Červenec 2007

Pleštek 2007

26. července 2007 v 5:45 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
Ano, máte pravdu, opět se tento článek bude řadit k těm, které jsou psány, tak nějak po termínu:)
Ale na druhou stranu, pozdě, ale přece:)
Na sobotu jsme byli pozváni do Plešovce na grilovní masa s honosícím se názvem Pleštek 2007 v režii Dryftíka a Pooopyho.
Dalo mi práce vytáhnout Kariho od pc, ale podařilo se, vzali jsme vychlazenou vodku, správně vychlazený Můj salát, který jsem přislíbila, sjeli koupit čaj jako zástupce nealka, nabrali Atullku a mohlo se vyrazit směr Plešovec.
Zaparkovali jsme, posbírali saky paky a když jsem nakoukla za rok, jímala mne hrůza. Já tam nikoho neznala:( Naštěstí jsem ten problém neměla sama. Ale představa vpadnout do jámy lvové mě děsila nemálo. Tak jsme tam chvilku okolkovali a čekali, zda si nás někdo z plešováků všimne a přijde pro nás. Ale nic. Místo toho nám div ne do náručí za rohem vlítla rozjařená, krásně opálená roztomilá Pavlínka s Frenkym, že jedou shánět chlaďák na pivo, které se nedá pít, jak je teplé. A tak nám nezbylo, než sebrat odvahu a jít za ostatníma. Od stolu se ozvalo "Jé, Málinka", ovšem když jsem přimhouřila oči, abych z toho světla do té tmy viděla, kdo to byl ozvalo se nově "ježiš, ona zase nemá brýle". Mno pozdravení na úrovni. V tu chvílu jsem si byla jistá:) Vzadu u stolu už seděl Umaadaak (nevím kolik a kde ty ačka máš, tak kdyžtak promiň:D) , Thrasher a při bližším "zkoumání" jsem v jejich společnosti poznala Mifi15. Byli tam i Lukášekch, Wolfík, Pollynka, Bibi, Míša, Shotti, páni pořadatelé Pooopy a Dryft, Peťa, chvilku na to dorazil i Micki, InhotepQ (zklamání veliké - nedělal letos marinádu..:( ), Luciferka a Yutinkaca, z mužské části Pavlík - který mě prostě nepozdravil, a když jsem to udělala já, tak na mě hleděl jak kdybych spadla z nebe.. asi mě nepoznal:(, pak se vrátil i Frenky s Pavlinkou, mno a pak tam bylo úplně kotel lidí, který fakt neznám. A nakonec dojela Kaynnka s Marou, tak jsem tu nezbedu viděla po dlouhý době aspoň na chvilku. Z našeho pokecu, který jsme si slíbili, nebylo nic, protože Kayulka byla vytížená. Se taky ukáže jednou za milion let a tak každý z ní chtěl mít aspoň kousek. Tak tam poletovala s pivem větší než ona a byla na roztrhání:) Tak asi až na fotbale:D
Na maso se mělo čekat ještě asi hodinku, protože místo doutnajícího grilu jsem mohli vidět fire jako blázen kterého jsme se nemuseli bát jen proto, že většina plešováků, ne-li všichni, jsou hasiči:) Tak jsme vzali s povděkem alespoň ten salát, Zdenda vytáhl nejdřív karty, ale takový ty divný, ne na normální na postupku, ale jak se s nimi hraje sedma, a začalo se hrát. Po kartách přišlo na řadu Gumídkovské pexeso. Uff, to byla fuška. Ještě nebylo namontované světlo, takže jsem prdlajs viděla, obrázky byly sobě strašně podobné, ale nakonec jsem to vyhrála s přehledem:)
Co filku za náma přišel někdo pokeckat a pak už jsme dostali každý masíčko a chleba a mohli jsme se s chutí zakounout:)
Ani byste nevěřili, jak strašně rychle to uteklo. Kluci si šli zahrát fotbálek, u kterého se ještě za naší přítomnoti zranil Lukášekch, ale bojovně hrál dál a nevzdával se:) Ale jak jsem se dozvěděla, když to hojí slivovicou je to dobrý, tak přeju brzké uzdravení:) Holky tancovaly a fotily se někdy až v neuvěřitelných pózách spolu navzájem a partnery jim dělali jejich draci, a že to nebyli zrovna dráčci:) Chtěli jsme o půlnoci zvednout kotve, pže Atullka byla unavená po práci a další den do ní opět šla a Kari měl trénink. Zvedli jsme se kolem půl, a v tom si s náma všichni chtěli vykládat:) To loučení je hold nejhorší a nejdelší:) Co mě fakt překvapilo, a taky potěšilo, že za náma přišel Pooopy, jako pořadatel, optal se zda nám nic nechybělo a zeptal se jestli se nám tak fakt líbilo, a tak:) Ano - líbilo:) Každopádně jako v Plešovci vždycky.
Zavezli jsme Atullku a valili taky na kutě. V tu chvilku na mě přišla taková únava, že jsem se sotva oblíkla do pyžamka a už bylo hotovo:)
Moc děkuju všem Plešovákům, kteří měli tuto akci na starost, nebo jakkoli přiložili ruku k dílu, protože výsledek byl fantastický:) DĚKUJEME!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nezapomenu, lvíčku :o*

