Listopad 2006

Příběh Lásky

30. listopadu 2006 v 7:41 | Dandelka |  Ehe...?:)
Před dlouhou, dlouhou dobou existoval ostrov, na kterém žily všechny pocity člověka: Dobrá nálada, Smutek, Vědění …a kromě ostatních různých pocitů i Láska. Jednoho dne se pocity dozvěděly, že se ostrov potopí. Každý si tedy připravil svou loď a odplouval z ostrova. Jen láska chtěla čekat do poslední chvíle. Ještě než se ostrov potopil, prosila láska o pomoc. Na luxusní lodi plulo kolem lásky bohatství. Zeptala se: "Bohatství, můžeš mě vzít s sebou?" "Ne, nemůžu. Mám na své lodi mnoho zlata a stříbra. Tady pro tebe není místo. " Tak se láska zeptala pýchy, která projížděla kolem na přenádherné lodi: "Pýcho, můžeš mě vzít s sebou?" "Já tě, lásko, nemůžu vzít…" odpověděla pýcha,
"tady je všechno perfektní.Mohla by si poškodit mou loď." Láska se tedy zeptala smutku, který jel kolem: "Smutku, prosím, vezmi mě s sebou" "Ach lásko, " řekl smutek,"já jsem tak smutný, že musím zůstat sám." Také dobrá nálada projela kolem lásky, ale byla tak spokojená, že ani neslyšela,
že na ni láska volá. Najednou řekl nějaký hlas: "Pojď lásko, já tě vezmu." Byl to nějaký stařec, kdo promluvil. Láska byla tak vděčná a šťastná, že se zapomněla zeptat na starcovo jméno. Když přijeli na pevninu, stařec odešel. Láska si uvědomila, že mu hodně dluží a zeptala se vědění:
"Vědění, můžeš mi říct, kdo mi pomohl?" "To byl čas," odpovědělo vědění. Čas?" zeptala se láska,
"proč mi pomohl čas?" A vědění odpovědělo: " Protože jen čas ví, jak důležitá je láska v životě."

Stromečky

30. listopadu 2006 v 7:18 | Dandelka |  Vánoce
Přesně před rokem jsem vlastně začala s tímto blokem.. pamatuju si, že jsem začínala Vánocema:) Nebo tak nějak..:) Našla jsem dva ehm.. stromečky.. Mno..neberme lidem jejich vkus, ze? My došli třeba s Karim nedávno do tesca (bývalého Carrefouru) tam černej vánoční stromeček.. Nevím nevím.. já osobně bych si černej nebo růžovej..faaakt nekoupila, přesto že jsou to super barvy:) Myslím, že doba jde dál, ale prosím.. nechme stromečky zelené.. Vždyť jsou krásné... TADY je krásný odkaz na kterým se dozvíte mnoho informací o vánočních stromečcích.. (v angličtině). Mimo jiné se tam dozvíte jaký stromek stává u Bílého domu, najdete tu recept na vánoční cookies na stromeček, pár informací ke jmelí a mnoho zajímavýho.. myslím, že stojí zat o si ten slovník vzít k ruce a dát se do čtení:)

Mno jo.. zítra je tu prosinec

30. listopadu 2006 v 7:07 | Dandelka |  Vánoce
Já už mám vánoční náladu, i vánoční ozdobu.. Máte i vy? Jestli ne. tak TADY je fakt hodne ploch na počítač.. určitě si vyberete.. Těch stránek je hodně.. ale já vybrala tuto..tak snad se bude líbit.. tak hodně štěstí a zábavy při vybírání ozdob vašeho pc:)

Fotky jsou konečně tu

28. listopadu 2006 v 11:57 | Dandelka |  Photos and pictures
Tak.. konečně jsem nabila baterky a dostala se k tomu, abych vám sem dala ňáky fotečky z myslivecké zábavy..:) Tak.. kukejte, kladně hodnoťte to komentářů.. blbý poznámky si nechte pro sebe:) Jo.. Datum je špatnej:D
Kari - Saki - Dawe... Mno řekněte sami... nesluší jim to???:)
Taky kluci..stejné pořádí.. Baňkovaná:)
Dawe a Marťa
Saky a Baruška
Já a Kari
A tady jsou fotečky nafocené během tomboly:D :D :D.. Upozornila bych na detaily Kariho pěstiček:)
Tady kontroloval pro jistotu i Dawowi lístečky:)
A tady ...:)

Myslivecká zábava...

26. listopadu 2006 v 15:44 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
Tak se nám dostalo od Sakiho pozvání na myslivecký ples do Trávníka, který se konal v sobotu 25. listopadu. Když mi Saki řekl, že účast je v kvádru a šatičkách, myslela jsem, že si dělá srandu, ale ono ne:D Ale tak jednou za čas nám to neuškodí. Po strašne dlouhé době jsem měla hodně času na přípravu, tak jsem si umyla vlásky - aji natáčky jsem měla:D (ale v konečném efektu to stejně nešlo poznat:D), nehty jsem si nalakovala (mno snad po roce:D).. Fakt jsem si to užívala.. Bylo to jako za mlada, kdy jsem jezdila do Lubné.. Mezi tím jsem si psala se Sakim a posilala mu postupy, jak si uvázat kravatu, protože na to chudák nestačil (po hodině si všiml, že se snaží si uvázat opasek:D). Ale nakonec se povedlo a jeho uzel na kravatě s orlem byl přímo ukázkový:) A tak jsem se o půl deváté konečně dočkala svýho doprovodu. Načančaná v dlouhých šatičkách a k tomu DCíčka.. Mno nemělo to chybu.. (ne.. vzala jsi si i podpadkáče..ale.. nakonec jsem byla ráda, že tenisky mám..nevím nevím, jak bych v podpatkách řídila..:) ) Já, Kari, Dawe a Marťa jsem dojeli do Trávníka, kde se nás ujal Saki, odvedl nás k našemu stolečku, na kterém byly dvě větvičky, který si kluci hned rvali do kapes:) Donesl nám kofolku a my to začali očumovat. Věkový průměr byl spíše vysoký, ale i to se postupem času napravilo, když došly moje kámošky ze základky Šárča se svou sestrou Magdou a jejich kluci, pak současná spolužačka se ségrou a a kámoškama... Dokonce i moje rodinka Janča s přítelem. .Mno nebylo to nejhorší. Saki nás seznámil se svou novou přítelkou Barunkou a už to němelo chybu. A tak jsem kecali, dostali jsme lístečky do tomboly... a tak jsme se po zbytek večer a těšili na tombolu a plánovali si, co bychom tak mohli vyhrát..:)
Konečně tu byla jedenácta hodina, kdy začínala tombola.. Kluci si před sebe dali lístečky a natěšení jak malí Jaryni kontrolvali ty barevný papírky a jejich smutek a především.. agresivita, stoupaly..:D Špačkovali na všechny strany, vykřikovali, kterak je to podplacené, a že my máme neplatné losy..:) Kari postupně červenal, bělal, fialověl, zatínal pěstičky, věčně vyskakoval ze židle, jako kdyby seděl na špendlících:) "A máme tu balíček kávy" "To je moje" "Vždyť ty kafe nepiješ" "Začnu!!!" // "Toš Rade, a to si říkáš kamarád, cos nám to donesl" // "Jo, hochu, s takovou kamarádi nebudem" // "Srnku nechcu, jak bych ju vezl?" // "Ty vole, ten zajíc je živej:-O"// Po půl hodině utrpní, kdy jsem nevyhráli ani pitomý brambory (ale k 25kg a vitamínovýmu balíčku nám moc nechybělo.. jen to pitomý razítko) jsme se zvedli, a jelikož kluci požili, byla jsem posazena za volant..
Cesta to byla šílená.. Táhli mě neznámýma cestičkama, tou tmou do Sulimova, aby se Marťa mohla převlíknout z šatiček a jeli jsme si hodit trapas na Slady. První nám málem na Vrbce vyskočil motor z auta, kdy se mu nelíbilo mé rozjíždění na dvojku, potom nějakěj hňup, co neuměl bliknout na kruháčí, že odbočuje mi zvedl mandle, a nakonec mě nejvíc vykolejila popelnice postavená uprostřed silnice. Jakmile jsem na ni byla upozorňěna, pustila jsem volant a zakryla si oči:) Tak jsme natankovali, zajeli se podívat na Slady, ale jelikož tu na nás všichni koukali jak na exoty, tak jsme to za půl hodiny zabalili, odvezli Dawa a Marťu na Károš, a my se odebrali taky do postýlek.. Asi dvě hodinky jsem si ještě povídali a a nakonec jsme znaveni usnuli a spali spánkem spravedlivým až do častných poledních hodin.. A to byl konec pohádky..
Fotky budou.. jak se nabijí baterky:)

