Prosinec 2006

Fotbalový turnaj v Bojkovicích..:)-

31. prosince 2006 v 12:57 | Dandelka |  Fočus
Na včerejší den byl v Bojkovicích naplánovaný turnaj v sálové kopané a aktivní Bařice nesměly chybět:)
Takže jsme kolem šesté rozlepili očička (někteří i dřív, jiní později.. my o třičtvrtě - :-O), poslepu se oblíkli, rozmrazili Boženku a valili pro ostatní kluky. Všude kosa jak z nosa, náledí jak na brusláku, ale kluci byli evidentně dobře vyspaní, takže jsme kolem sedmé mohli vyjet autobuskem z Bařic. Bylo nás... moc:)
Asi tři kilometry za KM se vzadu i vepředu vybalili první tekuté zahřívající zásoby, Kari se uprostřed začal vztekat a mohlo se jet dál. Že někteří nebudou schopni 100% hry bylo všem jasné už v autobuse.
Kolem osmé jsme dojeli do Bojkovic. Nastal malinký problém s hledáním haly, ale i ten byl vzápětí vyřešen. Došli jsme do nedaleké haly, kde už pokuřovali nastavající protihráči v červeno-žlutých dresech - domácí Bojkovice. Hned ve dveřích jsme dostali od organizátorů nadáno, jestli se jako neumíme přezout (má výmluva, že papuče nemám, se jim moci nelíbila:D ) Kluci se převlíkli, já si zapnula bundu až po bradu, jaká tam byla všude zima, my si s Ferim vydupali otevření balkonu, kluci sedli dolů a mohli začít první zápasy.
Bařice došly na řadu až jako třetí, kdy se v prvním zápase utkali se Štítnou. My s Ferim na balkoně vyvěsili vlajku Bařic, kluci naklusali na hřiště a začali bojovat..:)
Jeden zápas trval 17 minut čistého času. Dostali jsme takového zaujatého červeného bojkovického rozhodčího, tak to bylo celkem jasné:) :( Jako první pětka na hřiště nastoupili: brankář Paša a do hřiště Kari, Miči, Dub a Zvony. Jen co se "seznámili" s hřištěm byli vystřídání. Nevím, kdo šel potom na hřiště, každopádně se střídali tito pánove: Paša (stále v brance), Kari, Zvony, Kuba, Alda, Tomas, Miči, Svaťa, oblíkla se i Lentilka (Káďa pro neználky) jako případnej náhradník do branky, Radim, Michal, Adam, Tomáš, Pavel a Peťa.. snad jsem na nikoho nezapomněla..:) :(
První zápas se kluci hodně snažili, ale bohužel týmu Štítné podlehli 3:0.. Mno co, stane se, ne?:) Na to, že v takovém složení, na takovém turnaji, a ještě k tomu v hale hrála většina poprvé..:)
Potom měli jeden zápas odpočinek a nastoupili proti Valašským Kloboukům.. Mno.. Fotbalisti nic moc krásní - ani hezcí..jen tak mezi náma.. Bařice měli nejhezčí fotbalisty:), Tóóóóóĺiko pyšná jsem na ně byla:D, ale hráli taky dobře. Dostali jsme opět červenýho rozdhodčího a výsledek po 17 minutách byl 0:1 pro Klóbrce..:( V tomto zápase byl na dvě minuty vyloučeni Dub (pěkně nespravedlivé.. a řekla bych, když zápas trvá 17 minut, tak dvě minuty jsou hodně krutý trest), protože při střídání hráčů na poli, tam zůstalo o chvlku dýl šest hráčů místo pěti.. Ale že se to stávalo úplně běžně jiným týmům.. to nikomu nevadilo.. Pěkně nespravedlivé:(
Potom naslédovali dva zápasy, kdy měli kluci volno, tak se nadlábli klobáskama (strašně smrděly.. ble bleee..), odpočinuli si a nastoupili proti Kněždubu.. Strašně divnej název, nezdá se vám?:) Měli červený dresy ( koneckonců.. na dresech se objevovaly jen barvy žlutá, čebrená, modrá a zelená) a byli hrozně agresivní, dacani. Na tento jedinej zápas jsme dostali toho druhého rozhodčího a taky podle toho vypadal výsledek. Bařice Kněždub převálcovaly 2:1. Ale odnesly to dva naši hráči. První se zranil Zvony, kterej už si do konce turnaje nekopl a potom Kari. Hrdina si to přestříkal Kelenem a ještě se na hřiště vrátil. Klukům se o hodně zvedla nálada a těšili se na další zápas, kdy je čekal favorit, domácí Bojkovice. Ovšem.. co se nestalo hned po ukončení tohoto zápasu? Červení začali vybuřovat a pustili se do našich hráčů. Ti si to ovšem nenechali líbit, tak tam do sebe všichni začali strkat, ale jakmile žduchli do Kariho, Feri se na balkoně nezdržoval a pádil dolů na pomoct.. Noha nenoha.. už by se mydlil:) Ale toto mu jenom nadzvedlo náladu, tak jsme potom fandili (teda Marťa.. pže já ač jsem se snažila sebevíc..jeho hlas mě vždy přehlušil:D) a tancovali jsme a dělali jsme vlnuuuu..:) Vypadlo to skvěle ve dvou:D
Musím uznat, že se klukům dařilo a ten zápas byl hodně vyrovnanej.. Dali Bojkovicím dva góly, což se žádnému jinému týmu nepovedlo..:) Bohužel při nich stálo jak štěstí tak rozhodčí, takže konečný výsledek 2:3 v neprospěch Bařic..
Poslední zápas nastoupili Bařice proti poslednímu protihráči a to Slavičínu.. Tady už se hotově projevila únava i ten spořádanej alkohol v autobuse a během tří minut kluci inkasovali tři góly, pak Slavičín přidal ještě dva a už to bylo:(
Potom už nám zbývalo jenom se modlit, aby Kněždub prohrál se svým posledním soupeřem, což by nám zajistilo předposlední místo. Fandili jsme Bojkovicím jako o život, což se vyplatilo, a tak Bařice skončili na pátém místě. Myslím si, že v turnaji, kde hrály týmy, kteří normálně hrají o soutěž výš, v kompletně novém složení, si kluci vedli skvěle, dokonce i trenér Bařic byl dojetím bez sebe a klukům celou zpáteční cestu, která byla díky Lumírovi hoooodně veselá, jelikož on chtěl sedět vedle každýho, ale vedle něj nechtěl sedět nikdo, děkoval. Objevil se v autobuse i jeden rozumbrada, který nám svými nadávkami na chvílku pokazil náladu, ale po té, co námi byl poslán, ať se uklidí zpátky dopředu autobusu a tam si klidně rozumuje, byl klid..:)
Cestou zpátky kluci dojeli všechny své zásoby, tudíž jim po třetině cesty začaly praskat močové měchýře. Díky panu řidiči za ochotu zastavit na čůrací pauzu u benzinky, kde se dokoupili papací zásoby, i přes to, že pracovníci benzinky z těch ožralů moc nadšení nebyli:)
Byl to hezky strávenej den, kluci si odnesli určitě krom mnoha modřin i hodně nových zkušeností , zážitků a hlavně diplom za to páté místo. Takže gratulace veliká.
Přeju všem zúčastněným, ať jim ty modřiny rychle zmiznou, Zvonymu se výlečí noha a Kari, se kterým jsem byla s nohou dneska ráno na pohotovosti, a zjistili jsme naštípnutej nárt, od těch hovádek..přeju taky brzké uzdravení, ať tu s Ferim nepajdají a já kolem nich nemusím skákat:)
P.S. Omlouvam se za kvalitu některých foteček..
Videa..:)
Náhodou se mi povedlo natočit Dubův gol tady..
a potom chvilka ze hry.. Upozornila bych na to, že rozhodčí nám nepískl ruku, takže na konci lze vidět, jak Ferimu nasraně vyletěla ruka do záběru:D.. Takže.. "pojďme do nich, do křupanů.." :D

