
I'm telling you no disguise

I'm in love with an Alien
I'm in love with her eyes
I'm in love with an Alien
I'm telling you no dis-
I'm telling you no dis-
I'm telling you no disguise

Sissi - Mladá císařovna

28. ledna 2008 v 19:57 | Dandelka |  Knihy
Sissi - Mladá císařovna
Druhý díl knih o Sissi nám popisuje první léta na trůně jako císařovna. V těchto letech soupeří nejen se svou tchýní Žofií, která se jí snaží ze všech sil za každé okolnosti změnit. Sissi podle ní dělá všechno špatně, bojují o přízeň Františka Josefa . Sissi dělá nejvíce problémů být vážná a přizpůsobit se strnulé vídeňské etiketě, která je po ní vyžadována. Stále častěji utíká domů, do Possenhofenu, či do Uher, Anglie, kamkoliv kde za zády nemá svou tchýni, Vídeň a všechny ty "otrapy"..
Po krátké době porodí první holčičku, která se po tchyni musí jmenovat Žofie. Okamžitě ji jí ale arcivévodkyně Žofie bere. Převezme veškerou její výchovu od útlého mládí. Malá Žofie má pokoj hned vedle arcivévodkyně a Sissi ji smí vídat jen v přítomnosti arcivévodkyně. Stejně to dopadá i s Giselou a Rudolfem. Ale po dvou letech malá Žofie umírá, když je na cestě se Sissi. Ta si to nemůže odpustit, přestože za její smrt nemohla. Sissi se vzchopí až po narození Marie Valerie, která se stává jejím největším miláčkem. Tu si nenechá vzít.
Až na smrtelné posteli se Sissi usmiřuje se svou tchýní. I císařský dvůr nad ní zlomí hůl. Jsou rádi, že mají krásnou císařovnu, která se stará o chudé a nemocné, ale tím u nich končí. Sissi se neustále snaží být Františku Josefu nejlepší a nejkrásnější ženou, být mu oporou, ale zároveň nemůže odolat své touze neustále cestovat. Snaží se prchat do cizích zemí jako soukromá osoba, aby nemusela navštěvovat všechny ty nudné ceremonie. Zamiluje si nejvíce Uhry a ty se stávají národem, který Sissi zakaždé okolnosti brání. Pořídí si tam zřiceninu zámku Godolo, který si nechá opravit a potom tam, kdykoliv je to aslespoň trochu možné, utíká.

Sissi - Malá divoška

28. ledna 2008 v 19:35 | Dandelka |  Knihy
Sissi - Malá divoška
Marieluise von Ingenheim
První díl popisuje nádherně a barvitě narození malé Sissi na Štědrý den roku 1837 vévodkyni Ludovice a jejímu manželi vévodu Maxmiliánovi jako třetí dítě. Sissi má dva sourozence. Prvorozený Ludovik a druhorozená Helena, které všichni říkají Nené. ( po Sissi následuje Karel Teodor (Gackel), Marie, Matylda, Žofie a Max Emanuel) Ludovika, vévodkyně z Bavorska, je sestrou rakouské arcivévodkyně Žofie, která má tři syny. Již v raných letech Nené a Františka Josefa ( prvorozený syn Žofie) se sestry domluví na pozdějším sňatku svých dětí, V těchto dobách totiž láska ustupovala politice ( tzv. sňatková politika). Žofie už v té době totiž věděla, že svého manžela - Františka Karla - donutí abdikovat na funkci císaře, a tak se stane císařem mladinký, sotva 18-letý František Josef. Nené byla v Bavorsku od malička učena morálce, pevnému přístupu k povinnostem, jazykům, dějinám, etiketě a všemu, co bude jednou jako císařovna potřebovat. Za to Sissi, Maxmiliánův miláček od prvního dne jejího ži vota, rostla jako dříví v lese. Zdělila většinu po svém otci - lásku ke zvířatům, cestovatelského ducha a odpor ke společnosti a veškerým ceremoniím. A tak Sissi vyrůstá volně, nevázaně se svými sourozenci a svými zvířecími miláčky v neměckém Mnichově a na prázdniny s rodinou odjíždí na venskovský zámek do Possenhofenu, kde prožívá i svou první lásku. Potkává zde souseda Davida, který ale po krátké známosti se Sissi umírá na zápal plic. Sissi tam zůstává pouze Davidova sestra, se kterou ji ale pojí nerozlučné přátelství po mnoho dalších let.
Když je čas seznámit Františka Josefa a Nené, vydává se Ludovika s Nené i Sissi do Bad Ishlu z Německa a z Rakouska vyjíždí Žofie s Františkem Josefem a jeho bratrem Karlem Ludvíkem. Už v této době, dobře a přísně vychován František Josef, nemyslí na nic jiného naž na politiku, na válku, kterou zrovna svádí a na dobro své emě a svých poddaných. Nené je přesunuta úplně na vedlejší kolej. František Josef si jí vůbec nevšíma, za to mezi Karlem Ludvíkem a Sissi přeskakuje první jiskra. A| tak se matky se svými dětmi rozjíždí bez úspěchu do svých domovů.
O pár let si situace na tom samém místě opakuje. Jediním rozdílem je, že František Josef touží po své sestřenici Anně, kde sňatek ale není vítaným. Ovšem na první pohled se František Josef zamiluje do Sissi a v tu chvíli zapomíná i na Annu. Požádá Sissi hned o ruku a o několik měsíců, které jsou pro Sissi naplánované minutu po minutě, kdy se střídavě učí a střídavě se jí šije a nakupuje výbava, aby jako rakouská císařovna Františka Josefa dobře reprezentovala, je naplánovaná svatba.
Nastávají poslední Vánoce v kruhu rodiném v Possenhofenu, které se Sissi tráví i František Josef, poslední úpravy a je zde duben a Sissi odjíždí za novým životem do Vídně. Jak obtížná je role rakouské císařovny poznává již při připlutí lodě do Vídně, kdy ji zdraví tisíce lidí, musí se neustále smát, s někým se seznamovat a nemá právo na to, být unavená. První dny Sissi jen pláče, protože něco takového si neuměla představit ani v těch nejdivočejších snech.