... mno...

25. listopadu 2006 v 18:35 | Dandelka |  Photos and pictures

Voliš...

24. listopadu 2006 v 21:48 | Dandelka |  Vzkazy
Gumídci vs. Rumíci... Zacharská škola.... 17. hodina ...:) Přijďte juknout:)


Vyhláška MF a MPSV

24. listopadu 2006 v 21:22 | Dandelka |  Ehe...?:)
Vyhláška ministerstva financí a ministerstva práce a sociálních věcí ze dne 1. února 2006 o dodatku k novele zákoníku práce.

Ministerstvo financí a Ministerstvo práce a sociálních věcí stanoví:
1

VŠEOBECNĚ
(1) Práce má být odpočinkem, a proto jakékoliv přepracování je nepřípustné. Bude-li zaměstnanec přistižen, že se při práci potí, bude okamžitě propuštěn.
(2) Minimální mzda za hodinu strávenou v práci je 295 Kč
2

ZAČÁTEK PRACOVNÍ DOBY
(1) Začátk pracovní doby si určí každý zaměstnanec sám. Před začátkem práce se podává občerstvení.
(2) Při práci je povoleno si zpívat, přičemž ostatní zaměstnanci jsou povinni práci přerušit a přidat se ke zpívajícímu. Zaměstnavatel je povinen obstarat hudbu.
(3) Když zaměstnanec při práci usne, ostatní musí být v tichosti opustit pracoviště a do konce pracovní doby mají volno.
(4) V nepřítomnosti vedoucího mají zaměstnanci volnou zábavu
(5) Každý zaměstnanec si musí do práce nosit noviny nebo časopisy, protože vzdělávat se je jeho povinnost.
3

NEMOCNÉ DÍTĚ
(1) ORdič, který se stará o nemocné dítě, má neomezené volno a do úplného uzdravení dítěte vč. lázeňské péče.
(2) Zaměstnavatel je povinen zabezpečit rodiči starajícímu se o nemocné dítě zdarma oběd. Rovněž je povinen vyslat babičku na hlídání dítěte, aby si rodič v klidu nakoupil. Nesežene-li babičku, jde nejbližší nadízený.
4

POLEDNÍ PŘESTÁVKA
(1) V době od 12 do 15 hod je polední přestávka. Jestliže si zaměstnanec potřebuje něco zařídit je povinen to udělat během pracovní doby. Během polední přestávky, rovněž po skončení prac. doby a zejména během dovolené je zakázáno vyřizování soukromých záležitostí, protože se staráme o zdraví našich spolupracujících.
5

DOVOLENÁ
(1) Zaměstnanec má nárok na 30 dní placené dovolené v létě a 25 dní placené dovolené v zimě.
(2) Při odjezdu na dovolenou dostává zaměstnanec kapesné ve výši 3 průměrných měsíčních platů členských států EU. Plat se vyplácí v euru.
6

NÁVŠTĚVY
(1) Jestliže za zaměstnankyní příjde pánská návštěva, nesmí být rušen (platí i obráceně). Za tímto účelem je zaměstnavatel povinen zařídit zvláštní místnost s občerstvením. zaměstnanci, kteří tímto způsobem stráví část pracovní doby, mají nárok na náhradní volno.
7

OBČERSTVENÍ
(1) V 16 hod. se podává oberstvení, jako např. obložené chlebíčky, káva, víno, likéry, pivo a ovoce dle přání.
8

UKONČENÍ PRACOVNÍ DOBY
(1) V 17. hod je slavnostní odchod ze zaměstnání. Hraje hudba a vedoucí pracovník se s každým zaměstnancem rozloučí podáním ruky a poděkováním za odvedenou práci.
(2) Vrátný každému prohledá tašku. Jestliže zaměstnanec nemá nic ukradeno, vrátí ho, aby si něco vzal. Starším a těhotným se ukradené věci odváží služebním vozidlem.
9

DODATKY
(1) Jestliže se zaměstnanci zdá o práci, má nárok na noční příplatek.
(2) V případě svatby zaměstnance jsou ve firmě dva dny pracovního volna. V případě svatby veoucího zaměstnance je to týden pracovního volna.
10

´UČINNOST
(1) Tato vyhláška nabývá účinnosti 1. února 2006
Ministr financi ČR,

Ing. Sobotka v. r.

Ministr práce a sociálních věci ČR,

Ing. Škromach CSs., v.r.

Aerobic maraton..:)