M. Carey - All I want for Christmas

26. prosince 2006 v 20:46 | Dandelka |  Mjůzik
oh,I don´t want a lot for Christmas
There is just one thing I need
I don´t care about the presents
Underneath the Christmas tree
I just want you for my own
More than you could ever know
Make my wish come true...
All I want for Christmas is
You ... yeah yeah

I don´t want a lot for Christmas
There is just one thing I need
(and I) Don´t care about the presents
Underneath the Christmas tree
I don´t need to hang my stocking
There upon the fireplace
Santa Claus won´t make me happy
With a toy on Christmas day
I just want you for my own
More than you could ever know
Make my wish come true
All I want for Christmas is you...You baby

Oh I won´t ask for much this Christmas
I won´t even wish for snow
(and I) I´m just gonna keep on waiting
Underneath the mistletoe
I won´t make a list and send it
To the North Pole for Saint Nick
I won´t even stay awake to
Hear those magic reindeer click
´Cause I just want you here tonight
Holding on to me so tight
What more can I do
Baby all I want for Christmas is you
You baby

Oh all the lights are shining
So brightly everywhere (so brightly baby)
And the sound of children´s
Laughter fills the air (oh)
And everyone is singing (oh yeah)
I hear those sleigh bells ringing
Santa won´t you bring me the one I really need -
won´t you please bring my baby to me...

Oh I don´t want a lot for Christmas
This is all I´m asking for
I just want to see my baby
Standing right outside my door
Oh I just want you for my own
More than you could ever know
Make my wish come true
Baby all I want for Christmas is
You

All I want for Christmas is you baby... (repeat)

Jak jsme parkovali u vchodu...

24. prosince 2006 v 18:16 | Dandelka |  Cestování s Málinkou
Tak už je to tu.. Nakonec jsem tu rubriku Cestování s Amálkou udělala.. Mohlo tam být cestování do Zlína, ale čék nikdy neví, kam to bude:)..