Poslední zkouška:)

28. ledna 2008 v 19:07 | Dandelka |  All about me
Tak bobani:) Dneska jsem byla na svoji poslední zkoušce tohoto semestru. Zatím nevím, jestli si ji nezopáknu, to zatím nevím, ale můžete teď aspoň čekat - minimálně tři článečky:) Všechno to budou kratičká shrnutí knížek o císařovně Sissi od MarieLuise von Ingenheim. Všechny ty knížky jsem četla před pár lety, ještě jako čtenářka dětského oddělení knihovny kroměřížska. Ale jelikož je to úplně nádherně napsané, krásně čtivé a poutavé, rozhodla jsem se, přečíst si všechny díly znovu, ale tentokrát přesně jak na sebe navazují:)

Zatím papaaaaaa

Miluju medvídky:)

24. ledna 2008 v 11:38 | Dandelka |  All about me
Maminka sice říká, že jsem na to stará, ale to se mi nezdá..:) Moje postýlka plná medvííídků a medvídkového povlečení:) Je fantastickééé:)
A občas se v té postýlce najde i něco takto krásného:)
Omluvte prosim kvalitu fotek..je to jen z telefonku:)

Fňuk...:´-(

23. ledna 2008 v 11:03 | Dandelka
Viděli jste někdy film Patriot? Zkrocení hory? A co třeba Deset důvodů proč tě nenávidím? A co Příběh rytíře? Určitě alespoň jeden z toho jo.. A pamatujete si toho krásného herce Heatha Ledgera?

Umřel:( Dneska ráno o tom informovaly novinky.cz a jelikož patřil k mým oblíbeným hercům.. mám tu taky..:(
ukázky 10 things I hate about you
Moje oblíbená scéna
Básnička - závěr filmu
Příběh rytíře ( natáčeno v Praze.. mj tam hraje i Václav Upír Krejčí)
Takovej jeho typickej úsměv
Krasavec.. je ho škoda:(

Ucinka:)

19. ledna 2008 v 19:28 | Dandelka |  All about my friends
Lucinka je další moje třídní zlatíčko. Přišla jsem k ní trochu jak slepí k houslím, ale jsem ráda:)
Ucinka je človíček mi neuvěřitelně podobný. Nejen že jsme se narodily o pár dnů od sebe (jen ta vzdálenost byla troška větší). Protrpěly jsem si teď spolu brigádku, ale můžu říct, že s Luci to nemělo absolutně chybu, pže s ní se človíček ani v té nejhnusnější, nejtrapnější a nejotrávenější chvíli nenudí:)
Dovede si udělat ze všeho srandu, ( i sama ze sebe) což moc lidí, přiznejme si, neumí. Za každé situace vychází s úsměvem na rtech a i škola s ní je o mnoho veselější.
Je krásná, chytrá, vtipná, usměvavá, přátelská, ochotná... jako fakt můžu říct, že jsem u ní zatím neobjevila žádnou špatnou vlastnost. S Luckou se dá kecat a kecat a zatímnikdy námnedošlo téma.. neuvěřitelné:)
Těřko něco psát, toho prdlouše byste museli znát:) Všem bych vám přála poznat v životě alespoň jednoho človíčka, jako je Ucinka.