24. listopadu 2006 v 21:00 | Dandelka |  News
Mno.. to bylo..:) Asi před 3 týdny jsme se dozvěděly, že pokud půjdeme v úterý na aerobic maraton pořádaný naší školou k 17. listopadu, dostaneme 2 účasti v TV (tzn. že nemusíme do konce semestru dvakrát do těláku.. a budeme to mít omluvený).. Mno.. tak co bychom pro to neudělaly, že? Přijet domů v šest nebo ve tři..to je rozdil:) A tak teda jo.. V úterý jsme ranní výuku zabalily (přece jenom..nestal se ze mě nadšenec sedíc od 7 do 7 ve škole:D) a tak jsme dojely na dvě hodiny, kdy jsme psaly zápočet z výpočetky. Přece jenom tato část zápočtu se mi snad povedla lépe než z minulého týdne. Pak nám do registrace zbývala asi hodina a půl času. Tak jsme chvilku pokecaly s Láňou, a pak jsme si začaly představovat, jaký to asi bude:) Mno, že to bude trapas, ale zároveň snad i prča..nám bylo jasné.. Mlátily jsme se do kolen smíchy celou dobu.. Takže břišní svaly byly dokonale procvičeny již před začátkem maratonu:)
V pět jsme naklusaly do šaten (ehm.. mno.. jako najít tam volnou skříňku - je výkon hodný kouzelníka i když je normální tělocvik.. zjistily jsme, že vidina dvou volných tělocviků nenadchla pouze nás). To se nakonec potvrdilo i v tělocvičně. Nahrnulo se nás tam přes 150:-O Wowky wow.. Spadla nám tu čelist, protože to jsme byly na milion milionu procent přesvědčeny o tom, že to nebude jen tak trapas..ale mega trapas:) Nakonec jsme tedy objevily jednu volnou skříňku, tak jsme do ní nás pět holek narvaly věci (ehm.. nechtěla jsem hlídat klíčky, abych do skříňky lezla první:D) a hurá do tělocvičny.
Tak jsem se nahrnuly k zápisu, aby na nás ty vysněné lístečky vůbec zbyly:D Vyfásla jsem číslo 68 a holky byly kolem mě. Rozdělily jsme se kvůli velkému počtu do dvou skupin, já byla v poslední řadě v první skupině.. "Zaplať pán Bůh za tu poslední řadu" říkala jsem si.. Před nás naběhl takovej cvalík plnej energie s mikrofonem u pusiny a prej "Tak co holky? Jste ready? Můžem začít?" Wow.. a začal:D Tak prvních deset minut jsem se nechytala absolutně vůbec, protože jsem nic neviděla... Takže první půlku sestavy jsem nepochytila ani z otočky..:) Mno, ale postupně.. Cvičily jsme všechny.. a postupně se první řada vždycky přemístila nakonec a zbylé se posunuly dopředu:D Tak jsem začala dávat pozor, ať si nechytnu trapas trapasů.. ale ouha.. Druhou půlku sestavy jsem sice jakš takš pochytila..sice jsem to pletla..ale v okolí jsem viděla, že jsem nebyla sama.. Ale našly se i aktivky, jako jakási přede mnou, co dělala mílové kroky, hopsala jak nadmutá koza a vždycky, když mi šlápla na nohu, tak se otočila a blbě se podívala s takovým výrazem "Ty jsi kráva, co sem lezeš, když to neumíš?" Tak jsem se mile usmála a šlapala jsem dál svý zelíčko..:) Dostaly jsme se na závěrečných pár minut do první řady..:D Haha.. a ten šoumen před náma si asi myslel, že už to umíme a přestal předcvičovat:D :D Tak jsem si tam pochodovala a koukala kolem na lidí.. Zapojila jsem se až na druhou část.. Ale jako řeknu vám.. Připadala jsem si tam jak v autoškole, když jsem byla zavřená v autě.. Prostě mi okolí bylo ukradený.. Jestli chtějí, ať se smějí.. Já se výborně bavila, odskákala jsem si tam půlhodinku, mám dvě omluvenky do tělocviku (prej.. VELIKONOČNÍ MARATON V AEROBICU:D).. a ještě se tam do syta nasmála.. Takže doufám, že se ve škole udržím do příštího podzimu, už jenom kvůli tomu, abych se mohla zúčastit maratonu znovu:D Aerobicu zdarec:D

Marťovi:) (Láňovi)

22. listopadu 2006 v 7:17 | Dandelka |  Vzkazy
Dneska slaví narozeninky jedem můj kamarád... Tak Marťo, všechno nej

Michal David

20. listopadu 2006 v 18:20 | Dandelka |  Mjůzik
Diskopříběh
Ať je třicet pod nulou a táta naštvanej. To nevadí.
Můžu místo průšvihů bejt jen nešťastnej. To nevadí.
Jen když jsem teď šťastnej že ty tu jseš
Mně vážně je krásně že se mnou jdeš
Kam já chci.

®: Áááh
Žiju si svůj diskopříběh, jéjéjéé
Všechno se nám otevírá, nánááh
Všechno je to správně načatý, ááá
Žiju si svůj diskopříběh, jéjéjé
už nám jede naše tramvaj, nánáná
Ve který jsme jenom já a ty.

Je mi krásně že mi teď nic vůbec nevadí. Nic nevadí.
Můžu ztratit občanku a slítnout ze střechy. To nevadí.
Jen když jsem teď šťastnej že ty tu jseš
Mně vážně je krásně že se mnou jdeš
Kam já chci.
To tu fakt není proto, že to bylo teďko v telce..je to proto, že se nám to hezky v autíku zpívalo:D Takový song na zakončení Cechetovic:D :D

Pro zkrácení volné chvilky:)

20. listopadu 2006 v 9:07 | Dandelka |  Ehe...?:)
Mno.. tak.. LOL:) Jen si zahrejte..:) A zkuste, jak má prezervativ těžkou úlohu:)

Pokračování oslav:)

19. listopadu 2006 v 18:59 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
Na tento víkend bylo kromě ukončené Bařic naplánovaná i chajda k příležitosti oslavení mých narozek s těma nej lidičkama..Pozvaných bylo povícero, ale jen silní, statní a nejlepší jedinci se zúčastnili (a proto ostatním vzkazuju.. nasraaaat:D :D :D) a patří jim proto můj největší dík, ale k tomu všemu se ještě v průběhu dostanu:)
V pátek kolem druhé bylo celé bařičské družstvo nachystáno k poslednímu zápasu s Kvasicemi.. Ale Kvasice si s tím nedělali hlavu a po té, co se ve tři hodiy vyspinkali, konečně dorazili na hřiště. Alespoň, že v dobré náladě.. A zápas mohl začít... Modří krásně načančaní v dresech, Kvasice pouze ve žlutých rozlišovácích. První poločas byl zápas vyrovnanej.. hrálo se na obou stranach hřiště. Brankář modrých Bařice opět několikrát podržel ( i když se při tom opět ušpinil:D), a tak odcházeli kluci do šaten s úsměvem na rtech. Po krátkém odpočinku se Feri postavil do hřiště (to byl nezvyk...:D) a do brány byl postaven valibuk Lumír. Tento poločas bylo i pro laiky jasné, kdo je pánem celé situace a Kvasice to nebyly.. Celou dobu se hrálo na straně Kvasic.. Bohužel dvakrát se Kvasice dostaly na naši půlku a Lumírek pustil.. Ale nám to nevadí, protože to byla sranda.. a on se faaakticky fakt snažil. Díky za repre, kapitáne..
Po zápase se kluci nadlábli, kvasičtí si dokonce po pár baňkách zabékali každýmu k narozeninám a my se potom s Karim vypravili do Cetechovic, začít topit, aby se tam naše sobotní návštěva měla jako v bavlnce... Sobota byla celá komplet zasvěcená lenošení (v případě Kariho) a učení (v případě mém). Večer se konečně kolem šesté objevila má nejdražší návštěva. Stáli jsme před vratama a v tom vidíme jak se blíží červené autíčko nejpomalejším tempem, jaké je u auta možné. Tak jsme začali mávat a skákat, až si nás posádka všimla a sešplápla plyn. A tak jsme se konečně rozrostli o Renču a jejího Peťu. Po malinké chvilce dorazilo další autíčko s Dawem a Marťou a konečně (po celodenním těšení) jsme se pustili do jídla.. Čekat na další.. To už jsme nezvládli.. Skvěle udělané kuřecí masíčko nemělo fakt chybu, stejně jako dárečky, které jsem ještě dostala: Prostírání s Tweetym (Copak jsem nějaký čuně?!?!") ) Krásnou FIALOVOU sadu do koupelny ( s masážní houbou..to jsem zvědavá, kdo mi ty záda bude umejvat..ale zaráží mě.. jsem nějaký prase, co se nekoupe, nebo, co mi tím chtěli naznačit?!?!?), bílou čokoládku Me to you až z Belgie.. (byla dobrá), nádherný přáníčko Me to you (jsem na ty přáníčka prostě zatížená), propisku "ovečku Zdeničku" a úžasnou žlutou růžičku s motýlkem. Vše krásně zabaleno ve velké papírově tašce s medvídkem Pů. Děkuju.. Reny, jde vidět, že sis dala záležet s výběrem:) Udělala jsi mi velkou radost.. Ale to, že jsi dojela.. to ještě větší:))
Od Dawa a Marti jsem dostala puzzlátko s krtečkem, čokoládku, užasnou klíčenku a co mě dostalo nejvíc.. tak dudlík:D :D :D
Pak dorazily ještě čtyři osůbky z Těšnovic: Evka a její Peca, Lucka a její Jarda a kluci mi odjeli vyměnit autíčka a pro Feriho. Tak jsme tam kecali a dělali chlebíčky (mno.. kuchařky z nás asi nebudou..ale dali jsme tam všeho "s mírou"). Asi po hodině se objevili kluci s rumem, kofolou a vínkem..ale to už osazenstvo bylo opět menší, protože ti čtyři to zabalili a jeli chrápat.. Aspon zbylo víc na nás..:) Nechali mi tam krásné velké růžové plyšové prasátko (nějaký náznak nečeho taky?!?!?!) a rámeček s naší společnou fotečkou z dřívějších dob..:) Kujenkám:)
A tak jsme to rozpařili v naší nejsilnější a nejmilejší sedmičce.. Toto byla totiž banda lidiček, co nezklame...:) Pilo se, jedlo se, tančilo se, byla sranda, koukalo se na telku.. a pak už se jen chodilo na procházky, aby se rozchodil ten alkohol v krvi a nebylo po chalupě nablito:) Já se přiznám, že jsem úderem dvanácté padla do postele jak podťatá, nechala se zakrýt a upadla jsem do říše snů.. (Zní to hezky..mě se ale bohužel nic nezdálo:( ). Narozdíl od Dawa:D :D Jak jsem ráno zjistila, Kari vytuhl chvilku po mě a zbytek si tam pařil až do dvou, a pak taky umřeli.. . Z fotek jsem ale zjistila, že se neudálo nic nekalého..:) Krom toho, že mi ožrali psa:)
Ráno jsme se vzbudili kome osmé, posnídali maso (:D:D:D) zkoukli pohádky a AZ Kvíz.. (Q jako K večeři.. "Člověk na vé, který nejí maso?? " "Vůl") a pustili se pomalinku polehunko bez velkýcho napětí a spěchu do úklidu:) Uff.. to byla fuška..ale po čtyřech hodinách jsme nad bordelem vyhráli a ve dvanáct jsme mohli vyklidit nablejskanou chajdu na kuří nožce a slíbit si, že brzo zase něco spácháme..:) Už teď se těším..:)
Takže..ještě jednou strašně moc díky všem, kteří se zúčastili, přežili to ve zdraví a vytvořili tak báječnou atmosféru..:)
hahaha.. a ta zpáteční cesta...:)
Je mi krásně že mi teď nic vůbec nevadí. Nic nevadí.
Můžu ztratit občanku a STŘÍKNOUT ze střechy. To nevadí. .... Viva DISKOPŘÍBĚH....