Byl čtvrtek a my se s Karim vypravili do Zlína.. Vzali jsme našeho Hubertka, aby si Boženka odpočinula a hurá nakupovat vánoční dárečky.. Mno jo. když se to nechá na poslední chvilku, tak se to nechá na posledni chvilku.. nedá se svítit..:( Chyběly nám nějaké dárečky, tak jsme se vypravili do Zlína. Dojeli jsme do Malenovic a dosud cesta v pořádku.. Zastavili jsme se v Tescu. Parkoviště bylo plné autíček, které dovezly stejné opozdilce, jako jsme my dva. Na nás čekalo místečko hned u samotného vchodu. To jsme si libovali, jaká je to paráda stát u vchodu a nechodit přes celé parkoviště. Asi po půl hodince jsem vyšli, spokojení, že máme dárečky dokoupené (to byla rychlovka, co?:) ) tak jsme se koukali na Huberta a Kari říká: "Mno jo.. to jen tak někdo neumí zaparkovat si krásně u vchodu.. to musel být frajer, kdo tu parkoval.." :D :D :D :D Hodili jsme do autíka dárečky a šli nakuknout ještě do Aska. Když jsme všechno obhlídli, vrátili se a že pojedeme dál do centra Zlína, kde byla naše cílova stanice.

Ale ouha.. Sedíme v autíku a Hubertek stávkuje.. Prostě se asi naštval, že jsem ho nechali stát venku v zimě mezi ostatníma autíčkama a nemínil nastartovat.. Byla jsem klidná.. Naše auto znám a vím, že se sem tam sekne.. ale nakonec vždycky povolí a nastartuje.. Ale když nechytl ani na počtvrté, začala jsem tušit, že to nebude jžádná sranda.. Mé slunce života autům ale rozumí, tak jsem byla klidná víc, než kdyby vedle mě seděla baba, nedej bože, kdybych tam byla sama:D Táta mi po telefonu oznámil, že máme zkoušet startovat, dokud nevybijeme baterku, a pak jít na autobus:D Povzbudivé, no ne?:) Tak Kari začal nadávat, proč jsme to pitomý auto nechali u vchodu a už lezl do motoru.. Pokaždé když zvedl hlavu, tak jen zamručel něco v tom smyslu, jako, že naposledy, co parkujeme u vchodu.. Ale jako jak jsem to tak pozorovala.. Ty lidi si nás absolutně nevšímali.. Prostě buď foforovali dokoupit dárky, a nebo fofrovali domů je zabalit nebo co.. Absolutní nezájem o takovou zajímavou podívanou..:)

"Nastartuj" .. Mno..tak jo..Jenže.. já fakt nejsem zvyklá kontrolovat řadící páku.. a on si tam Kari zařadil jednčku, takže jsem ho málem přejela.. Potom jako že teda zkontroluje svíčky.. "Nastartuj." I přes tu kapotu jsem viděla, jak jím jenom projelo bůh ví kolik voltů.. Jej.. Já si ho málem zabila..:( :-O Třásla jsem se za tím volantem.. pototo až za ušima..:) Asi po dvaceti minutách se Kari, špinavej z motoru až za ušima, koukl ještě na pojistky a vono to tím bylo.. Tak jsme vyměnili pojistku, správněji řečeno Kari vyměnil pojistku:), a hurá pryč..:) Dojeli jsme do Zlínka, kde já díky hustému provozu a netolerantím lidem, kterých všude bylo jak nasr... chytla rapla, protože všichni do všech žduchali, v autech na sebe všichni troubili a jezdili po hlavní jak magoři a nikde vás nepustili..
Prej že jsou Vánoce svátky klidu.. Ani ani... Proč se ty dárky, nedají koupit na poslední chvilku v klidu? Šmááárja.. jenom když si na to vzpomenu, tak mě chatá rapl..:( Nakonec budu souhlasit s tou paní v reklamě, která žádá, aby se Vánoce zrušili, protože už to nejsou vůbec svátky klidu, ale svátky zamračených, netrpělivých a nasraných lidí..:( Příští rok začínám kupovat dárky hned v lednu a v prosinci nevystrčím z baráku nos a ať se lidi v těch obchodech třeba umačkají..:( Zaplať Pán Bůh, že není sníh, nebo náledí, nebo břečka, protože to by se ti lidi na těch ulicích asi po zabíjeli.. Někdy mě fakt mrzí, že ani o Vánocích se lidi nepřemůžou a prostě si tu frontu v obchodě nevystojí v klidu, ale místo toho špačkují, jak jsou všichni pomalí.. Chtěla bych je vidět za tou pokladnou..:(

A tak potom.. jeďte se mnou někam.. Já asi přináším smůlu..:(

Přáníčko pro vás

24. prosince 2006 v 10:23 | Dandelka |  Vánoce
Krásné Vánoce, bohatého Dědu Klause a Santu Mráze. Je čas zabalit kapry, upéct dárky a zabít vánočku. Hlavně to v tom shonu všechno nepopleťte. Hezky si ty Vánoce užijte a na Silvestra to moc nepřežeňte, pže jak na Nový rok, tak po celý rok, do kterého vám přejeme jen samé štěstí, zdraví, úspěchy, lásku a pohodu..:)

Kamion Coca cola v Pr...