25. července 2007 v 9:56 | Dandelka |  Vzkazy
Teď už tě nic nebolí.. a my tě máme a na vždycky budeme mít v srdíčkách.. děkuju za ty krásné roky, kdy jsi nám dělala jenom radost, Denisko.. Mám tě ráda, lvíčku

Harry Potter - Fénixův řád..

16. července 2007 v 20:25 | Dandelka |  News
Tak jsem se dočetla, že film o HP byl zařazen do nominací na nejlepší film, aniž by ho ještě někdo viděl, čili jde už spíš o zvyk. Asi 800 stránková knížka je narvána zhruba do 130 minut, takže bych řekla, že zrovna nejvíc ono to nebude. Já tvrdím, že jednička byla nejlepší.. Pěkně malej Pottřík, hábity na sobě a kouzla. Nevím, jestli jste si toho všimli i vy, ale potom, např. ve třetím díle, už Harry, Ron i Hermiona byly prakticky celý, ne-li úplně celý, díl v "mudlovským" oblečení. takže já se přikláním k tomu, že nejde už o kouzla, ale je to zvyk - je to pottermánie.
Co jsem se dívala na herce.. všichni nám zestárli. Noví herci: Cho ( Katie Leungová) - jj..moooc pěkná holčina, Lenka Střelenka ( Evanna Lynchová - musela v konkurzu porazit 15 000 holek, mazec, co?) - mno tak to mě dostalo. taková krásná holčinka, dětský obličejíček, a vůbec žádná potrhlost. Mám si bujnou fantazii, ale takto jsem si ji vážně nepředstavovala. Stejně tak jako byly v prvních 2 dílech strašně zdůrazňovány zuby Herminony, jak jsou křivé, musíte uznat, že ani v jednom díle neměla jediný zub křivě.. Mno jdeme dál.. Zlá Belatrix ( Helena Bonham Carterova) .. To uvidíme... Připadne mi pořád neuvěřitelně rozcuchaná:D A Dolores Umbridgová ( Imelda Stauntonová) nevypadá vůbec přísně (na fotkách) tak uvidíme co ukáže ve filmu.

Pár perliček, co je ve filmu jinak(Dle MFD):(

- Brumbálova armáda nemá kde cvičit. V knize Komnatu nejvyšší potřeby Harrymu odhalí domácí skřítek, ve filmu ji náhodně objeví Neville Lonbottom.
- Brumbálova armáda se zaváže k mlčenlivosti o tajných setkáních podpisem na pergamen. V knize jej Hermiona očaruje tak, že kdokoli by zradil, tomu se obličej osype rudě zanícenými puchýři. Ve filmu touto vyrážkou trpí školník Filch poté, co sní bonbony Freda a George.
- BA zradí v knize Marietta (kámoška Cho). Ve filmu zradí Cho (později se zjistí že to bylo pod vlivem veritaséra)
- V knize ukazuje fotku původního společenství Fénixova řádu Harrymu Pošuk Moody, ve filmu Sirius.
- Snapeovu nejhorší vzpomínku odhalí Harry ve filmu při soukromé hodině nitrobrany. V knížce do ní nakoukne potajnu, když Snape odběhne z kabinetu.
- ve filmu uslyší Harry věštbu, který se týka jeho a Pána zla před tím, než se rozbije. V knize je to napínavější. Věštbu se zdá ztracená a až následně ji Harrymu odhalí Brumbál.