Wanastowi vjecy

19. listopadu 2006 v 18:28 | Dandelka |  Mjůzik
OTEVŘENÁ ZLOMENINA SRDEČNÍHO SVALU

Jsem jako vítr kterej zfoukne pírko ze tvejch dlaní, špínu jedný noci, jako hygiena ranní
velká voda slzí, který spláchnou noční hříchy, tamburíny zvoní k operaci míchy
narovnám ti páteř, poškrábu ti záda, pofoukám ti srdce, zrada kamaráda
lásky účel světí prostředky a smetí, špínu jedný noci, který neuletíš
otevřená zlomenina srdečního svalu, trápení a kocovina, vůně tvýho žalu
Ami-->vypustíš svou hříšnou duši do slanýho moře, neumírej děvče moje chci ti říct že:

R/
Ohořelou károu chtěl bych dojet ke hvězdám,
který svítily z tvejch očí dřív než červo toči se do tvýho srdce daj .
V ohořelym autě už dva měsíce nedejchám,
sám se svojí vinou, už nikdy nechci jinou, už asi nedou fám.

2/
Pláčem solíš otevřený rány co se hojí, tvoji krev i tělo příjímám pod obojí
stejný lidi se soumrakem mají stejný stíny, zmizelas jak před přízrakem, padám do hlubiny
tvůj pramínek vlasů zaliju včelím voskem, koukám na tu krásu a nechápu to mozkem
to co jsi mi dala já nikomu už nedám, tak mi řekni má opičko proč tě marně hledám
otevřená zlomenina srdečního svalu, trápení a kocovina, vůně tvýho žalu
vypustíš svou hříšnou duši do slanýno moře, neumírej děvče moje chci ti říct, že:

R/
Ohořelou károu chtěl bych dojet ke hvězdám,
který svítily z tvejch očí dřív než červotoči se do tvýho srdce daj.
V ohořelym autě už dva měsíce nedejchám,
sám se svojí vinou, už nikdy nechci jinou, už asi nedoufám.

Hesská, ne?

Jak Dawe našel konec světa..