20. prosince 2006 v 11:07 | Dandelka |  News
Tak, záviďte, mě začaly Vánoce.. Teda.. prázdniny.. Jen mi chybí ten sníh...:,o(
Dozvěděli jsme se, že v pondělí parkuje ve Zlíně kaminon Coca coly, ale jelikož mě v úterý čekaly ještě písemky, musela jsem jej oželit, tak jsem se za ním s Karim, Ferim a holkama vypravili v úterý odpoledne do Přerova. Cesta to byla, především u Kariho, nervů-plná, protože tam bylo aut a a aut (nevím, jestli je to tam normální, nebo to bylo jenom kvůli akci na náměstí, ale bylo to teda šílený...) Vjeli jsme až prakticky na náměstí, kde lidi přecházeli po cestě, jak kdyby byly všude přechody pro chodce. A najednou u cesy stál úplně brutální shluk lidí. "Na co tam všichni jako čekají?:-O?!" Ptala jsem se vyjeveně.. A Feri: "Čekají na autobus:D" Hah:) Mno..:) Když jsme objeli komplet celý Přerov, usmálo se na nás štěstí a na jakémsi špinavém sídlišti jsme našli jedno volné místečko, tak jsme tam nechali Boženku a valili jsme na náměstí na kamionek. Napřed jsme viděli přerovský vánoční stromeček.. Je úplně mega obrovskej a na rozdíl od Zlína či Kroměříže je osvícen barevně a musím uznat, že je moooc krásnej.
Pod stromečkem byl velikej zvon, u kterého se jen střídaly děti, které chca nechca dělaly hluk tím, jak na zvon zvonily. Celkem mazec. Takovej malej zvoneček a šel slyšet na celej Přerov. Holky se u něj nakonec taky vyfotily, ale před tím s malýma klukama musel Marťa svést nelítostnej boj, aby je z tama vystrnadil.. Tipněte.. vyhrál 180 cm vysokej urostlej kluk nebo 80cm špunt?:)
Pak tam byl samozřejmě nějakej doprovodnej program, kdy špunti zpívali, hádali písničky nebo zeměpisná místa a za to je čekala vždycky nějaká odměna, jako Coca-cola, razítko, obrázek, čepička nebo nějaká hovadinka. Tak jsme obešli celé to jejich náměstí, všude to krásně vonělo bramborákama, svítily všude svíčky.. a tím, že byla zima to fakt všechno mělo vánoční atmosféru..jen ten sníh tam strašně chyběl. .:,o(
A konečně něco o tom kamionku.:o) Čekala jsem teda trošku větší ( v té reklamě tak vypadal.. ale.. to je ta moje skromnost), ale byl teda nádhernej.. Krásně osvícená ta kabinka.. celej červenej, jen ty svíčky na něm zářily. Zadní část má otvírací a ta je udělaná jak obývací pokoj (krááásnej), ve kterém sedí Santa Claus a bere díťata na klín... Mno.. prostě Amerika se dostala až do ČR.. ale kamion nemá chybu.. taky bych v takovém chtěla jednou bydlet:)
Bylo o úúúžasný a já moc děkuju svýmu doprovodu:) :o**

Amor magor

17. prosince 2006 v 19:37 | Dandelka |  Mjůzik
Mno.. Lucka Bílá:)
Jsme teď jeli s Karim a v radiu začali hrát toť tu písničku a on na ni začal pařit jak za mlada, div jsme se nevybourali.. tak jsem ji samozřejmě stáhla a už si na ni tady taky ujížím.. a vy můžete taky.. zapadá-li do vašeho vkusu, tak si ji stáhněte tady:)a zpívejte a tancujete:)
1.Tupý kupid Amor popleta,nazdařbůh střílí šípy do světa,stojim tu plpnková jak děsnej křen,a nikdo ne a ne bejt postřelen!

2.Hej hej ty snad spíš!Amor magor,tak to je můj kříž!Mě sejmul ale do něho se netrefil,ten Amor magor asi zřejmě předtím pil!

3.Já marně hrozím do nebe a čekám až se strefí taky do tebe!Hej hej,ty snad spíš!Amor magor,tak to je můj kříž!

4.Nechá mě zestárnout on nechá mě tu stát!Dřív než ten něco uloví,tak je mi nejmíň padesát!

5.Kdo je tu tupý jestli on či já!Na lásku přece musíme být dva.Kdy hodlá ten svůj šíp už vystřelit,takhle dobře a přesně ať už máme klid!

6.Hej hej ta snad spíš!Amor magor,tak to je můj kříž!Je asi slepý jako patrona,natrefil by se ani do slona!

7.Pěknej bůh lasky tenhle nelida,to spíš odprásknu já už toho kupida!Hej hej ty snad spíš!Amor magor,tak to je můj kříž!