Uci, jsem moc ráda, že tě mám, dokážeš mi vždycky perfektně poradit, zvednout náladu a dívat se na svět zase z výšky růžových obláčků. Když dopadnu na zem, zase jsi to ty, kdo mi podá pomocnou ruku. Jsi fakt obdivuhodný človíček a já ti přeju, ať máš cestu životem posypanou štěstím a zůstaneš tak suprácká jako jsi teď. Mám tě ráda:)

DVDčka:)

19. ledna 2008 v 17:39 | Dandelka |  Vzkazy
Ahojte:)
Chtěla bych poprosit o laskavost dobré duše:) Sháním nějaké filmíky na dvd.. (všechny vyšly společně s Bleskem..) Jenom půjčit na vypálení..:)
- Pohádky tisíce a jedné noci
- Princezna ze mlejna 1
- Princezna ze mlejna 2
- Andělská tvář
- Babí léto
- Báječná léta pod psa
- Bral
- Děvčátko
- Divadlo Járy Cimrmana
- Ene Bene
- Jízda
- Kytice
- Perníková věž
- Rebelové
- Samotáři
- Tmavomodrý svět
. Výlet
- Jak vytrhnout velrybě stoličku
- Sněženky a machři

Kujuji mooooooc:)
Dneska jsem v mejlíku našla tohoto krásného kominíčka pro štěstí od Pavlinnky (kuju krásko), a zároveň jsem se dívala na pohádku Kouzelný měšec, a tam je taky krásný kominíček, a štěstí se má rozdávat dál, tak jsem ho sem dala pro vás všechny, kdo sem chodíte..tak snad vám nějaké přinese..:)

Foteny

18. ledna 2008 v 22:25 | Dandelka |  News
Přidala jsem do aktuálních odkazů odkaz na moji stánku rajčatovou s nějakýma fotečkama, kdybyste se chtěli někdy zasmát..:) Tady..

Polštářek..:)

18. ledna 2008 v 22:14 | Dandelka |  Photos and pictures
Jsem dostala od miláááčinka:)) Krááásnej, že? A je strašně obrovskej a měkkej a perfošni:)

To mam když jsem nemocná ať se mi krásně hajulká:) A taky z lásky.. Jinak abyste si ho představili jak je velkej, tak kdyz se podivate o clanek niz (Bouracek) tak si ten poštárřek hoví na místě spolujezdce.. To byli akorát na cestě za mnou...

Jinak chcete-li taky takovej tak TADY

Bouráček:(

18. ledna 2008 v 22:09 | Dandelka |  Photos and pictures

Jedna je hotová:)

9. ledna 2008 v 15:11 | Dandelka |  All about me
tak aby se neřeklo:)

Jedním z důvodů, proč jsem sem teď tak moc nepsala je zkouškové období. Né teda, že bych zrovna drtila od rána do večera (snaha tam byla, ale prostě to nešlo), ale víte jak:)

Mno, tak mám za sebou další zkoušečku.. a po halouzce jsem ji dala:) Jsem spokojená jak bleška:)
Tak teď vzhůru na učení na další:) Mějte se
Tak nějak jsem vypadala před zkouškou.. vlasy zježené hrůzou a strach až ke konečkům prstů:)

Put on your record on

6. ledna 2008 v 17:53 | Dandelka |  Mjůzik
Mááááá oblííííbenáááá:)


Bruslení:)

3. ledna 2008 v 11:01 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
Tak jsem si řekla, že si filku odpočinu od učinku a něco málo sem spisnu:)
Vánoce - téma číslo jedna
Tak Vánoce moji milí, byly naprosto perfektní. Hory cukroví, moře volnýho času. lenošení, papání, pohoda, spánek.. Inu prostě ideální doba a příhodné podmínky pro nabírání kil.. Však to znáte:)
Silvestr - téma číslo dva
Silvestr jsme "slavili" stejně jako loni. Pro mě to není zrovna nějaký extra den. Vyloženě jsem obepsala pár známých a popřála jim vše nej do nového roku (učíme se ve škole, že tradice se nemají rušit) a vychutnávala si ten čas lenošení dál. Večer jsme byli na velké procházce i se sáňkama, ale přiznám se tedy, že na botách to klouzalo víc, než Marti na těch sáních:)
Bruslení - téma číslo tři..
Nedalo se.. kila vyskočila a nastal čas srážení dolů:) A tak jsme se rozhodli pro bruslení. Nabrali jsem Balču, nějaký ty lidi kolem a vyrazili jsme na Bágrák. tam bylo lidí jako máku, tak jsme se přesunuli na Šlajsu a to bylo naprosto perfektní:) Balů se mohla zbláznit radostí.. Lítala jak pometlo, tahala všechny za nohavice, jak ji rozčilovalo, že ji najednou stíháme a nemůže nám utéct. Mno prostě paráda.. Tak jsem si trošku zasportovali:D a mohlo se jet domů a druhý den nanovo:)

Tak to je asi pro dnešek vše..:) Jen jsem si tak říkala, aby tu zase po dlouhé době něco bylo:) Mějte se krááásně:)
Omlouvám se za kvalitku fotek:D