17. listopadu 2006 v 12:26 | Dandelka |  Cestování s Málinkou
Mno.. tak fakt začínám uvažovat nad tou rubrikou "Cestouvání s Amálkou"
Byl čtvrtek, my před sebou měli taky státní svátek, tak jsme se rozhodovali, co podniknem. Nakonec jsme nabrali Dawa Marťu a vypravili jsme se do Kvasic na kofolu. Bohužel tu bylo plno, tak jsme to otočili a jeli do Trávníka. Tady na nás přece jen to volné místo zbylo, tak jsem se usadili, probrali šuplíky, vypili nějakou tu kofolu, sežrali brambůrky a mohlo se jet dál.
Odjezd do Kostelce na zábavu byl plánován až ke dvanácté hodině.. čili půlnoci:) Ty dva jsme vysadili doma a my se jeli brm brm projet.. Objeli jsme všechny prdelky kolem a nakonec koukali na hvězdičky a vykládali si. Sraz byl o čtvrt na dvanáct na točně..tak tam tak čekáme a čekáme.. a nikdo nikde.. Panstvo chrápalo a přišlo až o třičtvtě na dvanáct:) Tak si tam jedem - já totálně ochrápaná ležím v zadu a v tom prostě trojhlasně "Policajti, přivažte se!" Ježiš.. moje antipatie k policajtům zapříčinila rozklepaná kolínka... Tak si vzali papíry, poobcházeli Dawewo natuněné autí, dostali jsme dvě kila flastra za neosvícenou SPZetku a blbej výfuk a po hodně dlouhé době jsme mohli jet. A tak si tak jedem.. zatím dobrý... no... Máme málo benzinu, tak přemýšlíme, jestli nabrat. "To vyjde..." Tak jsme dojeli do Kostelce..chvilku jsme tam bloudili, až jsme projížděli kolem jakýchosi pajzlíku, kde teda zábava byla. Ale to už kolem našeho autíka byl všude kouř :-O Tak jsme zastavili, Marťa valila na vécéčko a kluci lezli do kapoty.. Zjistili jsme, že máme díru v nádrži na vodu, a tak přišlo na velkou operaci. Jelikož Dawe u sebe neměl žádný "vercajk" přišla jsem s nápadem ošetřit to "lidsky". Tak jsme vytáhli lékárničku a auto zoperovali.. Nenařikalo si..tak v pohodě.. Jelikož osazenstvo zábavy nám nehrálo do noty, rozhodli jsme se pro zbabělý útěk. Ale co se nestalo... ?!?! Tak tak frčíme.. Wow..to byla rychlost.. Jo, musím dodat..že byla mlha..:) Já jsem si zase hezky hajla v zadu a najednou takový bum bac.. Ty jo.. v tu chvíli Dawův pás letěl až málem rozbil sklo, Kari vyskočil hned za ním.. Když jsme vylezly my s Marťou zabořily jsme se div ne po kolena přímo do rozblředlýho hnusnýho pole.. Prostě.. Konec světa vážení..Jedem po cestě.. a najednou konec...:) Ne.. kecám.. Cesta tam byla..ale doprava nebo doleva.. Rovně byla jenom polňačka.. Dawe ve zmatu největším strhl volant doprava, což ovšem neměl dělat, protože tam byla velká kolej mimo polňačku, do které nám zapadlo kolo. Ač se kluci snažili sebevíc.. autíko se o píď nehnulo.. Bylo celé zablácené, stejně jako my a mělo pochroumaný spojler. A tak kluci začali okamžitě jednat.. Zkoušeli jsme autíko vysvobodit pomocí heveru, a nakonec se musely vyrvat ze zadní desky repráky a deska se musela použít na vyproštění autíčka.. Jenomže.. ono si tam tak hovělo zapadlé v hlíně a kolo se mu ne a ne otočit.. Kluci se ale snažili, seč mohli. Nakonec já byla posazena za volant a v tom šoku jsem nevěděla ani co je brzda. Musím podotknout.. že jsem seděla na kraji sedačka a ještě jsem na ty pedály nemohla dosáááhnout:( Museli mít z mé pomoci kua radost:D Ale nakonec zatlačili (snad ne do kalhot), kola se pohla a po ječení kluků kam mám točit, se nám asi po třičtvrtě hodině podařilo autíko dostat na polní cestu. Vyjeli jsme, našli ukazatel, který nám pověděl kudy jet a hurá domů. Ale ouha.. Začala nám ještě problikávat ta zakletá kontrolka benzinu. V Holcu jsme benzinku nenašli.. Dojeli jsme do Hulína a Dawe " Hele.. benzinka..svítí..super:" Kari "Dawe.. to ne.. to je night club" :D :D :D Ani jedna benálka nebyla otevřená.. Tak jsme v největší tichosti bez hnutí jeli do Km a modlili se, ať nám to vyjde.. Něco se nam náma smilovalo a my do KM vážně dojeli. Nabrali jsme benzin.. a teď už za veselého chichotání jsme jeli na Karolín. Fakt už jsme se tomu museli smát..to jinak nešlo. Dojeli jsme domů jak čtyři prasátka.. Ráno jsme teprve na bundách našli fleky od bláta.. zjistili jsme proč naše bačkůrky byly tak těžké - nezvládaly ty nánosy bahna:D
A tak potom..jeďte na zábavu..:) Když se sere tak se sere, ne? Lehli jsme s Karim do postela a smáli se a smáli se a smáli.. Litovali jsme Dawe.. chudák.. jak usilovně jsme na něj mysleli a mluvili o něm..musel chytnout škytavku:D

Pozvánka na fotbal

16. listopadu 2006 v 13:26 | Dandelka |  Vzkazy
Kdo nedojde povzbudit Bařice - bude u mě mít hodně velký mínus..:)

Nejlepší fotbalista?

16. listopadu 2006 v 13:20 | Dandelka |  Fočus
Andyska inspirovala k vytvoření další anktery...
Kandidáty jsou:D
Jo.. já vím.. je to samej Bařičák.. ale co byste chtěli?:) Anketa u komentářků.. Dávejte si velkýho majzla pro koho hlasujete:D

:) Krásné, no ne?:)

15. listopadu 2006 v 17:19 | Dandelka |  Photos and pictures
Jsem našlaaaa.. Krásný medvídek Pů a prasátko.. Tak jsem se rozhodla, že vám je taky ukážu.. Koťátko..vím, že to není Ijáček..ale toto je taky sladký, ne?:) Líbí líbí?

Moje narozeniny..:)

14. listopadu 2006 v 18:11 | Dandelka |  Chcem jen pařit, krávo
A je ze mě stará koza:)
Mno.. tak jsem měla ve čtvrtek narozeninky.. Většinu přáníček jsem si ale vyřvala společně s dárečkama už ve středu a spokojenost Amálčina byla maximální. Největším dárečkem je pořád její miláček.. Od kterého dostala krásnou šálu a čepičku a rukavice, a ani jedno dosud nesundala..:) Kecám:) Faktem zůstává, že jsem letos dostala nevýslovně moc dárečků (nemyslím si, že bych si jich toliko zasloužila..) a co mě potěšilo nejvíc.. kolik moc lidiček si na mě vzpomnělo.. strašně vám za všechna přáníčka děkuji..:)
A tak jsem dostala vynikající dort.. - jestli chcete ochutnat.. řekněte.. a já vám řeknu...:"Máte smůlu, ale byl dobrej.." Mno a pak takový ty dárečky jako kosmetiku, náušnice, obrázky a kokinka..:)
Ve čtvrtek jsem narozeninky slavila v kruhu rodinném a ve čtvrtek jsem byla s lásenou. Pátek jsme proflákali a v sobotu si zajeli na oběd do Cetechovic... Tak jsme se nadlábli, zhrabali listí a mamka udělala cigáro..:) Nám to nějak nedalo, tak jsme se do toho s Karim a bráchou pustili, zapili to kakaem a zajedli dortem.. Jako kombinace šílená, ale špatně mi nebylo:) A ani oni dva si nenaříkali:) Večer jsme se stavili popřát dalším oslavencům a to pětiletýmu našemu Honzíčkovi a jeho roční sestřičce Ivetce:)
V něděli hned po Rychlé rotě, Kačerech a chvilce poflakování jsme šli umýt naše zaprasené autíčko.. A tak Kari umýval a my s Ferim mu do rytmu mjůzik linoucí se z autíka na zahradě v monterkách pařili:) A pak hurá hurá ke stolu.. Spapali jsme vyňukajícího žraloka.. (ach ty mořské rybičky..to je mňamka) a já se pak nemohla ani pohnout..:) Kluci aktivně naběhli na hřiště, kde jsem obdržela od Láni "moje poslední letošní" zatřepání packou a pusinu.. Děkuju:)
Tak abych to dala do kupy.. Dostala jsem toho strašně moc - a nezasloužila jsem si to..takže.. KUJUUU.. Děkuju strašně moc všem, co mi napsali.. udělali jste mi nevýslovnou radost a já si všech vašich přáníček moc moc moc moc cením... :o* Spešl dík Andysce a Kayušce:) Jo.. a Ferimu... že nezmínil můj věk:D :D :D Ale ten největší.. patří jenom mojí láseně..:)
Jsem dostala takový krásný přáníčko:)
Vysledky Gumiček: Gumídci vs. No name.. bez keců a v rychlostí... 3:0.. Gratuluju:)

Všechno bude...

12. listopadu 2006 v 16:04 | Dandelka |  Vzkazy
Počítám..tak úterý..středa.. napíšu všechno, co se dělo..:) Je toho moc..:) Tak se máte na co těšit:)) Teď povalíme na Gumičky...:) tak není času..
Sem našlaaa.. krásnej medvídek, že?:)

Gumičky

12. listopadu 2006 v 8:19 | Dandelka |  Vzkazy
Dneska v pět hodin Gumídci vs. No name v zacharské tělocvičně...

Pejsani..