Chudák Santa

17. prosince 2006 v 13:39 | Dandelka |  Vánoce
Vědecká studie na téma Santa Claus
Kdo ma male deti, necht jim tento pribeh sdeli tesne pred 24.prosincem, urcite to zabere.
Na svete je asi dve miliardy deti (osoby mladsi 18 let). Protoze Santa Klaus nenavstevuje deti Muslimu, Hindu, Zidu a Buddihstu, snizuje to pocet navstivenych na 15%, cili asi 378 milionu (podle Uradu pro populaci). Prumerna hodnota 3,5 domacnosti na dite znamena 108 milionu domu, pricemz>>predpokladame existenci alespon jednoho hodneho ditete v kazdem dome. Santa pracuje o Vanocich zhruba 31 hodin, diky ruznym casovym zonam. Predpokladejme, ze cestuje na zapad (coz je logicke). Celkove to znamena 967,7 navstev za sekundu. To znamena ze pro kazdy Krestansky dum s hodnym ditetem ma Santa asi 1/1000 sekundy na zaparkovani sani, vysednuti, sestup krbovym kominem, naplneni ponozek, snezeni obcerstveni, ktere pro nej bylo pripraveno, vystup kominem, nasednuti do sani a presun k dalsimu domu. Kdyz predpokladame, ze techto 108 milionu domu je rovnomerne rozlozeno okolo zeme (coz neni pravda, ale pro nase vypocty to postaci), znamena to 0,78 mil mezi dvema domy, celkove 75,5 milionu mil, nepocitaje prestavky na umyti a odpocinek. To znamena, ze Santovy sane se pohybuji rychlosti 650 mil za sekundu - 3000 krat rychlost zvuku. Pro srovnani: nejrychlejsi dopravni prostredek vyrobeny clovekem, vesmirna sonda Odysseus, se pohybuje smesnou rychlosti 27,4 mil za sekundu a bezny sob dokaze bezet maximalne rychlosti 15 mil za hodinu. Naklad sani je dalsi zajimavy element. Za predpokladu, ze kazde dite nedostane darek vetsi nez stredne velka stavebnice Lego (asi jeden kilogram), pak sane vezou 108 tisic tun, nepocitaje v to vahu samotneho Santy Klause. Na zemi utahne bezny sob ne vice nez 150 kilogramu. I kdyz zarucime, ze "letajici" sob unese desetinasobek normalniho nakladu, let by nebyl mozny s osmi, dokonce ani s deviti soby. Santa by jich potreboval 72 tisic. To zvysuje hmotnost (bez vahy sani) o dalsich 21 600 tun. Celkove se dostavame na 130 tisic tun, coz je zhruba dvojnasobek vahy Kralovny Alzbety (lodi, ne vladkyne). 130 tisic tun, cestujicich rychlosti 650 mil za sekundu, vytvari obrovsky vzdusny odpor a zahrivalo by to povrch sobu a sani stejnym zpusobem jako raketoplan vstupujici do atmosfery. Vedouci par sobu by absorboval 14,3 quintilionu joulu na kazdy kus. Kratce receno, temer okamzite by shoreli, vystavujic tak naporu par za nimi a tvoric mohutnou zvukovou explozi. Cely zaprah sobu by se tak odparil behem 4,26 tisiciny sekundy, neboli behem Santovy navstevy v patem dome. Ale i kdyby toho nebylo: sane akceleruji z 0 na 650 mil za sekundu behem 0,001sekundy. Pretizeni odpovida asi 17 500 G. 125 kilogramu tezky Santa Klaus (a to by vypadal jeste celkem hubeny) by byl pritlacen na sedadlo sani vahou 2 187 500 kilogramu, okamzite drticich jeho kosti a organy a to by ho zmenilo na tresouci se skvrnu ruzoveho rosolu. Proto jestlize Santa Claus existoval, je ted mrtvy.

Trochu kultury neuškodí

14. prosince 2006 v 10:23 | Dandelka |  News
Mno jéje.. to bylo:) Dostala se ke mě informace o vystoupení sboru kroměřížského gymnázia. Měla se ke mě tato informace sice dostat od Kaynnky, ale ta na mě evidentně zapomněla, tak jsem se to dozvěděla od Kariho mamči, zároveň s pozvánkou, ať jdu s něma. První se ve mě projevilo to zodpovědnější já, které řeklo: "Ne, musíš se učit," ale když už bylo jasné, že pojede i Kari, neváhala jsem.. Nakonec, zase změna plánu, že nepojedem, protože se musí odvést nechat opravit autino. Kolem šesté zvoní telefon: "Za deset minut jsem u tebe, dělej, jedem, Martin bude teprve zpívat" Mno uznejte, Marťovu show jsem si nemohla nechat ujít:) Parkli jsme to na námku a prej "honem utíkej" Mno.. s rozseklým palcem, což se mi povedlo ráno, to šlo horko těžko a Kari mě ne a ne na ty záda vzít:(
Tak jsme doběhli na gympl, našli tu jejich super slavnou aulu a vpluly dovnitř. Zpusobili jsme malý rozruch našim pozdním příchodem, ale naštěstí na náš zbylo posledních pár míst (ne.. neobsadili jsme všechna, pouze dvě:) ). Tak jsme s napětím usedli a čekali, co bude:) Marťa nezklamal a my se dočkali...) Teda.. jako, ne že by zpíval jenom on, ale přece jen, ode mě už jsou ti lidi mladší, tak je neznám, že? Takže jsem tam jela především za účelem kuknout na Feriho a Kayku.. Feri opravdu nešel přehlídnout. Komediant. On totiž ostudu dělá úplně všude a musí všude nad každým vyčnívat..:) Dělal tam blbinky, ale pořád to teda nebylo nic proti tomu, co dělá doma. "Divej na tu levou stranu, jací šprti.. a druhá? Tam je Martin.. Úplně jim to kazí:D" Pořád jsem čekala, kdy rozbalí tu svou slavnou Pomádu, ale bohužel jsem se nedočkala. za to po pár písnčkách, jsme se dočkali Marťovýho sóla.. Jako, ne že bych ho nikdy neslyšela zpívat, ale většinou u toho dělal kraviny, tak jsem spíš než zpívání vnímala ty jeho kravinky a kroucení, tudíž jsem po zaznění jeho hlásku zůstala hledět s otevřenou pusinkou. To jsem si uvědomila, až mi ji Kari zavíral. Heeeej. Mno..vyrazil mi chlapec dech.. Nedá se svítít.. po jeho "vážném" sólu se v něm opět probudil ten čertík a divadlo začalo nanovo...)
Rozhodně.. musím uznat, že sbor gmnázia má pořád svou kvalitu. Od dob, kdy tam zpívala Eliška se kvalita nezhoršila.. a můžu jejich koncertíky vřele doporučit. Doma jsem dostala ještě letáček od vystoupení společně s Marťovým podpisem, takže se mý pra pra pravnuci budou mít hodně dobře, až bude Marťa slavnej a oni to prodají:) Kultuře zdar(ec)!!:)