Ve filmu není:
- Hermiona a Ron se na filmovém plátně nemohou pochlubit odznakem prefektů.
- nezazní nová píseň moudrého klobouku
- !!!!! Ani zmínka o famfrpálu..přitom v knize se o něm napsalo dost!!!!
- Harry a Cho si nevyjdou na Valentýna
- filmovou podobu nezíská ani návštěva svatého Munga pro kouzelnické choroby a úrazy
- odvolaná profesorka Trelawneová, učitelka jasnovidectví, za sebe ve filmu nedostane náhradu - kentaura Firenze - fňuk..škoda..

HIC!!!!! Spíš HYC

16. července 2007 v 11:41 | Dandelka |  Ehe...?:)
To už není ani hic s měkkým íčkem..to je děs, co si pro nás to počasí chystá..
Prej k nám proudí vzduch ze Sahary..:) Napřed písek..teď vzduch.. už by se k nám teda mohla ale přestěhovat i nějaká ta oáza, nemyslíte?
Kor ještě prej je nad ČR o 12% ozonu míň než obvykle.. Ale tak.. za to si můžeme sami.. i když si to "někteří" nemíní přiznat...
Tak si užívejte to vysněné "léto", prázdniny a hodně pijte, ať neseschnete:) Čauki

Vizovické trnkobraní - píše se rok 2007

3. července 2007 v 18:38 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
Loni jsem se zúčastnila i já Vizovického trnkobraní - poprvé, ač mě to lákalo i předešlé roky, holt nebyl doprovod, nebo lowe, ale loni se povedlo a tak i letos v napětí očekávám, co bude a zda se toho i já zúčatním. Každopádně.. Tady máte stručný program, kdož jste ho ještě neviděli, a můžete se začít rozhodovat, ale řekla bych, že už po přečtení programu prvního dne - budete rozhodnutí a máte motivaci proč hledat brigádu a šetřit money:)

Datum konání: 17. - 19. srpence tehoto roku:D

Pátek 17. 08.

MIG 21 (Do Vizovic ale pojedem cestou necestou a polem nepolem, kde možná bude vyplašený zajíc, běhat po polích, ale až dojedeme do cíle, zjistíme, jak Snadné je žít:) )

NO NAME (Čím to je, že se ptám Jet na trnkobraní? Nie alebo ano? Počkám si na zázrak, a ten mi řekne, že nejsem Nenormalna, a tak pojedes i Ty a Tvoja sestra a možná i Kristýnka. Takze rozhodnuto.. Tak sa nepitaj, protoze Zivot uz je taky a muzete byt Prva chvilka, kdy si tento festacek zamilujes a priste, kdyby ti lidi měli trhat Zily, tak tam pojedes a mozna potkas i Starostu a na konci mi reknes, když si stopnem pod Stromy - Ďakujem ze si, ze jsem ti rekla, jet tam:)

GIPSY.CZ (stačí napsat předehra ROMANO.... HIP hip hura doma.. a HOP do vizovic..:)
MICHAL PROKOP a FRAMUS FIVE - poslechněte si radio BEAT a budete vědět, který bije:)
ČANKIŠOU
WALDA GANG
DRUŽINA
ARZÉN
JIM ČERT
AGENT
KREJDL vs. Dj ČENDA
MILHAUS vs TUTA
MICHAEL C
WIZARD vs XTR
MOLCZIK
K. SANDRA (že by Kasandra, jako Kasandra?:D)

SOBOTA 18. 08.

DAVID KOLLER ( Chci zas v tobe stát, protože Nic není nastálo, jako Koller věrný Lucii.. )
GREENLAND WHALEFISHERS ( Mno.. název je to originální:D)
PEHA (Spomal, Za tebou Chodec na laně .. Aaa.. To se ti len zdá..ale Niečo se chystá.. Ani nevies? Trnkobraní přece..:) )
BUTY (Nad stádem koní zacvrnkal Cvrček, pod kopyty lezl Slimák o kousek dál pracoval Krtek a na vedlejším poli na to koukalo Prase.. Jestli se ti chce.. Jednou ráno vstát.. tak se seber a jet do Vizovic:)
MICHAL HRUZA (tak snad to nebude taková hruza..)
TURBO (Chtěl jsem mít .. dva lupeny na trnkobraní:) )
L. B. P.
KALE
REMORSE
ONE NIGHT BAND
HYPERION
T4
INA HANY BANY
LESNÍ ZVĚŘ
EGOTRIP (tak to snad VT nebude)
VIDOCK
KOSOVCI (aaach)
MICHAL POLIAK
MONORIDERZ
TRAVA vs LOUTKA
TOMMY RODGERS
LOS ADAMOS
MARCUS COOPER

NEDĚLE 19.08.