7. listopadu 2006 v 14:44 | Dandelka |  News
Jsem dneska měla ve škole čtyři hodiny volna, tak jsme to s holkama musely nějak zabít... Holky se chystaly do Teska, tak jsem jela s něma.. Sice to tam mám prolezlé skrz na skrz, ale než trčet bůh ví kde čtyři hodiny.. radši se nudit tam.. a že to byl fakt kopr.. to vám klidně odpřísáhnu.. Jediný, co mě tam zaujalo.. Byla tam paní na vozíčku a měla u sebe toho vodícího pejska.. Chudáčkovi se klouzaly tlapky po té naleštěné podlaze:( Já vím, že jsou na to zvyklí, a tak..ale prostě... Víte jak.. tak jsem našla jednu stránečku.. a nemám teď ve výpočetce, co dělat..tak čtu.. Jestli chcete.. Kukněte taky.. TADY

Neděle na Zachaře s Gumídkama:)

6. listopadu 2006 v 10:48 | Dandelka |  News
Tak jsem se po dlouhatánské době ( a taky po Peťově vynadání, že sejřím na Gumky) vypravila v neděli ve čtyři na zápasek Gumiček. Sestava Gumiček byla kompletní: Kapitan Washa, Peťula - NEEHA, Peťula - Svobi, Swordě a holky - Janča se Zuzkou.. Za to okna, která by měla být plná fanoušků, zela prázdnotou. Jediná Gaggu nezklamala a přišla Gumičky podpořit.. Zápas to musel být pro Svobiho velmi zajímavý a náročny, když se proti němu postavila jeho slečna Romča.. Karimu to fakt nelezlo do hlavy, jak proti sobě můžou vůbec hrát?!:D
První set se Gumkách povedl.. a s jistotou soupeře porazily. Stejně tak úspěšné byly ve druhém setu, až ten třetí se jim jaxi nepovedl a tak ho těsně prohrály a skore bylo 2:1 pro Gumičky. Otočily se opět strany a Gumičky hrály jak o život, ale bohužel stejně jako předchozí set, i po úporném držení palečků, Sokolu podlehly... A tak po krátké pauze následoval poslední set do patnácti. Když se strany po osmi bodech otočily, přišlo velké neštěstí. V zápalu hry Janča skočila Sworděti na nožku a asi si ji vymkla, zlomila, nebo tak něco, Každopádně po tváři se valily slzy bolestí proudem a Janča ležela schoulená v bolestech na zemi. Situaci zachránila Gaggunka, která neváhala převlíknout se a pomoct Gumídkům zápas dohrát.. Díky Gaggu a doufám, že ta ruka, jak si jsi v závěru při podání poranila, bude oukej.. A hlavně.. Janičce přejem brzký uzdravení.. A tak Gumičky, kterým zranění spoluhráčky určitě trošku otřáslo nervama, podlehlo v rozhodujícím setu Sokolu a tak bohužel prohrály a konečným výsledek Sokol vs. Gumídci 3:2. Neva Gumídci.. příště se to povede:)
Příští neděli hrají od pěti hodin s nováčkem No name.. (pochybuju, že to bude ta hudební skupina:( ), tak doufám, že nás na tom okýnku bude víc..:) Koťátko, slyšíš????:D

Pohřebiště podzimních nadějí

6. listopadu 2006 v 10:33 | Dandelka |  Fočus
Tak moje kluky v neděli čekal poslední pohárový zápasek, tentokráte jsme jeli do Kostelce. Hned v sobotu mi byla zvednuta nálada, když mi bylo oznámeno, že se s námi vypraví bojovat i Kubík.. Těšila jsem se, že posádka Boženky bude kompletní:)
Tak jsme se v neděli ráno jukli na Rychlou rotu, Kačery, já se nabalila od hlavy až k patě a vyrazili jsme nejprve do Kvasic pro Kubíka, již výborně naladěného, a hurá do Bařic v rytmu Marmelády Lucky Vondráčkove (já věděla, že se to Kubíkovi bude líbit:D) Tam se to trošku zkompletovalo a dílo bylo dokonáno v KM. Tady mě čekalo nemilé překvapení. Alešek se rozhodl odcestovat do Kostelce s rodiči, takže nám jeden článek posádky opět chyběl.. Ale Zvony nezklamal:) Tentokrát jsme po cestě nechytli jedinou policejní hlídku s radarem, za to jsme se malinko ztratili, ale jakmile jsme se našli, mohli se kluci převlíknout a jít na věc. Já jsem čekala na papír na zápis, když se u mě stavil pan rozhodčí s tím, jestli jsem ho už vyfotila a ukážu mu fotečky:D Když jsem Kostelci vyškubla papír na zápis z ruky, byla jsem oznáčena za "šikovnou sekretářku, která všechno zařídí" :D :D :D Mno to mě poser:D Tak jsme napsali zápis, já vyfasovala lízátko (které bylo tůze dobré, že Kari?:D), nasadila rukavice, připravila na lavičku Crios, nachystala foťáček a mohlo se začít.
Počasí se statečně drželo. V Kostelci ani zdaleka nafoukalo jako v horách Karolín nebo Bařice. Po chvilce se dostavil i rozespanej Marfi, kterej mi slíbil, že se za mnou přijde podívat. Tak jsme trochu pokecali, a po té, co Bařice obdržely od Kostelce takovej jakejsi onakej nijakej gol, jsem Marfimu nadala a on radši odešel s přítelkou počítat matiku:D Nee.. tako horký to nebylo:) Tak sem si vzala foťaček a sledovala hru. Během prvního poločasu Bařice inkasovaly ještě jeden nějakej škaredej divnej gól. Na druhé straně se trefit dokázal pouze samotný kapitán. Ale abych ho zase nevynachválila až do nebes, tak to byl taky takovej, jako na straně Kostelce, haluzáckej gol, ale ten se taky počítá.. A tak do šatny odcházely Bařice za stavu 2:1 nemálo zklamané, protože, co jsem před zápasem slyšela, všichni kluci, nebo velká většina, se cítila na výhru, kterou jsme tůze potřebovali. A ještě.. poločas nějak rychle uběhl.. a dokonce byl zkrácen o celé třičtvrtě minuty.. (
Do druhýho poločasu se kluci nevzdávali, protože věděli, co dokázali minulý týden...Ale nebyli bohužel ale tak úspěšní, jako s Mrlínkem, a tak se na stavu 2:1 pro Kostelec do konce zápasu nic nezměnilo:(
Jak řekl trenér, vedoucí mužstva i trenéři a fanoušci Kostelce: Bařice měly určitě celou hru převahu a Kostelec jediný, co uměl, bylo sprostě nadávat.. Že Osmičko???:-( :-P
Tak jsem na konci zápasku inkasovala pusinku, a metla do autíka. Počkala jsem v tichosti na kluky a čekala, jak to začnou rozebírat a nadávat a ono nic, tak jsme ujeli asi půlku cesty za hrobového ticha, když v tom se mě Kubík zeptal, co mi je, jeslti tu jejich prohru prožívám za ně.. A ejhle.. Mno..měl pravdu.. To zklamání z prohry bylo tentokrát hodně velké, protože tak se mohli "moji" kluci dostat na durhý místo, a místo toho skončili čtvrtí:( Po půlce cesty se už kluci trošku rozkecali, ale pořád tam prostě něco chybělo.. a nebyl to jen Alešek..:(
Jinak doplňuju výsledek zápasu Těšnovice - Mrlínek 0:6 (nechápačka absolutní, ale budiž...)
Fotečky budou..

kytička

4. listopadu 2006 v 14:34 | Dandelka |  Photos and pictures
Našla jsem náhodou krásnou kytičku... tak vám ji musím ukázat.. je krásně usměvavá, barevná, takže určitě dobře naladěná:) A to já jsem taky..tak jakýpak copak:) Líbí??