Juuu..to je sněhu:)

12. prosince 2006 v 13:57 | Dandelka |  Vánoce
Dneska jsme valili o půl šesté na busík a pršelo a pršelo a pršelo.. Dojeli jsme do Zlína a pršelo a sněžilo.. Když jsem se v půlce hodiny podívala z okna, snížek už zůstaval na zmrzlých autech a na popelnicích. Když jsme se přesouvali do druhé budovy.. klouzalo to, až jsme měli co dělat, abysme ten kopec nesjeli z vrchu až dolů po zadečku..:)
Po druhé hodině jsem to zabalila a utíkala na nádr.. Došla jsem tam se zasněženýma vláskama a cestou domů pozorovala, kde je kolik sněhu. Ovšem..:) V Otrokovicích už mě čekal Kari a vzal mě na výlet..:) Bělov, Žlutavy, Kostelany.. Fííííííha... Pánovééé.. tam bylo sněhu jak uprostřed ledna.. V Kostelanech normálně na cestách hroudy sněhu, na stěnách, na polích.. všude sníííííííh.. A na víkend se má trošku ochladit.. tak se modleme ať ten snížek na ty Vánoce máme..:)

Last X-mas

11. prosince 2006 v 17:34 | Dandelka |  Mjůzik
Tak toto je snad moje nejoblíbenější vánoční písničkaaa... Lovujuuuu..moc:))) A už ci Vánoce:)
I gave you my heart
But the very next day you gave it away
This year
To save me from tears
I'll give it to someone special
Last Christmas
I gave you my heart
But the very next day you gave it away
This year
To save me from tears
I'll give it to someone special
Once bitten and twice shy
I keep my distance
But you still catch my eye
Tell me baby
Do you recognize me?
Well
It's been a year
It doesn't surprise me
(Happy Christmas)
I wrapped it up and sent it
With a note saying "I love you"
I meant it
Now I know what a fool I've been
But if you kissed me now
I know you'd fool me again
Last Christmas
I gave you my heart
But the very next day you gave it away
This year
To save me from tears
I'll give it to someone special
A crowded room
Friends with tired eyes
I'm hiding from you
And your soul of ice
My god I thought you were
Someone to rely on
Me?
I guess I was a shoulder to cry on
A face on a lover with a fire in his heart
A man under cover but you tore me apart
Now I've found a real love you'll never fool me again
Last Christmas
I gave you my heart
But the very next day you gave it away
This year
To save me from tears
I'll give it to someone special
Last Christmas
I gave you my heart
But the very next day you gave it away
This year
To save me from tears
I'll give it to someone special
A face on a lover with a fire in his heart
A man under cover buy you tore him apart
Maybe next year I'll give it to someone
I'll give it to someone special.
Koťátko..máš tu i Ijáčka.. je skvělej, mno ne?:)

Česko proti chudobě...

9. prosince 2006 v 18:27 | Dandelka |  Vzkazy
Web, kde se dozvíte víc je www.ceskoprotichudobe.cz


Čím blíž jsou ty Vánoce, tím víc to na mě všechno padá:( Proč má někdo všechno a někdo nemá nic?:(


Pro všechny nemocné človíčky

8. prosince 2006 v 7:24 | Dandelka |  Vzkazy
Tak jsem včera zapla ICQ a u spousty lidiček svítil teploměrek a bylo tam připsáno něco s tím, že jsou nemocní.. tak.. právě vám všem, bych ráda popřála hodně vitamínků do sebe a brzo se uzdravte, ať jste na Vánoce fit:)

Mikuláš

6. prosince 2006 v 8:40 | Dandelka |  Vzkazy
Přeju všem krásného Mikuláše, štěstí při zpívání básniček a recitování písniček a především.. hodně naděleného uhlí, ať máte čím topit:) pa pa la la

Konečně něco z krku:)