TŘI SESTRY (loni ten konzik byl dopohody..:) )

ČECHOMOR (nedávno se ukázali v KM, tak se prostě o pár kiláků posunou..:)

BOLEK POLÍVKA (ten aby tady chyběl:D)

HORKÝŽE SLÍŽE (LaG Song... a Malá žužu.. potřebujete vědět ještě něco?)

FLERET A JARMILA ŠULÁKOVÁ (nesmějí chybět..)

PAPÁNÍ ŠVESTKOVÝCH KNEDLÍKŮ (takže týden před VT..povinná hladovka..ale pít na lačno..mno je to na vás:) )

IVAN HLAS ( Až přelezem plot, uslyšíme hlas, ze kterého půjdeme všichni Na kolena, protože on zavolá, Marie, dej mi čaj (na trnkobraní čaj:D ), aby uhasil Žízeň)

-123 MINUT ( mno jestli budou hrát tak dlouho, nevím kolik času zbude na ostatní?)

K NEZAPLACENI

KLIPR

MARIA HOFFMAN

Více informací najdete ZDE

Piwní slavnosti - píše se rok 2007

3. července 2007 v 17:39 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
Tak.. byly zveřejněny první informace o pivních a už se tisknou i první pozvánky, takže mám pocit, že nastal čas hodit aspon něco málo i sem: Naštěstí se nepotvrdily drby, které o kamínce kolovaly, a to, že piwní na Kamínce budou pasé a bude to spojeno s vizovickým trnkobraním..což by se jistě mnohým nelíbilo. Vzniklo to z popudu, že posledních pár let počasí opravdu na piwní nevycházelo, takže jezdilo méně lidí než předešlé ročníky. Pořadatelé ale vychází z toho, že i fesťáčky potřebují aspoň něco nového, a tak nás v minulých letech potěšila nová restaurace na Kamínce, kde se vleze za nepřízně počasí hodně lidí, ale také nafukovací atrakce jako je fotbálek během odpoledního lenošení:) Tak uvidíme, zda si pro nás něco new připraví i letos, a jak to zjistíme? Přeci tak, že se tam pojedeme všichni podívat:) Takže sam informejšn for jů:)
Datum konání: 10.8. - 12.8.2007
8 druhů chmelového nápoje, pivařské soutěže, dobrá muzika, speciality kuchyně, Balkánský kotlík, grilované klobásy, kuřata, skvěle zásobené bary.
Kromě bohaté "pivní" zábavy se můžete také těšit na příjemnou hudbu. Vystoupí KAMIL STŘIHAVKA, PEHA, CLOU, DOGA, Kosovci, Deep Purple Revival, Robie Williams Revival, Premiér, Tip Top. Těšte se na spoutu překvapení.
Kamil Střihavka - mno uvidíme.. co má paměť sahá, já ho na Kamínce nezažila, ale mohlo by to být OK
PEHA - slovenská muzika nesmí chybět a když to bude PEHA o to líp:) Už se moc těším..:)
Clou.. bezkonkurenčně nej..loni jsem se do nich zamilovala..
DOGA - Bubák, Ruda, Vajco, Vranys.. co víc dodat? (pro neznalky.. hledejte je v prvni řadě.. největší fanoušci této rockové skupinky, která fakt válí.. protože.. Už nejsi nevinná..:)
KOSOVCI - moje srdeční záležitost:)
revivalky.. mno uvidime - neznam ani jedno
TIP TOP.. loni byly dobri..tak snad i letos budou mit formu:)
Tak nevim jak vy - já letošní náplní po té hudební stránce zklamaná nejsem.. Jediné, co mě překvapilo, že po x letech tam budou chybět REFLEXY, bude to poprvé, co tam jezdím, a oni tam nebudou.. Ne že by mi to trhalo žíly, ale tak.. jsem si toho všimla:D Takže.. provětrávejte stany, šetřete lowe a hlavně se těště . už to máme za pár:)
PS: Do soutěží, které jistě budou se vám možná bude hodit informace, želetošní ročník má ve znamení 12. piweček..takže už po dvanácté:)

Harry Potter v kině:)

3. července 2007 v 8:24 | Dandelka |  Vzkazy
Poslední srpnový den a první zářijové se chystá do našeho kina Nadsklepí film Harry Potter a Fénixův řád... Pokud se na to nevydáme někde dál, kde to bude dřív:) Vyvstává otázka:) Kdo se přidá a půjde s náma? Zase hromadně jako předloni na Vánoce?:)