Bečka a ...

4. listopadu 2006 v 12:44 | Dandelka
..další bečka:) Tak to vypadalo v pátek:)
Mno,.. ale abych nepředbíhala.. Jak jsme včera jeli ráno z Karolína (kolem deváté) v těch Těšnovicích byla pořád bloklá cesta a stáli tam policajti.. to musel být fičák:( My hned nahoře na Ostré hoře.. resp. kousínek pod ní dostali taky smyka a skončili jsme i s autíkem v příkopě.. (Ale nic vážného..žádné ztráty na životech, ani na Božence..) Cesta nám trvala snad třičtvrtě hodinu.. byla to šílená klouzajda.. Já se bála jako to prase.. Nahoře na větřáku jsme si zastavili a šli zkusit cestu.. pání tam to kluzalo jako kdybysme měli na nožkách brusle:) :(
Mno. a tak jsme ten den nějak proflákali. Ráno jsme byli venku, odpoledne vozit naší Vendulinku a pak jsme se vypravili na Karolín. Koukali jsme na filmík a kolem deváté jsme zajeli pro Radima a Láňu a jeli se podívat do KM na Slady. Jelikož tam nikdo nebyl.. resp. bylo tam pět a půl lidí, tak jsme to otočili, koupili bagetu a po echu, že v Lubné je bečka, jsme jeli juknout tam. Dojeli jsme do hospůdky, já tam potkala bývalou kolegyni z práce, tak jsme pokecaly, potom jsem zašla za mým kámošem Tomem, kterýho jsem tam potkala a dlouho jsme se neviděli. Stoupla jsem si právě včas, abych se vrátila za mými spolucestovateli... Dojdu ke kulečníku a všichni zrovna odskakují od vedlejšího stolu, kde seděli.. Velkej oslavenec to totiž nezvládl a obsah svýho žaludku vrhl nejdříve do své kofoly a následně i do kofol, piv, baněk ostatních.. a ohodil prostě celej stůl:( Bléééééé
Tak jsme se přesunuli k jiným stolům, chvilku poseděli, vypili nové pitivo a asi po půl hodince jsme se zvedli a jeli omrknout druhou bečku, která se konala na Vrbce. Sotva jsme se tam trošku v sokolce rozkoukali, už se to tam mydlilo hlava nehlava:( Pozorovali jsme všechna ta indivudua, která se více méně dobře bavila, tak jsme tam mezi sebou prohodili pár slov a došlo k další bitce. Burani:D Nejlepší bylo, že dva hlavní aktéři asi pět minut po bitce seděli samotní u stolu a objímali se a hovořili v družném dialogu a smáli se:) Prostě vesnice:) Mezi první a druhou bitkou jsme se stihli otočit ještě na Karolíně, protože nevím nevím, jak by to Feri sám zvládl.. Asi by jeho podroušený stav samotný nezvládl a dal by si v té zimě v příkopě šlofíka..:(
Kolem jedné, kdy mi už fakt nehorázně teklo z doškrábanýho frňáčku a došly všechny papírový kapesníky a mým prstečkům na nohách hrozilo upadnutí zimou jsem zavelela k odchodu.. Sice jsem Láňovi slíbila prokalenou noc..ale s ucpaným frňákem a únavou to prostě nešlo.. Tak marti prmiň..snad příště, oki?:)
Tak jsme odvezli Láňu na Novou Dědinku a samotní fofrem konečně po suchých silnicích (krom ND a okolí, kde to bylo namrzlý jak blázen) jsme si to svištěli taky do hajan:)
Takže závěrem oslavencům ještě jednou šecko nej

A je to tu..

3. listopadu 2006 v 8:01 | Dandelka |  News
Mno, ještě, že jsem se včera dostala k tomu napsání článku o podzimu, protože dneska už by to asi nebylo aktuální...:)
Včera jsem na ICQ u svých kámošů postupně nacházela zprávičky typu: Jupííííí sněží.. a podobně a já sníh pořád neviděla. Večer dojel Kari s tím, že jim při tréninku trošku sněžilo a u nás pořád nic:(
Šli jsme nakoupit do Tesca a když jsme vyšli říkám: "Cítíš to??? Takto voní zima...Uvidíš, že zítra bude venku sníh.." Ráno mě Kari probudil slovy: "Venku je sníh, pojď se podívat.." Nechtěla jsem mu věřit tak jsem ho odbyla slovy, ať mě něchá spát a jde do školy... Po větě "Jesi tam nebude, můžeš se se mnou rozejít" Jsem z postele vystartovala jak nikdy. Proběhla jsem celý barák, vzbudila sestru tím, jak jsem ji otevřela balkon dokořán abych si mohla ochmatat první snížek a udělat si kuličku, s koulí v ruce jsem vzbudila bráchu, vytáhla Kariho a jeli jsme se podívat na Karolín, kolik je tam sněhu. Škola v takovej svátek, jako je První napadnutí sněhu opravdu nehrozila:)
Dojeli jsme do Těšnovic, kde už postávalo několik aut včetně autobusu. Myslela jsem, že pneuservis má takovej nával, že to stojí pod kopcem, ale kdepak. To už první frajer zkoušel, co jeho auto vydrží.. a ono nevydrželo a napálil to do svodidel:(... Tak jsme to s mírnými obtížemi obrátili a vzali to přes Kvasice, kde už postávali školáčci a čekali na své zpožděné autobusy.
Potkali jsme tu Marťu, tak jsem s ním hned naplánovala grilovačku na sněhu.. To bude paráda!!!!!!!
Nakonec jsme se teda dostali více méně bez problémů až na Karolín... Tak tu teď sedím, hezky v teploučku a dělím se s váma o tu velkou radost.. Protože.. Jestli to vydrží, tak budem stavět sněhuláky, bobovat a co nevidět tu máme Vánoce.. Jupíííííííííí

Dušičky...

2. listopadu 2006 v 8:38 | Dandelka |  News
..aneb Památka zesnulých...
Dneska je 2. listopadu a v kalendáři najdeme právě tato slovíčka.. Trošku nad tím přemýšlím.. Přece když chci, tak si na ty zesnulý vzpomenu když chci, a svíčku můžu jít taky zapálit kdykoliv chci..ale přesto se mi ten "svátek" či jak to nazvat líbí... Když večer projdete ten hřbitov a on je krásně osvícenej.. Co víc pro ty lidi můžeme udělat, že? Zapálit svíčku a vzpomenout si, jaký to bylo, když tu byli s námi.. Já byla na hřbitově už minulý víkend, protože dneska se tam nedostanu.. Tak můžu na babičky a dědu vzpomínat doma... tak jeslti tam někoho máte.. skočte tam.. užít si podzim a zaplátit svíčku..

Pozvánky na neděli

2. listopadu 2006 v 7:25 | Dandelka |  Vzkazy
Je sice teprve čtvrtek, ale už teď přicházím s pozvánkami na víkend, resp. na neděli.. :o)

Podzim..