5. prosince 2006 v 14:35 | Dandelka |  All about me
Mám za sebou konečně první započet.. Měl tři části, ale já mám všechny za sebou, mám zápočet a aspoň z něčeho mám dobrý pocit.. Teď tady toho nebude moc přibývat, protože je toho učení moc:( A už mi teče do bačkůrek:( Chjo.. tak.. se omlouvám.. Omluvuju se předem.. pa pa la la
Nejsem tak pilná..jen tak zoufalá.. :( :) Je toho kotel moc

Vánoční stromečky po cestě do Zlína:)

3. prosince 2006 v 14:57 | Dandelka |  Vánoce
Včera jsem byla pozvána na projížďku do Zlína zakončenou prohlídkou vánočního stromečku ve Zlíně. Kdo mě zná, tomu bylo jasné, že jistě neodolám. A taky, že ne. Počkali jsme než se vrátí Feri s Kajinkou aby pohlídali holky a mohlo se jet. Stavili jsme se v krásně vyzdobeném Tescu ve Zlíně. Všechno laděno do fiálově- jakési.. Hlavní bylo,..alespoň pro mě.. že tam byla ta fialová:) Nakonec jsme se stavili ještě v Baumaxu pro desku, která nebyla.:-D Jelikož na svém pracovišti pracovník oddělení s deskama nebyl, neváhali jsme zazvonit..:) V mžiku se ozvalo hlášeni "Deska, ať se dostaví na své informace..." Ať jsem byla sebevíc unavená toto mě dostalo. Při představě jak za pult napochoduje deska mě chytl neobyčejně velký záchvat smíchu, až mi Kari zakrýval pusu, aby se to tak nerozhlíhalo..:) Mno, aspoň něco legračního, když už mezi těma věcima nic, ne?:)

Vyjeli jsme před Tesco, kde byl malinkej ozdobenej stromeček. Hned jsem vám ho vyfotila:) Na druhé straně silnice byl velikánskej zeleně ozdobenej stromeček. Tůze pěknej. Nakonec jsme se tedy dostaly až do Zlína.

Zlín byl už krásně osvětlen (svítí dýl než Kroměříž:( ) Jako.. ve dne ty ozdoby jsou rozhodně hnusnější než v KM. Jsou takové.. umělé.. Kdežto v KM tomu dává radostný pohled alespoň ta zelená. Ale večer. Toš to byla krása. Malinký svíčky krásně tvarovaly sněhuláčky, zvonky, komety, hvězdy a já nevím, co všechno. Je pravda, že tam byle jeden polorozsvícenej sněhulák a zvonek.. asi postížení..:( Při představě, že by Dawe, jako vyštudovanej elektrikář to šel opravit, a vyhodil by celej Zlín, jsme šli do kolen:) Tak se tam smějem, nic nejede, tak se chystáme přrejít na druhou stranu cesty na červenou. V tom Marťa ze srandy.. : "A už nás berou..." Všichni jsme se začali smát, dokud Marťa s Dawem neřekli, že cajti stojí na té samé křižovatce a čekají na červenou. (V té tmě jsme viděli fakt jenom světla..) Kari: "A od kdy mají policajti felicie?" Dawe: "Od té doby, co mají majáčky na střeše.." :D :D :D Tak to byla klika jak blázen:D
Nakonec jsme došli bez jakékoliv újmy až na náíměstí, kde už stál nááádhernej velikánskej krasně osvětlenej stromeček. Byl obmotanej žárovičkama plus do toho ještě další řetaz s velkýma žárovkama problikával. Fakt strašně krásnej. Plus dva stromy nazdobené jako ty kolem kašny u nás v KM. Ale co nás všechny očarovalo nejvíc, a na co jsme koukali bez mrknutí ok několik minut s otevřenýma pusinkama, byla náderně udělaná osvětlená fontána ze světýlek... tak Kari vzal foťáček a začal fotit. Když konečně našel správnej režim, smazal předchozí fotky, aby to vyfotil. Pak blik.. a cvak.. Foťáček zkapal.. Došly baterky.. A náhradní byly samozřejmě v autě:( Takže fotečky nejsou. Mě naskočily slzičky do očí, tak mi bylo přislíbeno, že pojedem příští týden buď brzo ráno do Zlína ať si to můžeme vyfotit, a nebo hned jak napadne sníh, protože pak to bude ještě krásnější:) Už se moc těším, a pak slibuju, že fotky budou:)
O třičtvrtě na 10 jsme dojeli do KM a já s prázdným žaludkem doběhla k ťamanům na gyros, na kterej jsem měla chuť dobře týden, aby mi nabídi hranolky, že nic jinýho nemají:( Tak jsem si je dala se salátem a valili jsme na Slady. Oproti minulému týdnu tam bylo poloprázdno. Alespoň se nemohlo stát, že bych potkala mé oblíbené plešovčáčky: Micki, Lukášekch, Shoti a nádherná princezna Pollynka. Pak mi zbytek utekl. Když jsem je našla, našli jsme volné místečko :-O Wow.. na Sladech:) Tak jsem chvilku sedli, vypili sodofku, pozorovali lidičky kolem a následně i slečnu kroutíc se kolem tyče (to spíš kluci, mno) a po hodince se odebrali do postýlek, protože jsem byla tůze unavená. Karimu se sice nechtělo, ale co mu zbývalo?!?!? Já se stěži oblíkla do pyžamka a už jsem spala ve stoje..:)
Ale výletek to byl moc krásný a já jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost vidět takhle večer krásně osvětlenej Zlín, ale mnohem krásnější to bude, až napadne snížek. Už aby to bylo:) Všem vřele doporučuji.. Stojí to za to:)

Čím to je?