2. listopadu 2006 v 7:14 | Dandelka |  Photos and pictures
Nejsem asi první, ale ani poslední, kdo se bude rozplývat nad krásami podzimu. Kdo mě aspoň trošku zná, tak ví, že miluju zimu, ale podle mě se letošní podzim úplně strašně moc povedl. Nejvíc jsem si toho všímala minulý víkend, kdy jsme jezdili po okolí autem. Všechny stromečky měly tak nádherně zbarvený listí. Počasí se taky střídá. sice není pořád teplo, ale myslím, že ta zima se snést ještě pořád dá. A navíc, není to nějak extrémně deštivý podzim jak jiný roky, no ne? Dám sem pár obrázků, který jsem našla a líbí se mi, ale zastávám názor, že ani ta nejdokonalejší fotka nebo obrázek nikdy ani z miliontiny nezachytí tu pravou krásu, kterou můžeme vidět, když půjdeme někam na procházku a budem u toho čmuchat tu vůni podzimu:) Tak pořád ještě máte čas.. Běžte se podívat do lesa, nebo ěkam do přírody, jak je venku krásně:)

Tak..

1. listopadu 2006 v 14:37 | Dandelka |  Odkazy na blogy
Bude to nejen pro mě pohodlnější... ale možná i vy, se podívátena stránky, který jste ještě neviděly.. Tady je pár odkazů na blogy, který sleduju pravidelně, nebo který se mi prostě líbí.. Pokud tu chcete mít odkaz na svůj blog, který je alespoň trochu aktivní, dejte vědět..:)
Můj blog kosmetiky a voňavek.. KUKUČ (avon, FM group a oriflame..)
Přidávám:
Blog Kiwiho..

A zajímavost na konec. Chcete se naučit zábavnou formou anglicky s příjemnou lektorkou v útulném prostředí??? Zkuste stránečky jazykového studia NEAT Pavlíny Filinové... Doporučuju z vlastní zkušenosti:)

Miminko pro mě číslo jedna

1. listopadu 2006 v 14:23 | Dandelka |  Photos and pictures
Naše Vendulka.. Pořád jenom slibuju fotečky, tak už tu konečně dvě jsou.. Křtiny.. 22. říjen 2006 ..:) Ale umí se už hezky pitvořit, co?:)
Líbí se vám?? Mě strááááááášně:)
P.S: Na te fotce je čerstvě přebalená, takže není pototo ani netoto.... a rozhodně.. není přibitá, PEŤO:))))

Jak jsme jeli do Mrlínku..

1. listopadu 2006 v 11:39 | Dandelka |  Fočus
Mno, všechno to začalo vlastně už v sobotu, kdy jsme začali přemýšlet nad složením týmu, protože nám hodně hráčů chybělo. Navíc jsme se v sobotu večer dozvěděli, že náš Kubík má pásový opar, takže jeden ze silných článků bude chybět.. nakonec jsme se v neděli ráno všichni sešli v Bařicích, chybějící nabrali v KM a hurá do Mrlínku. Jeli jsme tam s jasným úmyslem - neudělat ostudu:)
My v KM nabrali tradičně Jirku a Aleška (já nabalená ve třech mikinách a oni si došli jen v triku s krátkým rukávem:-O Blááázni) a mohli jsme jet. Pustili jsme si Aquu, ale něco tomu prostě chybělo.. resp. někdo.. :( Náš Kubík .. Na benzince jsme počkali na zbývající dvě autíka a mohlo se frčet. Času jsme na rozdávání neměli, tak řidiči to brali s větrem o závod. Jaké bylo naše zděšení když v jakési dědince za Bystřicí jsme všechny tři auta projely kolem policejní hlídky se zaplým radarem v rychlosti v rozmezí 60-70 km/h..:) Dojeli jsme na místo, kde akorát dohrávali zápase naši mladší žáčci. Asi jsme jim přivezli smůlu, protože po našem příjezdu dostali gól, a tak remízku, kterou si do té doby drželi, bohužel ztratili a zápas prohráli 2:1.. :(
Já na sebe navlíkla všechny mikiny, bundu a ještě o tři čísla větší vestu, kluci se zatím převlíkli, po menších problémech místních pořadatelů, kteří asi vstali levou nohou z postele jsme s Lumírem napsali zápis, já vyfasovala lékárničku, do ní naházela asi deset mobilů, řetízků, pěněženek a bůh ví, čeho všeho, jelikož něco jako zasklená okna v naší šatně, neexistovala, vyinkasovala jsem pusinku a mohlo se začít. Protože byla zima, kluci se chtěli zahrát, tak běhali po hřišti, ale bíle oblečen (:-D v tom počasí odvaha:) ) Mrlínek se nechtěl nechat zahanbit. Pan rozhodčí, který pískal už zápas žáčkům byl asi mírně znaven a nechtělo se mu, tak se po hřišti jen ploužil a aby se teda neřeklo, tak asi po deseti minutách fouknul do píšťalky, čímž nařídil penaltu proti Bařicím. Marťa, ač se snažil.. pustil a tak se Mrlínek dostal do vedení 1:0. Ale Bařice se nevzdaly.. Marťa jim hodně pomohl, protože chytal fakt výborně.. Při jednom zákroku spadl na zem.. Zvedl se a nasraně pronesl: "Do prdeleee, já jsem se zašpinil..." :-D My s Lumírem a trenérem na lavičce nemohli:D Během prvního poločasu si pan rozhodčí hvízdl ještě jednu penaltu opět proti Bařicím.. To už kluky popudilo, tak začaly lítat i žluté karty..:) Tak si říkám, ještě, že tam ten Kuba nebyl:D
Po prvním poločase, kdy už začinalo trošku poprchat, si šli kluci vydechnout do kabinky, kapitán je tam seřval a mohlo se začít nanovo. Ale jak?:) Parádně.. Kluci začali běhat, šli do balonků, po prvním přerušení na hřiště naběhl Mariánek, kterému se do deště a zimy nechtělo, ale stálo to za to.. Asi po dvou minutách.. oběhl hřiště a šup to Mrlínku do brány. Ti než se stačili rozkoukat, tak to vzbudilo moje kluky, kteří lítali po hřišti jak nadopování. Měli ještě několik příležitostí, ale bohužel asi jim v trefě bránil velkej chtítč po tom, dát toho jednoho góla. Až po 2/3 druhého poločasu, Peťa si postavil do prostřed hřiště balon a ze standartky to zkusil a světe div se.. ono to tam faaakt spadlo. To už Mrlínek nevěděl..:) Kluci, ač jim musela být zima, byli mokří od hlavy až k patě, bojovali jak o život.. Gól se jim už nepodařil, ale za to udrželi aspoň tu remízu.. Já jsem byla maximálně spokojenej človíček, kluci taky.. tak se honem převlíkli z toho mokrýho a mohlo se vyrazit domů.
Na cestě zpět se k nám do auta přidal Mariánek, a celkem hodně nemohl z posádky našeho autíka. Ovšem když začal hrát Baby song a Kubík to tam nezpíval.. Bylo jasné, že už se to nesmí nikdy opakovat.. Šeci věděli, že posádka Boženky není úplná. Zvony a Alda se snažili zpívat ale prostě jeden ten hlásek nám tam chyběl. Vyhodili jsme Mariánka doma, já se šla z toho mokrýho taky vyslíct a konečně se pořádně zahřát. Kluci museli ještě do Bařic pomoct mužům v zápase, protože jich bylo málo... Ale bohužel se tam dostali až na posledních pár minut (protože už v Mrlínku místo 11:30 jsme začali hrát 12:15), a tak to ho už moc nepozachraňovali, a tak Bařičtí muži proti Lutepecnám prohráli 4:1...
A tak bych vás chtěla pozvat zároveň i na poslední pohárový zápas, jehož výsledek bude pro Bařice hodně důležitý. Koná se v neděli 5. listopadu od 11:00 na hřišti v Kostelci u Holešova. Věřím, že to bude parádní podívaná...:)