1. prosince 2006 v 11:20 | Dandelka |  Mjůzik
Čím to je, čím to je,
že rieka do mora sa vlieva
a ten, čo nevie spievať spieva.
Čím to je, čím to je,
že mladí netúžia byť múdri
a ženy ukryté sú v púdri.
ref.: Možno zlodej a možno mních
spísal knihu kníh,
čo raz a navždy vysvetlí,
prečo sú veci tak jak sú,
život má chuť zápasu
a človek ním len ,preletí.
Čím to je, čím to je,
že Mesiac so Slnkom sa strieda,
na Zemi blahobyt a bieda.
Čím to je, čím to je,
že leto nenávidí jeseň
a kritik nenapíše pieseň.
ref.: Tá otázka je možno hlúpa,
no ja chcem vedieť čím to je,
že dym z cigarety stúpa,
že husle rozozvučia iba sláky
a lietať nedokážu ľudia,
ale vtáky.
ref.: Možno zlodej a možno mních ...
Snáď sa raz odpovedí dočkám,
nemusím všetko, stačí niečo,
otázok má každý plný zoznam,
čím to je a vôbec prečo?
Čím to je, čím to je,
že neúspešní chcú byť z krvi tých,
čo úspešně sú prví.
Čím to je, čím to je,
že maliar uznania sa dočká,
až keď zavrie svoje oči.
ref.: Možno zlodej a možno mních
spísal knihu kníh,
čo raz a navždy vysvetlí,
prečo sú veci tak jak sú,
život má chuť zápasu
a človek ním len ,preletí.
Mno jo no.. krásná písnička.. a No name.. hmm:) Mám je ráda:)

Než se rozsvítí vánoční strom..

1. prosince 2006 v 7:34 | Dandelka |  Vánoce
jn..takto nějak se o tom psalo v novinách.. Pro mě je to jedna z nejdůležitějších událostí roku. Nebyl snad rok, kdy bych se rozsvěcování stromečku na našem náměstí nezúčatnila. Tak Karimu nic jinýho nezbylo..:) Nabrali jsme Lucku s Verčou, domluvili Ďábličku
a nakonec se přidal i Sakin,
a mohlo se jet... Kurňa..:) To byla zima:) Objeli jsme celé město, ale místo nikde nebylo, tak jsem to nakonec vzdali a jeli to zakotvit k hypernově a odtud pěkně po svých..:) Holky prahly nejvíc po Michalovi, co ze sebe nedělá blbečka jenom v telce, ale i u nás na náměstí. Jak se to někomu může líbit, to fakt nechápu, ale budiž:) Holky jím bylo očarované a skákaly, jen aby viděly, jak tam stříká rozprašovačem a zpívá k tomu:) Nakonec se kluci teda dali ukecat a vzali holky na ramena.. (nevím jestli to Lucce pomohlo, když je samotnej Saki šprček, ale tvářila se spokojeně:) )
Jakmile skončil Michal, holky chtěly balonky, tak Kari se odpojil vzal obě cácory za ruku a šly na balonek. Nevím jestli je cestou okouzlily čepice, nebo na balonky byla řada, každopádně přišly bez balonku, ale se svítícíma santaclausovskýma čepičkama na hlavách..:) Vůbec jim nebyly velké:) My s Ďábličkou a Sakim zatím zašli na oříšky a gumovýho hada..:)
Když jsme se konečně našly, my se Sakim si všimli, že už je rozsvcenej stromeček:) Furt jsem čekala na projev starosty, a on prej kecal jenom pod tím stromkem.. Ale.. Kdo říkal, že je opravdu krásnej.. ten nemluvil do větru.. Ne startostaaa.. stromek:) Krásně velkej.. a... jsem unesená..:) Dostala jsem pod stromečkem krásnou sladkou velikou pusinu od miláčka, chvilku jsme pod stromekm pokecali a čekali až se setmí, ať si tu krásu užijeme.
My potom odvezli holky a vrátili se zpět do města za těma dvěma, kteří si užívali solidně i bez nás:) Sakimu svítila očička, Ďáblička se už hezky rozpovídala. Tak jsme si dali mimořádně hnusnou čokoládu, nechali si pustit pár písniček, pokecali a kolem osmé jsme odvezli Ďábličku i Sakiho domů a jeli taky spinkat:)
PS: Je to blbý..ale.. ehm.. mě nevydržely baterky..takže.. nemám jak je stromeček vyfocenej:( Mám jen jednu fotečku, protože do druhé mi jakejsi chlap strčil hlavu.. Tak já ho potom někdy zajdu vyfotit a fotku sem dodám:) Zatím vám musí stačit toto:) (Opět špatnej datum)